Parere boilies DudiBaits

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
crapmikaze
Mesaje: 208
Membru din: Joi Oct 10, 2013 16:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de crapmikaze »

Interesant

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de gabi1 »

crapmikaze scrie: Off-topic. 5 kg de boilies HNV pe mâna unui pescar fără experiența contra unui sac de 10 kg de la Decathlon pe mâna unui pescar cu multă experiența . Pe cine pariați ? ( Cantitate )
Daca bilele nu au efecte neuroleptice merg pe mana pescarului cu experienta.
Daca doresti sa discutam despre pescari eruditi (Mark McKenna) e cam tarziu, iarna-i pe trecute. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de dancalinescu »

gabi1 scrie:
dancalinescu scrie:Eu am avut anul trecut ceva sortiment de dudi baits dar am avut si The One, CPK si inca un sortiment.
Nu pot spune ca am sesizat diferente intre ele la nivel de felul cum au fost "primite" de pesti. Toate s-au descurcat foarte bine. :)
Arata-mi si mie un producator care-ti garanteaza ca prinzi cu bilele lui cei mai mari sau cei mai multi pesti.
Orice bila cumperi este o bila buna, greu gasesti bile proaste, conteaza cum o folosesti si cata vocatie/experienta are pescarul.
@Gabi1 : Nu inteleg ce legatura are vocatia sau experienta pescarului cu apetitul pestilor.
Pestele nu stie ca pandaci pe lanseta e incepatorul de Dan Calinescu (aka eu) sau, nu stiu, un expert gen Dan Mitranescu.
Pestele stie ca are in fata un boilie pe fir de par si atat. Pe o balta hranita constant cu boilies nu o sa vezi in veci ca unele merg "asa si asa". Ori merg, ori nu merg. Bineinteles ca anumite balti au pestii "obisnuiti" cu o anumita aroma si raspund intr-un anume fel la aroma respectiva.
Ce am vrut eu sa precizez mai sus este ca o momeala a fost perceputa de peste la fel de bine comparativ cu una notabil mai ieftina. :)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de gabi1 »

dancalinescu scrie:
@Gabi1 : Nu inteleg ce legatura are vocatia sau experienta pescarului cu apetitul pestilor.
"Festina lente"...iti mai trebuie multe pana cand sa emiti opinii pertinente, esti e drumul cel bun. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ciprian.andriesei
Mesaje: 66
Membru din: Mar Feb 16, 2016 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de ciprian.andriesei »

De aproape în an folosesc exclusiv bilele Dudi și pot sa îți spun că am avut rezultate foarte bune chiar și în delta.nu sunt un pescar de competiție dar petrec destul de mult timp pe malul apei .îți recomand sortimentul forest squid pentru atracție foarte rapida

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

RazvanCarp
Mesaje: 33
Membru din: Dum Ian 04, 2015 13:28
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de RazvanCarp »

Multumesc, am uitat sa precizez, fac partide scurte, deci daca îsi fac efectul deabea peste 12-24h nu prea ma ajuta

Avatar utilizator
ciprian.andriesei
Mesaje: 66
Membru din: Mar Feb 16, 2016 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Parere boilies DudiBaits

Mesaj de ciprian.andriesei »

RazvanCarp scrie:Multumesc, am uitat sa precizez, fac partide scurte, deci daca îsi fac efectul deabea peste 12-24h nu prea ma ajuta
De aproape în an folosesc exclusiv bilele Dudi și pot sa îți spun că am avut rezultate foarte bune chiar și în delta.nu sunt un pescar de competiție dar petrec destul de mult timp pe malul apei .îți recomand sortimentul forest squid pentru atracție foarte rapida

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de dani dan »

nu va luati dupa POSTACII forumului...nu dau nume..ii gasiti la-liber la discutii,comentarii.s.a.
cand un pescar poate sa zica ceva rau de bilele lui dudi,inseamna ca nu le-a pescuit ...
cati din comentatori au pescuit cu ele :?: :?: :?: :?:
adevarul este ca are cele mai scumpe bile din sistem,dar,oricand ii ceri bile arata la fel(calitate) :wink:
am inteles ca face si el niste reduceri ca s-a mutat la casa noua 8) 8)
daca nu face,ii dau bataie la Ozetanya :lol: :lol: :lol:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de pilbak levente »

Si eu rulez de cativa ani bile din mixurile lui Dudi si nu ai ce sa le reprosezi.Calitate foarte buna.
Recomand atat gama low cost adica gama Forest cat si cea premium.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Parere boilies DudiBaits

Mesaj de DumiD »

dani dan scrie:nu va luati dupa POSTACII forumului...
adevarul este ca are cele mai scumpe bile din sistem
cam asta ziceau si "postacii", nu am vazut sa scrie nimeni altceva.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”