Top pontoane Magura9

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de Florin Vasii »

Salut,

Vada ca nimeni nu a scris nimic de pontonul 21...
Intr-o partida de 12 ore din care am stat cam 7-8 am prins 2 pesti de 10 kg (10,5 si 10,7), 4-5 in jur de 5 kg si unul de 16 kg!!!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Am dat si pe pontonul 20 si pe 22 si am prins pesti multi si acolo dar sub 10 kg.

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de florin pocris »

vad ca anul acesta nu sa mai scris nimic de acest"top"
Am sa revin cu detalii despre P 5-6-7-8 dupa ce voi pescui week acesta pe ele(me&Co)

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de Madalin Dirla »

Am crezut ca face vreo aroganta :D ........sa pui cate o lanseta pe fiecare ponton :lol: !!!
florin pocris scrie:vad ca anul acesta nu sa mai scris nimic de acest"top"
Am sa revin cu detalii despre P 5-6-7-8 dupa ce voi pescui week acesta pe ele(me&Co)

Avatar utilizator
alexcucuianu
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iul 24, 2009 17:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de alexcucuianu »

La mine, pontonul 20 a fost ''best of'' in 2013, cu destule capturi frumoase, printre care un comun de 16,80 kg.
Prins la snowman, asa cum am povestit la momentul respectiv.
Daca stau sa cern putin cele scrise si citite de-a lungul timpului, acest ponton este cotat destul de ''slabut'', cu toate ca este , dupa parerea mea, un loc de tranzit care merita toata atentia :D
Fire intinse si in sezonul 2015.....
Cucuianu Alexandru Pavel
Clubul Sportiv GREEN LAKE

Adriann
Mesaje: 186
Membru din: Lun Iun 02, 2014 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de Adriann »

16-17, nu a fost o singura partida facuta de mine pe unul din cele 2 fara sa prind cel putin un overten.
Adrian Nita

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de Stoica dragos »

Urmariti rezultatele cupelor snap best 10 desfasurate in ultimii ani , cele exclusiv la boilies si o sa va faceti o parere de locurile care tin peste mare la o partida de cel putin 3 zile !!!
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de arsinel »

Stoica dragos scrie:Urmariti rezultatele cupelor snap best 10 desfasurate in ultimii ani , cele exclusiv la boilies si o sa va faceti o parere de locurile care tin peste mare la o partida de cel putin 3 zile !!!
Nu cred ca are legatura.
Am revenit de pe ponton 8 unde am prins 18 buc in 22 de ore(3-7kg) iar la concurs in 4 zile sa prins 6 pesti.
Pe P7: 12buc cu 9kg cel mai mare.
P6 : 13buc cu 8,60kg cel mai mare
P5 : 11buc cu 2 buc de 9kg,1 buc de 10 si o bucata de 12,1kg
Deci: Nu se poate spune ca pontonul 5 este mai bun ca 7,8,2 sau 18....,este vorba de noroc ,de presiune,de cum bate vantul.....
Noi am folosit ( toate 4 pontoane) aceas momeala la carlig,momitor si nadit. Nimeni nu a avut ceva diferit.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de Stoica dragos »

In primul rand prietene e vorba de pescar !!!! iar locurile difera in functie de ocupatia baltii .... in regim de concurs se vede potentialul baltii pentru ca e o strategie de cel putin 3 zile si sunt pescuite mai toate locurile !!! la " liber " prinzi peste de oriunde daca le ai cat de cat cu pescuitul si ai vecini baboieri ! de ex pe moara iti garantez ca la "liber" prinzi bine pe C -uri, pe cand in concurs ...... eu am dat exemplu concursurile de peste mare pentru ca acolo iti dai seama cat de cat de potentialul locurilor , nu in partide de 24 ore la placere
ps .. chiar vreau sa te vad intr-un concurs cum prinzi tu 18 pesti in 22 ore ( bine ca nu ai participat ca ne omorai ) .... Concluzia una e pescuitul de placere una e un concurs !!! Iti garantez ca baietii care au prins 6 pesti chiar s-au chinuit acolo si sunt pescari buni asa ca nu compara ce ai prins tu cu ce s-a prins in concurs ca nu e relativ
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de arsinel »

Stoica dragos scrie:In primul rand prietene e vorba de pescar !!!! iar locurile difera in functie de ocupatia baltii .... in regim de concurs se vede potentialul baltii pentru ca e o strategie de cel putin 3 zile si sunt pescuite mai toate locurile !!! la " liber " prinzi peste de oriunde daca le ai cat de cat cu pescuitul si ai vecini baboieri ! de ex pe moara iti garantez ca la "liber" prinzi bine pe C -uri, pe cand in concurs ......
ps .. chiar vreau sa te vad intr-un concurs cum prinzi tu 18 pesti in 22 ore ( bine ca nu ai participat ca ne omorai ) .... Concluzia una e pescuitul de placere una e un concurs !!!
1 Aici era vorba de Magura9,Top Pontoane ..... nu de C-urile de pe Moara .
2 La concurs au fost libere P1,3,5,7,9 si chiar langa voi au fost libere 16,17 si 19 si 20 pe cand in week a fost balta FULL de la locul P1 pana la 19 cat am vazut eu dar din spusele paznicilor a fost plina in totalitate. DECI PRESIUNEA mai MARE in Week decat in CONCURS. :wink:
Concluzia: cu presiunea care a fost pe balta si in conditile in care cu 5 ore inainte se terminase un concurs de 4 zile balta a raspuns super bine.
3 Cat despre concursuri : am cazut anul trecut la un concurs pe cel mai prost loc de pe balta respectiva EVER din spusele altor concurenti,din spusele patronului,paznicilor ....,un loc care nu a adus nimic nimanui in concursuri de cand se fac concursuri pe acea balta si eu cu echipa am iesit pe 3. :wink: ( deci cam stiu care este treaba cu presiunea)
O seara buna si fir intins!
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Top pontoane Magura9

Mesaj de Stoica dragos »

Nu ma deranjeaza ca ai prins bine tu la naditoare pe magura....nici ca ai facut nu stiu ce pe la concursuri...nu ne aratam muschii in topicul asta...eu unul am dat o idee dupa ce sa se orienteze cine vrea sa prinda peste mare pe magura...la naditoare prinzi pe orice ponton pe balta....are o multime de pesti sub 6 kg cu care faci spectacol la naditoare...la concursul asta s-a pescuit altfel....numai dupa calitate....cam greu sa prinzi ciortani la 2 bile....o seara buna si sper sa ne intalnim pe balta sa te vad in actiune ca din tastatura e usor sa faci rezumatul unui concurs unde nu stii in ce conditii s-a pescuit ....
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”