Deschidere sezon Magura 9 2014

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de RSC »

zfcristian scrie:...
daca ar mai avea ceva bucati mari ar fi de vis!!!!!
Sa inteleg ca au gratar la fiecare stand?
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de zfcristian »

RSC scrie:
zfcristian scrie:...
daca ar mai avea ceva bucati mari ar fi de vis!!!!!
Sa inteleg ca au gratar la fiecare stand?
Nu , au 6 cred pe toata balta :mrgreen: dar sunt multi d'astia de vin cu sandwich la pachet sau manaca bio :mrgreen:

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Dumitrache »

claudiue scrie:Spatiu intre standuri triple fata de alte balti, nu se percepe taxa de ponton, nu te mai cari cu cort dupa tine si nici nu dai bani sa il inchiriezi, oamenii din administratie respecta pescarul...si ar mai fi!

Si mai are si peste in balta! :lol:
Multumesc frumos.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:
Dumitrache scrie:Ce are in plus balta magura,fata de celelalte balti competitive de are o taxa mai mare ?
No offence.
Putini cocalari :mrgreen:
daca ar mai avea ceva bucati mari ar fi de vis!!!!!


Gandeste-te ca totusi am reusit sa aduc aproape 150 buc peste 10 kg la 13,8 ha .... Mai mult nu se poate acum .... !

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de zfcristian »

Stefan B scrie: Gandeste-te ca totusi am reusit sa aduc aproape 150 buc peste 10 kg la 13,8 ha .... Mai mult nu se poate acum .... !
Stefan eu nu contest asta dar uite cum sta treaba :
Acum 2 ani pescuiam tot pe M9 si aveam 5-6 bucati pe 20 ore sau cat pescuiam eu dar cu o medie undeva la 9-10 kg , anul trecut in urma popularii cu peste de 3-4 kg si stii ca am mai vorbit si atunci am ajuns sa am 10-12 pesti pe aceleasi 20 ore dar cu o medie undeva la 5-6 kg per partida.

Concluzia ta care ar fi ca balta a evoluat sau a involuat ?

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:
Stefan B scrie: Gandeste-te ca totusi am reusit sa aduc aproape 150 buc peste 10 kg la 13,8 ha .... Mai mult nu se poate acum .... !
Stefan eu nu contest asta dar uite cum sta treaba :
Acum 2 ani pescuiam tot pe M9 si aveam 5-6 bucati pe 20 ore sau cat pescuiam eu dar cu o medie undeva la 9-10 kg , anul trecut in urma popularii cu peste de 3-4 kg si stii ca am mai vorbit si atunci am ajuns sa am 10-12 pesti pe aceleasi 20 ore dar cu o medie undeva la 5-6 kg per partida.

Concluzia ta care ar fi ca balta a evoluat sau a involuat ?

A evoluat .....crede-ma ....fix prin media pestelui ....asta ma si interesa ....., acesta e al treilea an ...in care intram... In al cincilea daca media e 7-8 kg.....e super ...... :D :D :D

Si Moara V cand a inceput a urmat aceeasi pasi de dezvoltare.... ia crescut media, an cu an .....

Stiu ca nu ai mai prins mai multi de +10, pentru ca era bataie pe bilete (adica pe hrana....) !

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Madalin Dirla »

Concluzia este urmatoarea:

-fiind concurenta mai mare pe hrana ciortanul are prioritate :wink:(pestii mari nu mai au loc de ei) in plus pestii mari sunt mult mai reticienti :wink:

zfcristian scrie:
Stefan B scrie: Gandeste-te ca totusi am reusit sa aduc aproape 150 buc peste 10 kg la 13,8 ha .... Mai mult nu se poate acum .... !
Stefan eu nu contest asta dar uite cum sta treaba :
Acum 2 ani pescuiam tot pe M9 si aveam 5-6 bucati pe 20 ore sau cat pescuiam eu dar cu o medie undeva la 9-10 kg , anul trecut in urma popularii cu peste de 3-4 kg si stii ca am mai vorbit si atunci am ajuns sa am 10-12 pesti pe aceleasi 20 ore dar cu o medie undeva la 5-6 kg per partida.

Concluzia ta care ar fi ca balta a evoluat sau a involuat ?

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de zfcristian »

Madalin Dirla scrie:Concluzia este urmatoarea:

-fiind concurenta mai mare pe hrana ciortanul are prioritate :wink:(pestii mari nu mai au loc de ei) in plus pestii mari sunt mult mai reticienti :wink:
Madaline asta o stiu si eu problema e ca nu asta caut .
Caut sa pot face prezentare si sa iau cateva bucati frumoase nu ciortan viteza , pentru ciortan viteza sunt alte balti si mai important LA ALTE PRETURI !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:
Madalin Dirla scrie:Concluzia este urmatoarea:

-fiind concurenta mai mare pe hrana ciortanul are prioritate :wink:(pestii mari nu mai au loc de ei) in plus pestii mari sunt mult mai reticienti :wink:
Madaline asta o stiu si eu problema e ca nu asta caut .
Caut sa pot face prezentare si sa iau cateva bucati frumoase nu ciortan viteza , pentru ciortan viteza sunt alte balti si mai important LA ALTE PRETURI !

Mai vorbim de ciortani la 5-6 kg viteza ....unde prinzi ....
Pesemne asa se va spune si cand ajung la 7-8 kg ....ma duc sa prind 20 buc de ciortan viteza ....

E ok daca cauti altceva ....e o piata libera si evident chiar te incurajez sa incerci si altceva .....si astept si feedbeck-ul pe acolo pe unde te duci .... (imi dai pe privat ca sa nu stricam topicul Magurei 9)

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de zfcristian »

Stefane, nu fi rautacios , tu nu ai pescuit pe Magura decat 1-2 weekenduri anul trecut si atunci .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”