Concurs de amatori 25-26.10.2014

Moderator: Stefan B

Încuiat
biluta81
Mesaje: 127
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:34
Puncte: 0
Localitate: Oltenita

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de biluta81 »

A fost un concurs greu cu vreme rea prin care am trecut toti care am participat.Imi pare rau ca s-a facut si o mare MAGARIE prin acordarea premiilor.Noi care am luat captura concursului eram pe locul 3 la cantitate.Noi ne-am dorit locul 3 nu captura dar Dl. care ne-a inmanat premiile a spus ca nu mai are ce sa faca deoarece a scris deja diplomele.L-am intrebat de ce nu am fost intrebati inainte ce dorim captura sau locul 3 shi ne-a raspuns ca nu si-a dat seama.Acum pun si eu o intrebare:Daca locul 3 era inclus in premiile cu bani ce se intampla?Noi am platit niste bani pt acest concurs si am fi dorit sa fie considerat ca un concurs serios.Tin totusi sa il felicit pe Stefan pt. cea ce a facut din aceasta balta si sunt sigur ca daca el era acolo nu se intampla acest lucru.(P.S. Il felicit pe Alexandru(inginerul) care a dat dovada ca inca exista oameni care au cuvant participand la acest concurs singur in conditiile de vreme care au fost.)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de osc1or »

Biluta, si noi cand am ajuns la administratie stiam ca vom lua captura, dar nea George ne-a zis ca ne da noua locul 3 pt ca voi ati prins un peste mai mare decat al nostru, si avand in vedere ca nu sunt premii in bani I se pare mai corect sa luati voi captura. Noi am mers pe mana organizatorului si nu am considerat asta a fi o problema.. dar daca spui ca domnul de la administratie a facut "magarii" e exagerat... ce "magarie" a facut?

p.s. poate ne vedem la un viitor concurs si avem ocazia sa prindem noi captura si sa luati voi locul 3 ;)
Critic echilibrat

biluta81
Mesaje: 127
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:34
Puncte: 0
Localitate: Oltenita

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de biluta81 »

Corect era sa ne fi intrebat si pe noi deoarece asa se face intr-un concurs la care s-a platit o taxa de participare.Noi de ce nu am avut niciun cuvant de spus?Prin lucru asta Dl. de la administratie ne-a aratat ca nu si-a dat interesul.Mai ales ca noi ne doream locul 3 si nu captura.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de Stefan B »

Imi pare rau de acest mic incident .....nea George (domnul in cauza) nu are o experienta in acest domeniu si s-a grabit la acordarea capturii (cel mai mare crap), entuziasmul sau provocand aceasta eroare, fara sa mai verifice daca nu cumva erati in primele trei locuri. Va garantez ca nu a facut-o cu intentie ......

biluta81
Mesaje: 127
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:34
Puncte: 0
Localitate: Oltenita

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de biluta81 »

Stefan B scrie:Imi pare rau de acest mic incident .....nea George (domnul in cauza) nu are o experienta in acest domeniu si s-a grabit la acordarea capturii (cel mai mare crap), entuziasmul sau provocand aceasta eroare, fara sa mai verifice daca nu cumva erati in primele trei locuri. Va garantez ca nu a facut-o cu intentie ......
Stefan eu sper sa nu se mai intample lucrul asta mai ales ca noi venim cu cea mai mare placere pe balta asta deoarece credem ca este balta care ne ofera cele mai bune conditii de pescuit in orice anotimp.(cand o sa vb.
cu inginerul sa ii spui ca il astept la oltenita la o copca si o supa calda.)

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de Stefan B »

biluta81 scrie:
Stefan B scrie:Imi pare rau de acest mic incident .....nea George (domnul in cauza) nu are o experienta in acest domeniu si s-a grabit la acordarea capturii (cel mai mare crap), entuziasmul sau provocand aceasta eroare, fara sa mai verifice daca nu cumva erati in primele trei locuri. Va garantez ca nu a facut-o cu intentie ......
Stefan eu sper sa nu se mai intample lucrul asta mai ales ca noi venim cu cea mai mare placere pe balta asta deoarece credem ca este balta care ne ofera cele mai bune conditii de pescuit in orice anotimp.(cand o sa vb.
cu inginerul sa ii spui ca il astept la oltenita la o copca si o supa calda.)

Cu siguranta nu se va mai intampla ....a inteles si dl George cum sta treaba !

Ii transmit lui "Ingineru" invitatia voastra .......dar cu siguranta pana la primvara nu mai scoate nasu ....

biluta81
Mesaje: 127
Membru din: Lun Oct 27, 2014 12:34
Puncte: 0
Localitate: Oltenita

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de biluta81 »

Stefan B scrie:
biluta81 scrie:
Stefan B scrie:Imi pare rau de acest mic incident .....nea George (domnul in cauza) nu are o experienta in acest domeniu si s-a grabit la acordarea capturii (cel mai mare crap), entuziasmul sau provocand aceasta eroare, fara sa mai verifice daca nu cumva erati in primele trei locuri. Va garantez ca nu a facut-o cu intentie ......
Stefan eu sper sa nu se mai intample lucrul asta mai ales ca noi venim cu cea mai mare placere pe balta asta deoarece credem ca este balta care ne ofera cele mai bune conditii de pescuit in orice anotimp.(cand o sa vb.
cu inginerul sa ii spui ca il astept la oltenita la o copca si o supa calda.)

Cu siguranta nu se va mai intampla ....a inteles si dl George cum sta treaba !

Ii transmit lui "Ingineru" invitatia voastra .......dar cu siguranta pana la primvara nu mai scoate nasu ....
am observat de sambata noaptea cand am stat la un vin fiert noi shi ceai cald el ca era foarte abatut din cauza vremii.

SAL
Mesaje: 154
Membru din: Mar Apr 15, 2008 22:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 25-26.10.2014

Mesaj de SAL »

O partida aparte, unde au ramas sa pescuiasca intradevar numai cei "bolnavi" de pescuit!
Multumesc de sprijin colegilor de la ponton4 care m-au facut sa-mi mai treaca dezamagirea produsa de vreme...baieti de nota 10 si pe care deabia astept sa-i reantalnesc la urmatoarea partida de pescuit.
Mutumiri administratiei pt.sprijinul acordat si lui Stefan Babita, initiatorul acestui proiect Magura9-miniconcursuri!(eu nu prea le-as numi de amatori....sunt defiecare data cateva nume de la profesionisti-nu ca asta ar fi ceva rau, din contra!)
Sanatate maxima si sa ne revedem cu bine, sanatosi!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”