Deschidere sezon Magura 9 2014

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de viper28 »

Eu am pescuit anul trecut pe Magura9 in proportie de 90% din totalul partidelor. Am fost foarte multumit de capturi, de atitudinea angajatilor, de distanta intre locurile de pescuit. Duminica pe 16.03.14 merg cu alti 4 pescari(3 din ei nu au fost niciodata acolo - I-AM CORUPT). Cred ca cel mia bine ar fi sa ne aratam nemultumirile trimitand un mesaj pe privat.
Ar trebui facute publice doar nereguli gen: s-au furat scule pe balta, nu am prins nimic desi am stat 3 zile pe balta, personalalul angajat nu isi face datoria, am fost tratat cu indiferenta de catre administratie, etc. Nu zic ca e cazul pe Magura9. Regula ar trebui sa fie generala pentru toate baltile.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Stefan B »

zfcristian scrie:Stefane, nu fi rautacios , tu nu ai pescuit pe Magura decat 1-2 weekenduri anul trecut si atunci .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pai.....mai stii vreo persoana care administreaza vreun bazin piscicol si pescuieste macar "o data" .....deci trebuie sa ma feliciti pentru iesirile respective !

Avatar utilizator
Silviu.P
Mesaje: 82
Membru din: Mie Sep 25, 2013 17:45

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Silviu.P »

As vrea sa ajung sezonul asta pe Magura 9. Nu am mai fost, asa ca ridic trei intrebari:

1. Pot fi montati pichetii intre scandurile pontului sau e necesar rodpodul? Sau se poate pescui cu picheti langa ponton?
2. In caz ca salteaua de primire, e sub dimensiunile cerute, se poate inchiria de pe balta?
3. In regulament scrie ca pot intra doar posesorii de card de membru, acestia avand reducere 10% din preturile afisate. Pentru cine sunt valabile atunci, preturile afisate?

Multumesc!

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Stefan B »

Silviu.P scrie:As vrea sa ajung sezonul asta pe Magura 9. Nu am mai fost, asa ca ridic trei intrebari:

1. Pot fi montati pichetii intre scandurile pontului sau e necesar rodpodul? Sau se poate pescui cu picheti langa ponton?
2. In caz ca salteaua de primire, e sub dimensiunile cerute, se poate inchiria de pe balta?
3. In regulament scrie ca pot intra doar posesorii de card de membru, acestia avand reducere 10% din preturile afisate. Pentru cine sunt valabile atunci, preturile afisate?

Multumesc!


Salutare, te asteptam cu drag pe Magura 9, iata si raspunsul intrebarilor tale:


1. Nu pot fii montati picheti intre scanduri pentru ca s-ar deteriora pontonul. Sunt cateva standuri care permit montarea pichetilor alaturi pontonului: P7, P8, P 14, P33, P 32;
2. Sunt de inchiriat dar sunt limitate ....mai sunt doar 16 ! Eu le ofeream gratuit....(pentru ca stiu ce inseamna sa cari salteaua de acasa si sa o speli ulterior in apartament ) iar unii au inteles ca trebuie sa plece cu ele !
3. Deci tu esti posesor de card si vii cu un prieten care nu are card. Problema se rezolva la Administratia Magura 9, completand un formular si primind card-ul, dar valabilitatea reducerii este de la urmatoarea partida, pana atunci card-ul respectiv trebuie introdus in baza de date.

Daca mai ai si alte intrebari, iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere !

Fire cat mai intinse pe 2014 !

Avatar utilizator
Silviu.P
Mesaje: 82
Membru din: Mie Sep 25, 2013 17:45

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Silviu.P »

Multumesc de raspunsuri, dar la intrebarea 3, tot nu m-am lamurit. Sunt mai greu de cap :)

Ce am inteles eu, in doua situatii...

1. Vin cu un partener la pescuit, pe un singur stand, niciunul dintre noi neavand card. Unul dintre noi face card la administratie, platim pretul de pe site, iar de la urmatoarea partida, beneficiem de reducerea de membru. Cardul se face inainte de instalarea pe locul de pescuit sau poate fi facut de unul dintre noi, in timpul partidei?

2. Vin cu un partener la pescuit, pe doua standuri diferite, niciunul dintre noi neavand card. Amandoi trebuie sa ne facem card, in aceeasi termeni de mai sus.

Am inteles corect?

Legat de saltea, se poate rezerva prin telefon, o data cu rezervarea partidei?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Viper, problemele trebuie scrise pe pulic... astfel gasesti toate informatiile, cu bune, cu rele, cand doresti sa te informezi despre o balta..
Critic echilibrat

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de viper28 »

Am enumerat mai sus genul de probleme ce trebuiesc specificate in public.

Peleianu
Mesaje: 92
Membru din: Sâm Sep 07, 2013 23:14

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de Peleianu »

Anul trecut am fost de 6 - 7 ori pe balta, pe Magura 9. Este intr-adevar un loc civilizat, dupa mine este cel mai civilizat loc de pescuit din jurul Bucurestiului. Locurile de pescuit sunt mari, ai intimitate, personalul e decent si prietenos.

Am si cateva sugestii, poate sunt interesante pentru Stefan:

- pontoanele nu sunt foarte mari, scoateti lemnele din partea stanga, dupa casuta, cum intri pe ponton. Pe mine doar m-au incurcat. Nu inteleg ce rol au. Daca sunt ca sa pui ceva peste ele sa faci umbra, n-am vazut pe nimeni sa faca asta.

- renuntati la ideea de saltea de minim 100x100 cm. Eu n-am vazut nicaieri saltea patrata, toate sunt dreptunghiulare. Eu am o saltea groasa (5 cm grosime in margine) cu dimensiunile de 120x80cm, am dat aproape 200 ron pe ea, eu cred ca e ok. Mai bine spuneti in regulament: saltea de primire model mare.

- taxele sunt ok, cred ca daca le faceti mai mici atrageti si clienti care vor crea probleme.

- daca s-ar prinde si pesti mai mari (macar ca pe MV2) ati fi cea mai tare balta de langa Bucuresti. Lipseste putin.

Succes!

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de zfcristian »

Stefan B scrie: 2. Sunt de inchiriat dar sunt limitate ....mai sunt doar 16 ! Eu le ofeream gratuit....(p
Tu poate ca le ofereai gratuit dar pe balta erau 5 lei :mrgreen:
Eu nu am venit niciodata cu saltea pe M9 si de fiecare data am achitat salteaua , la fel si partenerii cu care am venit

guvidu20
Mesaje: 213
Membru din: Lun Mai 20, 2013 23:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Deschidere sezon Magura 9 2014

Mesaj de guvidu20 »

zfcristian scrie:
Stefan B scrie: 2. Sunt de inchiriat dar sunt limitate ....mai sunt doar 16 ! Eu le ofeream gratuit....(p
Tu poate ca le ofereai gratuit dar pe balta erau 5 lei :mrgreen:
Eu nu am venit niciodata cu saltea pe M9 si de fiecare data am achitat salteaua , la fel si partenerii cu care am venit
Cristi,nu vad decat rautati de la un timp scrise de tine :( Unele poate justificate.
Sa nu stricam topicul.Magura 9 este o balta ok pentru multi dintre noi,zic eu.Pentru rezolvarea altor probleme personale poti trimite mp catre Stefan si sunt convins ca-ti va raspunde.
P.S. Nu am nici o treaba cu magura9.Doar imi place balta.Sa nu stricam ce e ok.Oferte sunt pentru toti,peste tot.Mai ales in ultimul timp.
Fire intinse tuturor si sa auzim de bine!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”