REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

20.Pescarul care va pescui noaptea pe M.V.2, poate sa fie insotit numai de tatal sau, de sotie, de copii (maxim 15 ani), de o prietena, dar si de un alt pescar, numai cu conditia ca acel "pescar insotitor", SA PESCUIASCA SI EL (sa ocupe alt stand de pescuit si sa achite taxa de pescuit = 24 de ore C&R), in caz contrar acel "pescar insotitor" nu are acces pe lac !!!


Chiar e adevarata asta cu "tatal sau" nu de alta, dar al meu a ajuns la pensie si saracu n-a vazut in viata lui MV2'u doar din poze, cred ca i-as face o surpriza mare anul acesta :wink:

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de stefanmuraru »

petre iulian scrie:
Victoras Petcu scrie:Iulica , am sters raspunsul dat mai devreme, pentru ca mi-a venit o idee !!!


M-am gandit sa adaug la regulament acest paragraf

”Pescarii cunoscuti din sistemul competitional” vor beneficia de o reducere de 50% din ” taxa de inchiriere ponton” si pot sa vina la pescuit cu un insotitor, numai daca „pescarul insotitor” va achita jumatate din taxa de pescuit = 24 ore C&R, indiferent daca pescuieste cu alte 4 lansete fata de cele 4 lansete ale pescarului sau nu pescuieste de loc !!!
:?:

----------------

ok !! Pentru mine ca pescar de competitie este o reducere bine venita si o idee buna :wink:

Eu daca veneam cu George 24 ore si pescuiam amandoi pe un ponton (in echipa ) plateam 120 x 2 taxe = 240 lei + 40 ponton = 280 lei .. eu zic ca destul de mult pentru ca noi pescuiam in echipa cu 4 lansete in total cand venim .

Acum platim 120 o taxa + 60 (jumatate de taxa ) + 20 ponton = 200 lei de unde reiese o reducere de 80 lei pentru noi ...si putem pescui si cu 8 lansete daca vrem la aceasta taxa .

daca ramane asa ,eu personal sunt multumit :wink:


ps. o parere personala a altor pescari cunoscuti pe acest subiect (insotitor) este binevenita ..zic eu :wink:
Hai mai Iulica....mai calculeaza, ca mai e ceva de calculat: 200 lei pentru doua persoane / 24 ore;
asta inseamna 100 lei de pescar / 24 ore, pescuit pe ponton cu 4 lansete de fiecare.

Victoras - stii ca eu sunt pescar de competitie :)))

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de petre iulian »

Stefane nu-i bine cum zici/calculezi .. fi atent inca un paragraf din regulament :

"ATENTIE !!! In cazul in care "Pescarul care va pescui noaptea" va fi insotit de un alt "pescar insotitor" SI VOR VENI LA PESCUIT IMPREUNA CU ACELAS AUTOTURISM, ATIT PESCARUL CIT SI "PESCARUL INSOTITOR" VOR AVEA 20 LEI REDUCERE LA TAXA DE PESCUIT FIECARE !!!
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de arsinel »

stefanmuraru scrie: Hai mai Iulica....mai calculeaza, ca mai e ceva de calculat: 200 lei pentru doua persoane / 24 ore;
asta inseamna 100 lei de pescar / 24 ore, pescuit pe ponton cu 4 lansete de fiecare.

Victoras - stii ca eu sunt pescar de competitie :)))
120 + 60 + 20=200 ron cu insotitor. Adica 2 persoane cu 4 lanste AMANDOI Stefane
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

petre iulian scrie:Stefane nu-i bine cum zici/calculezi .. fi atent inca un paragraf din regulament :

"ATENTIE !!! In cazul in care "Pescarul care va pescui noaptea" va fi insotit de un alt "pescar insotitor" SI VOR VENI LA PESCUIT IMPREUNA CU ACELAS AUTOTURISM, ATIT PESCARUL CIT SI "PESCARUL INSOTITOR" VOR AVEA 20 LEI REDUCERE LA TAXA DE PESCUIT FIECARE !!!

20." Pescarul care va pescui noaptea pe M.V.2, poate sa fie insotit numai de tatal sau, de sotie, de copii (maxim 15 ani), de o prietena, dar si de un alt pescar, numai cu conditia ca acel "pescar insotitor", SA PESCUIASCA SI EL (sa ocupe alt stand de pescuit si sa achite taxa de pescuit = 24 de ore C&R), in caz contrar acel "pescar insotitor" nu are acces pe lac !!![/b]
ATENTIE !!! In cazul in care "Pescarul care va pescui noaptea" va fi insotit de un alt "pescar insotitor" SI VOR VENI LA PESCUIT IMPREUNA CU ACELAS AUTOTURISM, ATIT PESCARUL CIT SI "PESCARUL INSOTITOR" VOR AVEA 20 LEI REDUCERE LA TAXA DE PESCUIT FIECARE " !!!


Iulica, acest "paragraf" este valabil pentru toti pescarii care vor pescui pe M.V.2, 24 de ore impreuna cu un ”pescar insotitor”, numai daca ”pescarul insotitor” va pescui si va achita taxa intreaga de pescuit = 24 de ore C&R, indiferent pe ce loc pescuieste (ponton sau loc de pe mal, iar paragraful de mai jos se aplica numai "pescarilor cunoscuti din sistemul competitional " care vor pescui pe pontoane !!!


Pescarii cunoscuti din sistemul competitional, care vor pescui pe pontoane, vor beneficia de o reducere de 50% la ”taxa de inchiriere ponton” si pot sa vina la pescuit si cu un insotitor, numai daca „pescarul insotitor” va achita jumatate din taxa de pescuit = 24 ore C&R, indiferent daca pescuieste cu alte 4 lansete fata de cele 4 lansete ale pescarului sau nu pescuieste de loc !!!

"Stefan a calculat corect

"200 lei pentru doua persoane / 24 ore;
asta inseamna 100 lei de pescar / 24 ore, pescuit pe ponton cu 4 lansete de fiecare."
Victoras Petcu

istinmihai
Mesaje: 12
Membru din: Dum Dec 27, 2015 18:40

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de istinmihai »

Stie cineva daca taxa de plantat de 40 Ron se aplica pe partida sau pe 12 h? Regulamentul nu este clar in acest caz.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de petre iulian »

eu nu inteleg ceva si e bine sa lamurim ca se interpreteaza ...:wink:

reducerea de 20 lei/pe pescar in cazul in care vin cu o singura masina doi pescari se mai aplica daca unul plateste taxa intreaga de 120 lei si insotitorul 60 lei + 50% la ”taxa de inchiriere ponton "?... daca nu , trebuie specificat ca nu se aplica reducere in acest caz :wink: .

-----------------------
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

mazi
Mesaje: 68
Membru din: Mar Ian 14, 2014 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de mazi »

In concluzie, dupa zile intregi de dezbatere...
Pentru mine (care nu sunt pescar de competitie), cat costa 24 de ore pe un ponton cu un prieten si cat costa aceeasi formula impreuna cu tatal meu ( care nu poarta acelasi nume cu mine) si ce documente trebuie sa aduc care sa ateste relatia de rudenie?
Va multumesc.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

istinmihai scrie:Stie cineva daca taxa de plantat de 40 Ron se aplica pe partida sau pe 12 h? Regulamentul nu este clar in acest caz.


Taxa de plantat = 40 lei, se aplica pe o partida de 12 ore, 24ore sau 48 ore !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

mazi scrie:In concluzie, dupa zile intregi de dezbatere...
Pentru mine (care nu sunt pescar de competitie), cat costa 24 de ore pe un ponton cu un prieten si cat costa aceeasi formula impreuna cu tatal meu ( care nu poarta acelasi nume cu mine) si ce documente trebuie sa aduc care sa ateste relatia de rudenie?
Va multumesc.

Dle, normal este ca tatal si fiul sa poarte acelas nume si atunci C.I. la ambele persoane rezolva problema !!! Asa pot sa vina majoritatea, cu vecinu, etc si sa spuna ”este tata,dar nu purtam acelas nume” !!!
Pe un ponton 24 ore cu un prieten,daca veniti impreuna cu acelas autoturism, va costa 240 lei !!!
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”