Recomandare masina pentru pescuit la crap

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de okd »

Cam de 11 ori 2500 euro, dar e senzationala de pescuit intr-adevar :lol: :lol: :lol:
mai mult decat senzationala, e peste metoda "caramida"

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de danutlupu »

Va rog sa ma scuzati, dar prindeti fluturi grav daca considerati ca RR sport e masina de pescari. E masina 4x4, comoda la drum lung dar si in oras, scumpa la intretinut numai buna de parcat pe bordura in fata la discoteca ca sa agati pipite. Asa cum o vedeti echipata ca a urcat acele trepte, ramane impotmolita in noroi de 10-15 cm si asta nu e greu de gasit cand da o ploaie pe un drum fara piatra. Sa fiu sincer eu ma dau in sus si in jos pe trepte cu atv-ul si putin a lipsit sa fac asta si cu o berlina 2x4, ceea ce vedeti in acel promo e pentru snobi.
Si apoi voi mergeti la pescuit la crap sau sunteti muscari, ca doar tocat si compactat sa intre bagajul pt o partida la crap in acea masina.
Arunca un ochi si la un Patrol y61 2,8 sau 3.0 transformat din 7 locuri in utilitara ceva de genul https://www.autovit.ro/anunt/nissan-pat ... tor=SEC-81
https://www.olx.ro/oferta/vand-nissan-p ... 3;promoted
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

SirClaudiu
Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 30, 2018 14:08

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de SirClaudiu »

raw4 recomand si eu , daca te pot ajuta (pentru import) stau in germania. aici e scandal cu diesel si incep sa vanda astia diesel-urile ieftin. daca ai de gand sa o aduci de pe aici poate te pot eu ajuta cumva (fata de tamtari care te unfla). depinde ce poti intretine (eu unu iti recomand un golf4 1.9tdi 4motion) ai si consum ai si allroad. daca te poti duce mai sus orienteaza-te inspre audi a6 allroad (motorizarea e buna/impozit la noi e prost e 3.0diesel) te poti uita si la a4 2.0 diesel quattro. pentru o persoana normala cu un venit modest recomand un golf/bora 4motion.

daca opinia mea conteaza prefer o masina buna din 2005 fata de o trompeta noua si ma refer strict la logan. ma gandesc la confort la design si la calitate.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de gor965 »

SirClaudiu scrie:...
daca opinia mea conteaza prefer o masina buna din 2005 fata de o trompeta noua si ma refer strict la logan. ma gandesc la confort la design si la calitate.
Aiurea. Ce treaba are designul masinii cu mersul la pescuit? ...si la ce calitate te referi cand cineva cauta o masina pe care s-o incarce cu scule de pescuit si pe care vreo s-o bage prin coclauri ? Masina aia buna din 2005 iese castigatoare in fata unui Logan nou numai daca faci liniute in spatele blocului ori iti place sa parchezi masina in fata unui club de noapte. Daca faceai referire la puterea motorului, eventual la tractiune, poate ca sunt masini de prin 2005 care-s mai bune ptr. offroad decat un Logan nou (dar si-asa, costurile de intretinere vor fi mai mari in cazul masinii vechi)...dar sa zici de desing si calitate (presupun ca te referi la materiale), n-are nici o legatura cu subiectul abordat in topicul asta.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de pescarusull »

Logan mcv stepway chiar nu se prezinta rau. De incaput incap cu siguranta o multime de scule de pescuit. Plus cort, pat, scaun.. etc.
Asta in ideea de masina noua, eventual leasing.
Sau o masina berlina la care ii pui un cui si cumperi o remorca mica, se gasesc noi la preturi rezonabile.
Varianta cu o remorcuta inchisa mi se pare ideala in cazul in care ai curte. Tine loc si de magazie pt articole de pescuit. Plus ca le ai tot timpul pregatite.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

SirClaudiu
Mesaje: 7
Membru din: Vin Mar 30, 2018 14:08

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de SirClaudiu »

gor965 scrie:
SirClaudiu scrie:...
daca opinia mea conteaza prefer o masina buna din 2005 fata de o trompeta noua si ma refer strict la logan. ma gandesc la confort la design si la calitate.
Aiurea. Ce treaba are designul masinii cu mersul la pescuit? ...si la ce calitate te referi cand cineva cauta o masina pe care s-o incarce cu scule de pescuit si pe care vreo s-o bage prin coclauri ? Masina aia buna din 2005 iese castigatoare in fata unui Logan nou numai daca faci liniute in spatele blocului ori iti place sa parchezi masina in fata unui club de noapte. Daca faceai referire la puterea motorului, eventual la tractiune, poate ca sunt masini de prin 2005 care-s mai bune ptr. offroad decat un Logan nou (dar si-asa, costurile de intretinere vor fi mai mari in cazul masinii vechi)...dar sa zici de desing si calitate (presupun ca te referi la materiale), n-are nici o legatura cu subiectul abordat in topicul asta.
tare as vrea sa vad un logan concurand cu un golf 4 4motion (la orce) consum/confort/calitatea pieselor/durabilitate(km+rezistenta in timp)). daca ajungem sa comparam loganul cu masini mici/medii de top inseamna ca nu mai facem diferenta intre betele Shimano si alea rusesti vechi de pe timpul bunicului din fibra de sticla.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de pescarusull »

SirClaudiu scrie:
gor965 scrie:
SirClaudiu scrie:...
daca opinia mea conteaza prefer o masina buna din 2005 fata de o trompeta noua si ma refer strict la logan. ma gandesc la confort la design si la calitate.
Aiurea. Ce treaba are designul masinii cu mersul la pescuit? ...si la ce calitate te referi cand cineva cauta o masina pe care s-o incarce cu scule de pescuit si pe care vreo s-o bage prin coclauri ? Masina aia buna din 2005 iese castigatoare in fata unui Logan nou numai daca faci liniute in spatele blocului ori iti place sa parchezi masina in fata unui club de noapte. Daca faceai referire la puterea motorului, eventual la tractiune, poate ca sunt masini de prin 2005 care-s mai bune ptr. offroad decat un Logan nou (dar si-asa, costurile de intretinere vor fi mai mari in cazul masinii vechi)...dar sa zici de desing si calitate (presupun ca te referi la materiale), n-are nici o legatura cu subiectul abordat in topicul asta.
tare as vrea sa vad un logan concurand cu un golf 4 4motion (la orce) consum/confort/calitatea pieselor/durabilitate(km+rezistenta in timp)). daca ajungem sa comparam loganul cu masini mici/medii de top inseamna ca nu mai facem diferenta intre betele Shimano si alea rusesti vechi de pe timpul bunicului din fibra de sticla.
Claudiu, ce model de logan ai avut ?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de DumiD »

SirClaudiu scrie: tare as vrea sa vad un logan concurand cu un golf 4 4motion inmatriculat in Bulgaria
Ti-am corectat, sa fie conform cu realitatea din teren! Au ajuns si golfurile 4 masini de top intre timp...vai de capul nostru de samsari parati!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de gor965 »

SirClaudiu scrie: tare as vrea sa vad un logan concurand cu un golf 4 4motion (la orce) consum/confort/calitatea pieselor/durabilitate(km+rezistenta in timp)). daca ajungem sa comparam loganul cu masini mici/medii de top inseamna ca nu mai facem diferenta intre betele Shimano si alea rusesti vechi de pe timpul bunicului din fibra de sticla.
Ce calitate mai ai tu la un harb adus din Germania cu 400.000 km la bord si vandut in Romania la 120.000 ? Sunt pline service-urile cu masini SH mai vechi de 10 ani aduse de afara. ...si tu-mi spui ca sunt peste un Logan nou...mai taie din ele, da-le draq ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Recomandare masina pentru pescuit la crap

Mesaj de Lucian SV »

și mai contează ceva, piesa aia dintre volan și scaun. Sunt „șoferi” care pun și IMS-ul pe burtă după 5 m după ce au ieșit de pe asfalt! :wink: :wink: :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”