ANUNT IMPORTANT !!!

Moderator: Victoras Petcu

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de norisss »

M-am gandit inainte sa aplic aceasta decizie si tocmai datorita respectului fata de pescarii care pescuiesc pe M.V.2, am ales ca aceste concursuri sau miniconcursuri sa se desfasoare in proportie de 95% pe primele 14 pontoane, pentru ca in acest fel si ceilalti pescari sa poata pescui mai ales in weekend !!!


Respect mai puțin dacă după pontoane nu se mai prinde pește. Am fost cu câțiva prieteni 36 de ore în cursul săptămânii. Nimeni nu a avut vreo trăsătură. S-a plantat, s-a aruncat din mână, am dat sute de cobre, 2 găleți de bile data cu spombul. 3 pescari în 36 de ore nicio trăsătură.
Vineri la plecare am început sa ma prind cum sta treaba. Pe toate pontoanele o armată de pescari își desfaceau sculele. Toți aveau lângă mașini cantități impresionate de nada. Unii aveau 5 găleți de 20 de kg cu bile, alții cu sacii de bile. L-am întrebat pe unul dintre ei ce se întâmplă cu desfasurearea asta de forțe și mi-a răspuns ca e concurs organizat de wlc carp. Normal ca dacă în fiecare weekend se arunca pe sectorul A sute sau mii de kg de nada, pestele rămâne cantonat (staționat) în zona pontoanelor. Am mai auzit amici care dacă nu au pescuit la pontoane au prins 2 pești în 48 de ore, dacă s-au dus7pe ponton au prins 20 de bucăți. Concluzia mea este ca din cauza concursurilor de week-end doar pe cea mai productiva parte a baltii, a făcut ca locurile pe pământ sa fie clar defavorizate. Pestele sta în zona pontoanelor așteptând munții dr nada care sunt aruncati în 3 zile din 7.

Deci, domnule victotas Petcu, unde este respectul pentru banii pescarilor? Ăștia mai săraci, care n-au bani de pontoane și nu sunt așa dibaci sa prindă pește numai după ce au aruncat nada cu sacii, gălețile sau cupele de wola...

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de norisss »

Când am scris dupa pontoane m-am referit la locurile de pe pământ. Sper ca nu ați înțeles, domnule victoras, de pe pontoane.

Deja sunt 2 luni aproape de când se organizează concursuri numai pe pontoane, concursurile în care se nadeste masiv. Nada care tine peștele acolo, în oala de la începutului baltii unde se află pontoanele.

Nu pot sa cred ca până acum nu ați văzut domnule victoras, mesajul meu precedent. Sau și tăcerea este un răspuns?

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de norisss »

În continuare patronul mv2 prefera sa tacă pentru ca nu are cum sa recunoască ca a stricat balta din cauza concursurilor organizate numai pe pontoane. Mai mulți amici mi-au confirmat ca la locurile pe pământ nu se prinde nimic. În prezent chiar și la pontoane exista activitate redusă. Se prinde doar la vreo 2 pontoane.
Chiar dacă nu vedem vreun răspuns din partea d-lui victoras sper ca pescarii sa citească posturile mele și sa confirme cele spuse de mine. Probabil ca voi primi un răspuns dacă voi scrie cam așa : felicitări nea victoras pentru balta pe care o aveți! Este cea mai tare balta din România și din Europa de Est! Are cea mai mare densitate de peste mare!

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Adrian I. »

Salut, Noriss
Cand am scris in acest topic despre faptul ca nu este in regula ca toate pontoanele de pe fata sa fie date deja cluburilor care organizeaza competitiile intre membrii lor, unul din lucrurile pe care le-am subliniat a fost faptul ca zona pontoanelor este cea mai productiva pe MV2 si ca mi-ar placea ca toti pescarii sa aiba acces la ea in aceasta toamna. Intr-adevar, in zona de dupa pontoane se prinde din ce in ce mai putin peste, si acest lucru este din ce in ce mai evident.
Sigur, orice balta are zonele ei mai mult sau mai putin productive, insa lucrurile de genul acesta se pot regla cu putina atentie.
Sunt convins ca Dl. Petcu citeste parerile pescarilor ca noi si ca, daca vrea, poate sa schimbe niste lucruri astfel incat sa aduca imbunatatiri inclusiv din acest punct de vedere. :wink:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Albert »

Daaa, Petcu citeste, sterge postarile ce nu-i covin si apoi injura userii in privat. Io zic sa va bucurati ca nu v-a sters "calomniile" si sa mergeti pe alte balti daca la MV nu va simtiti bine.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Unii zic "hais", altii zic "cea" ........................!!!
Iarna va fi lunga si sper sa-mi vina niste idei, ca " sa impac si capra si varza " !!!
Victoras Petcu

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de norisss »

Pai sa va vina idei, domnu victoras, ca altfel balta, pe care cu mândrie o patronati, va ajunge de râs. Poate faceți concursuri pe toată balta, sau nu mai faceți concursuri deloc, ca să fie pestele forțat sa plece după mâncare. Altfel sta ca un porc în groapa aia de la pontoane așteptând sutele de kile de boilies și semințe.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”