REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Si mie mi se pare super bine venita regula asta. Totusi cum isi dau paznicii seama cine e pescar de competitie!

Trimis de pe al meu GT-I8200 folosind Tapatalk
Critic echilibrat

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de florin pocris »

Pescar de competitie, de concursuri....sau pescar cunoscut ca practica c&r... sau membru de club....

Cine va beneficia de asta ?



”Pescarii cunoscuti din sistemul competitional” !!!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de arsinel »

Victoras Petcu scrie:Iulica , am sters raspunsul dat mai devreme, pentru ca mi-a venit o idee !!!


M-am gandit sa adaug la regulament acest paragraf

”Pescarii cunoscuti din sistemul competitional” vor beneficia de o reducere de 50% din ” taxa de inchiriere ponton” si pot sa vina la pescuit cu un insotitor, numai daca „pescarul insotitor” va achita jumatate din taxa de pescuit = 24 ore C&R, indiferent daca pescuieste cu alte 4 lansete fata de cele 4 lansete ale pescarului sau nu pescuieste de loc !!! !!!
:?:
In regim de pontoane ocupate full este greu sa te bagi 2 cu 8 lansete dar unul singur cu insotitor este super bine. Vin 3,4 echipe,fac o braila,o caterinca intre ei si iese distractie maxima.
BRAVO VICTORAS!
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de petre iulian »

noi avem buz-bari de 3 lansete la sky-pod si le folosim deobicei cu 2 lansete ....le putem folosii acum cu 3 lansete (6 lansete /2 pescari / un ponton cred ca-i ok )
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

C_Alexandrescu
Mesaje: 197
Membru din: Lun Sep 21, 2015 22:43

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de C_Alexandrescu »

Buna ziua!
Cred ca daca s-ar fi pastrat un ton civilizat in acest topic din partea pescarilor, mare parte din noi am fi avut de castigat. Din ce observ, pretentiile rezonabile exprimate pana in prezent au fost acceptate de administratorul baltii:
- rezervare cu 48 de ore inainte pentru partide de 24 de ore sau mai lungi;
- rezervare cu 24 de ore inainte pentru partide de 12 ore;
- reduceri pentru pescarii de competitie;

1. Fara discutie ca intotdeauna vor fi pescari nemultumiti. Eu, de exemplu, as dori eliminarea pescuitului plantat pe MV2, dar nu voi intra niciodata intr-o polemica aprinsa cu cei care sustin acest mod de a pescui si, mai ales, cu administratorul baltii. Eventual, il voi ruga sa analizeze mai amanuntit avantajele si dezavantajele ce decurg din pescuitului plantat. Si sunt convins ca, daca MV2 se doreste a deveni o balta pe care sa se pescuiasca foarte mult in concursuri, acest mod de a pescui va fi eliminat.

2. Nici eu nu sunt satisfacut de cresterea taxelor, dar ii intreb pe cei care au contestat extrem de vehement aceasta masura:
- fata de anul trecut, impozitul la masina sau casa a ramas acelasi?
- oare nu se justifica aceasta crestere prin prisma imbunatatirilor aduse conditiilor de pescuit?
- nu s-a dorit de toata lumea marirea spatiilor dintre standuri si confort?

Cred ca, in curand, vor fi si umbrare si alte facilitati. In orice caz, nu am auzit pe nimeni sa se planga ca pe Varlaam nu sunt destule locuri, ca la Magura 9 sau la Teiu rupi masina sa ajungi la locul de pescuit sau nu mai iesi de pe balta daca ploua, ca nu te lasa cu masina in stand, ca la Peris te mananca sobolanii si nu sunt umbrare, .........

Eu voi continua sa merg pe Moara, pentru ca sunt conditiile cele mai bune. Si nu ma poate acuza nimeni ca pup in fund sau am vreun interes.



Felicitari pentru felul de a gandi !!!

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Razvan Paunoiu »

C_Alexandrescu scrie:Buna ziua!
Cred ca daca s-ar fi pastrat un ton civilizat in acest topic din partea pescarilor, mare parte din noi am fi avut de castigat. Din ce observ, pretentiile rezonabile exprimate pana in prezent au fost acceptate de administratorul baltii:
- rezervare cu 48 de ore inainte pentru partide de 24 de ore sau mai lungi;
- rezervare cu 24 de ore inainte pentru partide de 12 ore;
- reduceri pentru pescarii de competitie;

1. Fara discutie ca intotdeauna vor fi pescari nemultumiti. Eu, de exemplu, as dori eliminarea pescuitului plantat pe MV2, dar nu voi intra niciodata intr-o polemica aprinsa cu cei care sustin acest mod de a pescui si, mai ales, cu administratorul baltii. Eventual, il voi ruga sa analizeze mai amanuntit avantajele si dezavantajele ce decurg din pescuitului plantat. Si sunt convins ca, daca MV2 se doreste a deveni o balta pe care sa se pescuiasca foarte mult in concursuri, acest mod de a pescui va fi eliminat.

2. Nici eu nu sunt satisfacut de cresterea taxelor, dar ii intreb pe cei care au contestat extrem de vehement aceasta masura:
- fata de anul trecut, impozitul la masina sau casa a ramas acelasi?
- oare nu se justifica aceasta crestere prin prisma imbunatatirilor aduse conditiilor de pescuit?
- nu s-a dorit de toata lumea marirea spatiilor dintre standuri si confort?

Cred ca, in curand, vor fi si umbrare si alte facilitati. In orice caz, nu am auzit pe nimeni sa se planga ca pe Varlaam nu sunt destule locuri, ca la Magura 9 sau la Teiu rupi masina sa ajungi la locul de pescuit sau nu mai iesi de pe balta daca ploua, ca nu te lasa cu masina in stand, ca la Peris te mananca sobolanii si nu sunt umbrare, .........

Eu voi continua sa merg pe Moara, pentru ca sunt conditiile cele mai bune. Si nu ma poate acuza nimeni ca pup in fund sau am vreun interes.



Felicitari pentru felul de a gandi !!!

Cu exceptia punctului 1, sunt 100% de accord cu tine :D - Eu plantez, insa sa stii ca si plantatul asta are un mic beneficiu pentru crapi. De foarte multe ori pentru ca acopar o latime de balta plantand in malul opus am agatat crapi care trageau metri buni de fir in urma unor rupturi de la alti pescari, ba chiar am scos si doua lansete cu tot cu crapi si sa stii ca nu este poveste pescareasca, am poze :) .

Pescuiesc de mai bine de 10 ani aici si intodeauna m-am simtit foarte bine. In balta asta s-a investit an de an. In urma cu 10 ani daca prindeai un crap de 7-8 kg erai in extaz, acum a devenit banalitate. Au fost construite pontoane, a fost populata cu exemplare over 10 si over 20. Fara Victor Petcu in niciun caz nu ar fi ce este acum.

Razvan
Nume utilizator schimbat din Friday

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Alexandru Mihai »

Chiar nu va inteleg, daca va invita omul la el in casa si va explica regulile casei de ce va ofuscati?
Daca nu va convine nu acceptati invitatia punct.
Merg la liber pe MV2 destul de rar deci nu am de ce sa ii tin apararea lui Victoras, dar de cate ori ma duc respect regulile fara comentarii, va poate confirma chiar Victoras.

Aveti un regulament...vreti veniti...nu vreti nu veniti. Punct.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Madalin Dirla »

Alexandru Mihai scrie:Chiar nu va inteleg, daca va invita omul la el in casa si va explica regulile casei de ce va ofuscati?
Daca nu va convine nu acceptati invitatia punct.
Merg la liber pe MV2 destul de rar deci nu am de ce sa ii tin apararea lui Victoras, dar de cate ori ma duc respect regulile fara comentarii, va poate confirma chiar Victoras.

Aveti un regulament...vreti veniti...nu vreti nu veniti. Punct.
Corect!!!

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re:

Mesaj de Victoras Petcu »

osc1or scrie:Si mie mi se pare super bine venita regula asta. Totusi cum isi dau paznicii seama cine e pescar de competitie!

Trimis de pe al meu GT-I8200 folosind Tapatalk

Cand ”cineva” se va recomanda a fi ”pescar de competitie” (care participa la concursuri de pescuit) si paznicul nu il va cunoaste, paznicul va lua legatura cu mine prin telefon si daca nu este cunoscut nici de mine, cel in cauza va trebui sa fie recomandat de catre un organizator sau un pescar cunoscut mie !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de iulius_gherase »

Eu nu inteleg chiar de ce va agitati atat...daca nu ati avea de unde alege,poate as intelege nemultumirea...la urma urmei aceasta balta e o afacere si doar cel care o administreaza poate decide modalitatile prin care sa se realizeze aceasta...doar timpul va decide daca a procedat corect sau nu jn relatia cu clientii si doar el ar suferi un prejudiciu de ordin material,nu clientii...repet e o afacere privata si nu un serviciu public
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”