NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Moderator: Victoras Petcu

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de Alexandru Popescu »

petcuvictor scrie:
arsinel scrie:Felicitari Nea Victoras pt initiativa si baietilor care au facut curat!
Daca nu ma insel a fost facuta o curatenie si primavara trecurta ,deci ce a fost scos acum este ce a mai scapat la curatenia de atunci plus ce au aruncat zdrentele de au case pe acolo .
Cum dreacu sa-ti arunci ligheanu si arcurile de la pat in apa sa moara Tarzan ! ?!!!
" plus ce au aruncat zdrentele de au case pe acolo "

Arsinel "nebunu", nu arunca nimeni nimic, in primul rand pentru ca nu au curaj (nu vor sa aiba de a face cu mine),in al doilea rand amenzile sunt foarte mari, etc, etc !!!
Toate "lucrurile" scoase sunt de pe vremea cind nu aveam eu M.V.2, iar de 15 ani de cind am eu lacul,apa a mai "mancat" din maluri mai ales din malul de vis-a-vis (cam 10-15 m) si cam in portiunea aceasta isi "depozitau bastinasi" lucrurile !!!
Daca depozitau baietii lucruri, poate gasiti si ceva constructiv, cine stie poate a fost matusa tamara pe acolo:d.
...

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de Alexandru Popescu »

Intre 48-49 cam la 5-6 m de malul de vis-a-vis este o agatatura.
Intre 49-50 cam la 5-6 m de malul de vis-a-vis este o agatatura.

Stiam ca in trecuta acolo a ramas sarma ghimpata prinsa de pari pe sub apa. Cred ca tot aceea creaza probleme.Multumesc!
...

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Alexandru.Popescu scrie:Intre 48-49 cam la 5-6 m de malul de vis-a-vis este o agatatura.
Intre 49-50 cam la 5-6 m de malul de vis-a-vis este o agatatura.

Stiam ca in trecuta acolo a ramas sarma ghimpata prinsa de pari pe sub apa. Cred ca tot aceea creaza probleme.Multumesc!

"Intre 49-50 cam la 5-6 m de malul de vis-a-vis este o agatatura."


Azi s-a pescuit in aceasta zona, s-a prins fara numar si nu a fost nici o problema cu agatatul !!!


"Intre 48-49 cam la 5-6 m de malul de vis-a-vis este o agatatura"


48 - 49 si 49 - 50 !!! Ori 48 - 49, ori 49 - 50, ori 48 - 50 !!! Va rog sa fiti mai explicit !!!
Sper sa nu fie o gluma !!!
Victoras Petcu

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de Alexandru Popescu »

Eu ieri am rupt de 2 ori acolo in zona,nu este nici o gluma.Intrebati paznicul ca era martor acolo.
Cand am zis intr 48-49, am zis intre cele 2 plancarde ce semnalizeaza posturile de vis-a-vis la aprox 5 m de mal.La fel si la 49-50.
Posibil ca cei ce au pescuit astazi sa nu dea in acea agatura, nu mi-a parut mare ca volum, pentru ca din toata partida de 12h am agatat de 2 ori.Am vrut doar sa vin in ajutor.

Si eu am prins ieri foarte bine acolo, 7 crapi scosi pe mal intre 4 si 6 kg iar colegul meu 6 crapi intre 5 si 6 kg.Cireasa a fost unul de 10,5 kg pe la 16:30 cand a inceput ploaia si strangeam sculele repede.
...

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Alexandru.Popescu scrie:Eu ieri am rupt de 2 ori acolo in zona,nu este nici o gluma.Intrebati paznicul ca era martor acolo.
Cand am zis intr 48-49, am zis intre cele 2 plancarde ce semnalizeaza posturile de vis-a-vis la aprox 5 m de mal.La fel si la 49-50.
Posibil ca cei ce au pescuit astazi sa nu dea in acea agatura, nu mi-a parut mare ca volum, pentru ca din toata partida de 12h am agatat de 2 ori.Am vrut doar sa vin in ajutor.

Si eu am prins ieri foarte bine acolo, 7 crapi scosi pe mal intre 4 si 6 kg iar colegul meu 6 crapi intre 5 si 6 kg.Cireasa a fost unul de 10,5 kg pe la 16:30 cand a inceput ploaia si strangeam sculele repede.

Ok ! Multumesc pentru informatie ! O sa verificam si o sa anuntam ce vom gasi !
E bine de stiut ca au ramas portiuni unde se gasesc "stepi" (radacini de stuf foarte vechi), ca o "perie" si se mai agata !!!
Victoras Petcu

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de Dumitrache »

O curiozitate...cam cate grade sa aibe apa ? :D

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de GNicolae »

am rupt si eu o montura intre 48-49 , una am reusit sa o scot ... cu o bucata de trestie in ea :) , cam la 7-10 metrii de malul opus , ceea ce ma face sa cred ca monturile pescarilor sunt in radacinile respective , nu ca ar fi sarma etc :)
CS SENZOR

doruSV
Mesaje: 82
Membru din: Lun Feb 17, 2014 19:02
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: NE-AM APUCAT DE "CURATENIE" !!!

Mesaj de doruSV »

Felicitari administratorului. O initiativa care m-a lasat cu gura cascata. Iar fotografiile cu "capturile" sunt impresionate, culminand cu spomburile alea adunate ciorchine :)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”