Partide Pescuit 2014

Moderator: Stefan B

Încuiat
Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Stefan B »

O partida reusita de Andrei Nita ...de data aceasta pe ponton 16:


http://www.crapmania.ro/carpbook/partid ... tida-28455

Adriann
Mesaje: 186
Membru din: Lun Iun 02, 2014 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Adriann »

Cum spunea si domnul stefan anterior, o partida foarte reusita, desi am fost pentru a doua oara prezent pe aceasta balta, pot spune ca de acum ocupa un loc fruntas in preferintele mele.
In legatura cu partida, in jur de ora 19:00 am reusit sa lansez toate cele 4 lansete, si dupa nici 15 minute, a venit si prima trasatura, un crap de aproximativ 4 kg, prins la un snowman timid cu bila de 16 si pop-up de 10 cu aroma de usturoi.
Ca nada, m-am bazat pe cea de usturoi, idee care a si dat roade, astfel ca in jur de ora 22.30 a venit si premiantul partidei, un crap sanatos de 14,2 kg, care mi-a dat ceva batai de cap dat fiind faptul ca pontul 16 mi-a fost putin dificil, intrucat zona de pescuit este putin lateral dreapta, iar stuful crescut in forta in dreapta pontonului a reprezentat cam pentru toti crapii un refugiu.
Cu toate acestea, dupa vreo 20 minute, ajutat de minciogarul meu, in persoana viitoarei sotii, l-am pus pe saltea, am facut cateva poze si l-am trimis la culcare.[img][img][/img][/img]
In continuare, mergand pe aceeasi idee de snowman cu pop-up de usturoi, dar si pe bila simpla am reusit pana sambata la ora 14,30 cand a sosit si furtuna pe balta sa scot un numar de 26 exemplare frumoase printre care si unul de 10,4. Ploaia a mai adus un crapsan ratacit si asa m-a trimis si pe mine acas cu toate ca daca nu eram ud pana la piele atat eu cat si parte din echipament cu siguranta lungeam partida pana duminica.
In total aproximativ 135 kg de crap si multe dureri de spate :)
P.S.: Domnu Stefan, vedeti ca la pontul 16 se cam infiltreaza apa in cabanuta, are cateva mici gauri in tavan. :)
Adrian Nita

Adriann
Mesaje: 186
Membru din: Lun Iun 02, 2014 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Adriann »

am adaugat cateva poze de la partida precedenta
Fişiere ataşate
crap.jpg
crap.jpg (76.95 KiB) Vizualizat de 1488 ori
crap 2.jpg
crap 2.jpg (94.6 KiB) Vizualizat de 1488 ori
crap 1.jpg
crap 1.jpg (232.33 KiB) Vizualizat de 1488 ori
Adrian Nita

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Hert »

Salutare!

Avind in vedere ca de miercuri dimineata pana joi seara sunt pe ponton 4, cam ce bile/strategie imi recomadati? Eu mi-am facut o idee si ma gandesc sa merg pe fishmeal cu diferite arome (pruna este pe primul loc) dar as aprecia foarte mult sfaturile celor care au frecventat mai des locatia in ultimul timp sau mai experti in bile :)!

Va multumesc anticipat si orice parere este bine venita!
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de petre iulian »

Ce te face sa crezi ca pruna este pe primul loc ?
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Hert »

doar inspiratia, Iulian! nu am niciun argument logic :D ! din acest motiv, orice parere este bine venita.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de soare_33 »

Squid & Black Pepper !!!
LogiCarp Team

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Hert »

Mulțumesc frumos
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
fishem
Mesaje: 26
Membru din: Dum Aug 18, 2013 21:07
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de fishem »

Partida 12.10.2014

Am fost duminica la o partida scurta de 12 ore pe capatul din stanga al lacului. Vremea a fost foarte buna la fel si pestele ( cel putin la mine , am inteles ca balta in general a mers prost) .

Am prins aproximativ 40 KG ( 10 bucati ) intre ora 8 si ora 13-14 .
Dupa aceasta ora in dreptul standului meu au venit tractoarele care arau , discuiau , facem o galagie infernala.

Evident ca de atunci n-am mai prin nimic.

Sper data viitoare cand ajung pe acolo sa se fi terminat cu muncile campului ! in rest a fost frumos !

PS: Stefan sunt multi care pescuiesc cu nada vie , poate ar trebui sa fiti mai atenti la unii pescari.Nu mai zic de monturi !!


Multumesc
Emanuel

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Stefan B »

fishem scrie:Partida 12.10.2014

Am fost duminica la o partida scurta de 12 ore pe capatul din stanga al lacului. Vremea a fost foarte buna la fel si pestele ( cel putin la mine , am inteles ca balta in general a mers prost) .

Am prins aproximativ 40 KG ( 10 bucati ) intre ora 8 si ora 13-14 .
Dupa aceasta ora in dreptul standului meu au venit tractoarele care arau , discuiau , facem o galagie infernala.

Evident ca de atunci n-am mai prin nimic.

Sper data viitoare cand ajung pe acolo sa se fi terminat cu muncile campului ! in rest a fost frumos !

PS: Stefan sunt multi care pescuiesc cu nada vie , poate ar trebui sa fiti mai atenti la unii pescari.Nu mai zic de monturi !!


Multumesc

Multumesc de informatie si felicitari pentru partida ......

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”