retinere caras

Moderator: Stefan B

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: retinere caras

Mesaj de stress »

Stefan B scrie:Nu vreau sa insistam prea mult pe subiect ....este unul INCHIS, ....am incercat prin tot ce am adus prin proiectul Magura 9 ( carduri de membru, rezervari on line ..., etc) si prin Regulamentul impus ....sa reusesc sa adun o comunitate de oameni care s-au saturat de cotidianul mirlan al societatii noastre .....si in proportie de 95 % ....AM reusit ......ca se mai nimerec si altiii ...asta e, incercam sa-i eliminam !
PLACE! PLACE! PLACE!
stefan avram

GoguA
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 18, 2014 15:07

Re: retinere caras

Mesaj de GoguA »

Stefan B scrie:
ionut72 scrie:
Am permis in primii 2 ani retinerea la liber a carasului si anumiti pescari au inteles ca pot pleca cu 25-30 kg de caras !
Ce altceva trebuiau sa inteleaga? Retinere "la liber" inseamna ca fiecare e liber sa retina cat vrea :)


Asa e .....dar vezi tu ......am crezut ca am depasit fenomenul tigaie ...sau ca cel putin asta astept eu de la clientii Magurei 9 !

Dintre ciprinide si mie imi place un caras mare ...de 500 g crestat pe spate ...si facut la gratar ....dar UNU .....nu pentru tot blocul, cartierul, neamul, etc ....
De ce de fiecare data totul trebuie dus la extrem? :o
Eu am o familie de 6 persoane si la fel ne place sa mancam cate UN caras, NU 50-80-300.
Asa cum este permis sa achizitionezi crap (20 ron/kg), nu vad care este diferenta......

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”