ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Moderator: didi-ionita

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

Genes Florin scrie:am gasit si balta unde facem cupa HOOK cu dezmat total....
felicitari Gherane!!!

Cu mare placere...

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

zfcristian scrie:Localizarea baltii ?



Pentru a ajunge pe balta din Bucuresti se poate opta pentru A2 si iesire la Lehliu,... de la iesire de pe autostrada se face dreapta spre Calarasi, de acolo mai sunt aprox 5 km. Balta este cea din stanga, drum foarte bun. Alta varianta din Bucuresti este DN3/Lehliu gara, se trece calea ferata si se tine drumul de Calarasi la fel ca in prima varianta.

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

REMUSGL scrie:
dynamo scrie:
zfcristian scrie:Localizarea baltii ?
Iesi la Lehliu de pe aut soarelui faci dreapta,treci prin satul Razvani apoi vine NUCET SI LUPSANU.Balta copilariei mele.FELICITARI :!: :!: :!:
Ne poti da niste detalii? Adancimi? Structuri? Capturi? Ce tip de substrat are?
Daca este de un concurs m-as baga si eu ... dar numai sa am cu cine... :(
Multumesc

Adancimea medie a lacului este de 1.9m , suprafata 35 hectare , lungimea 2,2 km, in zona sectorizata latimea este intre 120m si 160m urmand ca pe capatu balti pe o suprafata de 150m, latimea este de 70-80m... unde nu am pus standuri !
Fişiere ataşate
balt lupsanu 1 distante.jpg
balt lupsanu 1 distante.jpg (201.49 KiB) Vizualizat de 2837 ori

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

popescu59 scrie:Si cind ma gindesc ca nu ai vrut sa spui nimic , oricum multe felicitari si ce sa spun asteptam invitatia la inaugurare.
Sper sa nu fie scorurile de la Tincabesti. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nae nu am spus nimic pentru ca nu era nimic concret :wink:
Vor fi acelasi conditi ca si pe Greaca Cercani ! :D
De invitatie nu se pune problema...un berbec ceva...treburi serioase domne :wink:

Avatar utilizator
Stef 12
Mesaje: 353
Membru din: Joi Noi 04, 2010 23:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Stef 12 »

De-acum gata cu distractia, la munca, tovarase! Balta are nevoie de cate o copca din loc in loc :lol:
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

matei1971 scrie:Cand se deschide, preturi, abonamente ceva?
vreun concurs la deschidere?
sa ma treci pe lista la primul concurs pe aceasta balta!

................................................................................................................................................................................
Matei se poate, citez "ma superi sa sti ..cu modu asta insistent de a pune problema" :lol: ai rabdare ...usurel, deschiderea va fi cum un mare concurs ... :wink:

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

dynamo scrie:
Mircea Gheran scrie:Magic Bait (reprezentat de Mircea Gheran si Didi Ionita) in colaborare cu balta Greaca Cercani (George Mihaila) deschid oficial o NOUA balta de pescuit la crap, Lupsanu 1 (35 ha luciu apa, la ~60 de km de Bucuresti)!
Mircea,in stanga sectorului C pana la Valea Seaca se mai afla o balta.Ai luat-o si pe aceea?

Nu....urmeaza :wink:

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

Stef 12 scrie:De-acum gata cu distractia, la munca, tovarase! Balta are nevoie de cate o copca din loc in loc :lol:

Luni sunt acolo ! :lol:
ps; vin si cu ceva poze :wink:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de popescu59 »

:oops: :oops: Auzi BOSS problema mea cea mai arazatoare RULOTA ARE LOC RULOTA ?? Da cortu ala de 15 m patrati are loc??? Ceva energie elctrica prin apropiere este???
Stii nu pot sta pe balta 3 -4 -5 zile fara sa fac un dus si unde mai pui ca nici Madalina nu poate sta fara dus . :lol: :lol: :lol:
Si inca un sfat nu mai e timpul de colindat da eu zic sa incerci fiindca iti trebuie cel putin 100.000 de eu pentru populare fara macar 9-10 t de crap nu faci nimic.
Si asta de inceput . Eu zic sa te uiti bine in sifonier sa vezi cum stai fiindca Balton sau Cuciula nu iti vei mai cumpara curind sa nu mai zic de izmene :lol: :lol: :lol:

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT PENTRU PESCARI

Mesaj de Mircea Gheran »

popescu59 scrie::oops: :oops: Auzi BOSS problema mea cea mai arazatoare RULOTA ARE LOC RULOTA ?? Da cortu ala de 15 m patrati are loc??? Ceva energie elctrica prin apropiere este???
Stii nu pot sta pe balta 3 -4 -5 zile fara sa fac un dus si unde mai pui ca nici Madalina nu poate sta fara dus . :lol: :lol: :lol:

Rulota are loc fara probleme si cortu si inca 39 de rulote si 39 de corturi :lol: , 220 v...iti convine ? dus la rulota sau la mine la cabana :lol: :lol:, unde o sa sacrificam si niste mici ! :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGIC BAIT”