CRAP PE MV2

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

Mai bag unul prins tot pe Moara de acum vreo 3 saptamani ! Cate kg are ? Pentru comparatie salteaua e asta :
http://www.totalfishing.ro/saltea-primi ... 30724.html
Fişiere ataşate
Poza 8.jpg
Poza 8.jpg (136.7 KiB) Vizualizat de 1055 ori
Ultima oară modificat Vin Oct 16, 2015 13:34 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: crap pe mv2

Mesaj de gabi1 »

Dl.Licurici,
Viorel Mihaiescu ma cheama ,am scris si mai sus, un moderator spunea , mai demult ,ca ar fi frumos sa nu ne ascundem dupa porecle.
Nu v-a poreclit nimeni, daca nu va mai place apelativul "Licurici" rezolvati problema cu ajutorul unui admin.
vreau sa ma asigur ca nimeni din cei care n-au fost pe balta nu-l i-au la misto pe Adrian.
Reactionati emotional, sa nu spun ca observ o oarecare inversunare. De cand opinia cuiva este considerata
de dvs un lucru ofensator?
Trageti adanc aer in piept si numarati pana la 100. functioneaza(si cratima)!
Fir intins!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie:Il rog in special pe George...dar si pe ceilalti sa estimeze cate kg au acesti crapi ! .........
1-14 kg
2-15 kg
3-9,5 kg
4-13,5 kg
5-9 kg
6-12,5 kg
7-14 kg
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

Vezi Viorel Mihaescu ? Eu ce ar trebui sa-i spun lui George(asta daca nu a facut-o la misto :lol: ) ? Pestii toti sunt intre 19 si 23 de kg !!! Cantariti cu cantarul Fox(folosit in concursuri) pe stativul Nash, care se vad impreuna in spate la ultima poza ! De asta in general nu postez pentru ca instant devii tinta mistourilor !
Eu nu spun ca pestele vostru nu are cat credeti voi dar dupa poze, oricare dintre cei prezentati de mine arata dublu si pot fi bunicii aceluia ! Spor la ...ce vreti voi :D !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie:Vezi Viorel Mihaescu ? Eu ce ar trebui sa-i spun lui George(asta daca nu a facut-o la misto :lol: ) ?!
Am estimat pestii in functie de ce detalii am in poza. Din pacate mare lucru nu prea pot sa compar intrucat pozele nu-mi ofera prea multe amanunte ... ma refer la pozitia pestelui, a pescarului, a detaliilor la degete, a pozitiei de fotografiere, etc. O pozitie clara si corecta de tinere a pestelui in plan vertical iti ofera o viziune mult mai exacta asupra gabaritului sau. Din pacate te intalnesti destul de rar cu asemenea exemplare si daca nu ai experienta in a poza cu ele, mai apar si imagini de-astea mai nesugestive.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
mannnix
Mesaje: 177
Membru din: Mie Iul 21, 2010 20:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de mannnix »

Dragi utilizatori ai acestui forum și care vă dați cu părerea despre un pește pe care îl vedeți pozat din picioare si lipit de corp.....am reușit să prind un crap de 23 de kg, ceva de vis pot spune, la propriu...l-am visat azi noapte...și asta contează pentru mine cel mai mult. Martori au fost cel puțin 6 persoane...deci hai să stați liniștiți.Petre Iulian a scris ceva pe prima pagină a topicului.
Butucea Adrian

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: crap pe mv2

Mesaj de gabi1 »

mannnix scrie:Petre Iulian a scris ceva pe prima pagină a topicului.
A avut mana buna, acum sunt 2 pagini.
Felicitari pentru captura, probabil recordul baltii 2015! :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

gor965 scrie:
Florin Pata scrie:Vezi Viorel Mihaescu ? Eu ce ar trebui sa-i spun lui George(asta daca nu a facut-o la misto :lol: ) ?!
Am estimat pestii in functie de ce detalii am in poza. Din pacate mare lucru nu prea pot sa compar intrucat pozele nu-mi ofera prea multe amanunte ... ma refer la pozitia pestelui, a pescarului, a detaliilor la degete, a pozitiei de fotografiere, etc. O pozitie clara si corecta de tinere a pestelui in plan vertical iti ofera o viziune mult mai exacta asupra gabaritului sau. Din pacate te intalnesti destul de rar cu asemenea exemplare si daca nu ai experienta in a poza cu ele, mai apar si imagini de-astea mai nesugestive.
Nu e nici un bai ! Noi sa fim sanatosi ! Ce mi se pare mie ciudat e ca cel mai mare e in poza 4 si al doilea ca marime e in poza 5 ! Nu predai niste cursuri scurte despre cum se fotografiaza pestii :D ?
PS - Cand am vazut prima data estimarile...m-am gandit ca esti cu vreunul din minim 5 persoane pe care le ...stiu si ti-au propus sa... :lol: !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie: Nu e nici un bai ! Noi sa fim sanatosi ! Ce mi se pare mie ciudat e ca cel mai mare e in poza 4 si al doilea ca marime e in poza 5 ! Nu predai niste cursuri scurte despre cum se fotografiaza pestii :D ?
O sa deschid un subiect in rubrica foto unde sa discutam despre cum se fotografiaza pestii. Sunt cazuri cand poti sa faci sa para un peste mai mare decat e in realitate si invers, cand poti sa-l faci sa para mai mic, asta fara a strica imaginea.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
mannnix
Mesaje: 177
Membru din: Mie Iul 21, 2010 20:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de mannnix »

Felicitari pentru captura, probabil recordul baltii 2015! :D[/quote]


Multumesc.
Butucea Adrian

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”