CRAP PE MV2

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de gor965 »

gabi1 scrie:Licurici,
Tocmai pentru ca nu prinzi in fiecare zi un asa exemplar, prima poza era cu cantarul...intelegi??
Sub niciun motiv nu poti invoca ca ai omis cea mai concludenta dovada(cantarul). Restul e can-can, nu invidie cum sugerezi tu.
Cat timp nu cunosti persoanele care fac cantarirea, o poza cu ce indica un cantar e irelevanta. Trag eu de carlig si fac poza la afisajul care indica 30 kg ... cat de relevanta e daca nu stii cine, cum, cand si ce cantarit ? Fac si eu poze la concursuri la ecranul cantarului dar in momentul ala sunt MINIM 5 persoane de fata (2 arbitrii, un fotograf, minim 1 martor din vecini, minim un concurent din stand).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

gabi1 scrie:Licurici,
Tocmai pentru ca nu prinzi in fiecare zi un asa exemplar, prima poza era cu cantarul...intelegi??
Sub niciun motiv nu poti invoca ca ai omis cea mai concludenta dovada(cantarul). Restul e can-can, nu invidie cum sugerezi tu.
Inteleg perfect , si eu l-am certat pe Adrian ca nu a fotografiat cantarul , care arata 24,4 kg , dupa care a cantarit salteaua de cantarire , iar aceasta avea 1,4 kg.Si l-am mai certat ca n-a incercat , cumva , sa ridice pestele pentru o poza decenta , care sa arate , fidel , marimea pestelui si pe care s-o plastifieze si s-o puna in rama , langa icoana cu Maica Domnului.
Dar , l-am inteles , cand mi-a explicat ca era dupa mai bine de 24 de ore de nesomn si dupa un dril solicitant de aproape 15 min. si l-am crezut cand mi-a spus ca nu l-a putut ridica.
Ce nu pot accepta , desi nu sunt avocatul lui , este sa fie luat la misto' de oamenii care n-au fost pe balta , langa el , la cantarire si eliberare. Din cauza asta am considerat ca este vorba de invidie cand am vazut ca-l intrebati ce sisteme de masurare a folosit.Ne-ar fi incalzit pe vre-unul daca ar fi adaugat in saltea alte greutati si sa-l declare de 25 de kg , si sa ne arate o poza cu cantarul pe 26,4 kg?? Personal , consider ca nu.

Viorel Mihaiescu

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

Ma mir ca un moderator nu il penalizeaza pe acest .....licurici !
De cand ne tragem de sireturi ?
Are "50 de kg" sau nu are , daca il postezi pe forum vei asculta si opiniile celorlalti ! Desi sunt tentat sa il cred pe George , pestele e destul de "impins" in fata .Nu are nici greaban foarte inalt si nici o burta pronuntata !
In plus pe Moara la prinderea unui asemenea exemplar , chemi paznicii si il cantaresti in prezenta lor cu foto ! In plus la o asemenea captura faci mai multe fotografii !
PS - Si eu plantez , nu am de ce "sa-l injur" pe Adrian Butucea , forumurile exista exact pentru a schimba opinii in limita a "cat duce capul :oops: " pe fiecare! Nu e nevoie de eleganta sau de "poeti" dar TREBUIE sa existe un minim de bun simt . Dar cum spunea un coleg pe un alt subiect ar trebui un test pshihologic la inscrierea pe forum.

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

Florin Pata scrie:Colegu' .... aveai cantarul pe lbs :lol: ! Mai rotunjim cu totii dar asta nu are mai mult de 12 kile ! Imi inchpui cum arata...overtenu' :D !
Va prezint scuzele de rigoare pentru expresia "asa ca....."mai subtire.....,dvs. si moderatorului, dar , de curiozitate , pe ce v-ati bazat cand ati afirmat ca "nu are mai mult de 12 kile" ?? Ati fost prezent la cantarire ??

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: crap pe mv2

Mesaj de gabi1 »

Dl.Licurici,
Unde vreti sa duceti discutia, ca eu nu pricep...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

Licurici scrie:
Florin Pata scrie:Colegu' .... aveai cantarul pe lbs :lol: ! Mai rotunjim cu totii dar asta nu are mai mult de 12 kile ! Imi inchpui cum arata...overtenu' :D !
Va prezint scuzele de rigoare pentru expresia "asa ca....."mai subtire"....... ,dvs. si moderatorului, dar , de curiozitate , pe ce v-ati bazat cand ati afirmat ca "nu are mai mult de 12 kile" ?? Ati fost prezent la cantarire ??

Desi nu stiu cum isi permite cineva sa jigneasca la modul destul de primitiv pe cineva pe care nu il cunoaste, am sa raspund ! Din poza asa pare . Exista un topic nou pe Crapmania , cel cu "recordul Moby Dick - Satu Mare" unde se pot vedea ...cum arata crapii over 20 ! O simpla comparare ...genereaza o concluzie rapida !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie:...... Desi sunt tentat sa il cred pe George , pestele e destul de "impins" in fata ......
Mie nu-mi pare ca e impins in fata ptr. ca pestele e fotografiat de la inaltime iar pescarul are bratele lipite de corp.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de danutlupu »

Sigur e ca omul a prins un crap (asta nu contesta nimeni). Sustine ca are 23 kg dar nu-l crede nimeni pentru ca in singura poza pusa, pestele arata ca unul avand aprox 13 kg dupa opinia mea. Asta e, macar amintirea sa fie faina si data viitoare la urmatorul over10 poate iese o poza mai buna !
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

Il rog in special pe George...dar si pe ceilalti sa estimeze cate kg au acesti crapi ! Sunt prinsi tot pe Moara deci se incadreaza la titlu ! Pozele sunt facute de sotia mea cu telefonul si amandoi suntem varza la subiectul foto :lol: ,eu tin pestii prost iar ea ii fotografiaza de par "ciortani" :lol: !
PS - Daca unul nu sta toata ziua sa posteze pesti pe forum, nu inseamna ca ...., ci ca pescuieste doar pentru el :evil: !
Fişiere ataşate
Poza 7.jpg
Poza 7.jpg (61.26 KiB) Vizualizat de 1119 ori
Poza 6.jpg
Poza 6.jpg (117.8 KiB) Vizualizat de 1119 ori
Poza 5.jpg
Poza 5.jpg (128.3 KiB) Vizualizat de 1119 ori
Poza 4.jpg
Poza 4.jpg (72.04 KiB) Vizualizat de 1119 ori
Poza 3.jpg
Poza 3.jpg (56.97 KiB) Vizualizat de 1119 ori
Poza 2.jpg
Poza 2.jpg (57.92 KiB) Vizualizat de 1119 ori
Poza 1.jpg
Poza 1.jpg (64.61 KiB) Vizualizat de 1119 ori

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

gabi1 scrie:Dl.Licurici,
Unde vreti sa duceti discutia, ca eu nu pricep...
Viorel Mihaiescu ma cheama ,am scris si mai sus, un moderator spunea , mai demult ,ca ar fi frumos sa nu ne ascundem dupa porecle.
Nu doresc sa continui polemica cu dvs. sau cu altcineva, doar vreau sa ma asigur ca nimeni din cei care n-au fost pe balta nu-l i-au la misto pe Adrian.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”