REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
istinmihai
Mesaje: 12
Membru din: Dum Dec 27, 2015 18:40

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de istinmihai »

Taxa de plantat = 40 lei, se aplica pe o partida de 12 ore, 24ore sau 48 ore !!![/quote]

Va multumesc pt lamuriri si pentru faptul ca ati revenit asupra deciziei de a nu mai permite rezervari pt 12 h. Asa cum ati propus cu rezervari cu 48h intainte pt partide de 24h+ si 24h inainte pt 12h e perfect.

mazi
Mesaje: 68
Membru din: Mar Ian 14, 2014 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de mazi »

Victoras Petcu scrie:
mazi scrie:In concluzie, dupa zile intregi de dezbatere...
Pentru mine (care nu sunt pescar de competitie), cat costa 24 de ore pe un ponton cu un prieten si cat costa aceeasi formula impreuna cu tatal meu ( care nu poarta acelasi nume cu mine) si ce documente trebuie sa aduc care sa ateste relatia de rudenie?
Va multumesc.

Dle, normal este ca tatal si fiul sa poarte acelas nume si atunci C.I. la ambele persoane rezolva problema !!! Asa pot sa vina majoritatea, cu vecinu, etc si sa spuna ”este tata,dar nu purtam acelas nume” !!!
Pe un ponton 24 ore cu un prieten,daca veniti impreuna cu acelas autoturism, va costa 240 lei !!!
Buna seara domnule Petcu si va multumesc pentru raspuns.
Imi doresc sa va explic situatia,poate particulara a mea dar exista mari sanse ca in aceeasi situatie sa se afle si altii.
Tatal meu natural al carui nume il port nu mai face parte din viata mea de peste 32 de ani. Din fericire pt mine,la vremea respectiva mama mea s-a casatorit cu cel care mi-a fost tata toti acesti ani si imi este si in continuare. Din acest motiv,poate anormal pentru unii, eu nu port acelasi nume cu cel care imi este tata... De aceea va intrebam cum poti dovedi intr-o astfel de situatie relatia de rudenie.
Cu cele mai bune ganduri,
M.

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Dumitrache »

Eu cred ca ar fi mai simplu sa se impuna o varsta minima a "tatalui pescarului" de exemplu minim 55 ani:) si totul ar fi mai simplu.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

mazi scrie:
Victoras Petcu scrie:
mazi scrie:In concluzie, dupa zile intregi de dezbatere...
Pentru mine (care nu sunt pescar de competitie), cat costa 24 de ore pe un ponton cu un prieten si cat costa aceeasi formula impreuna cu tatal meu ( care nu poarta acelasi nume cu mine) si ce documente trebuie sa aduc care sa ateste relatia de rudenie?
Va multumesc.

Dle, normal este ca tatal si fiul sa poarte acelas nume si atunci C.I. la ambele persoane rezolva problema !!! Asa pot sa vina majoritatea, cu vecinu, etc si sa spuna ”este tata,dar nu purtam acelas nume” !!!
Pe un ponton 24 ore cu un prieten,daca veniti impreuna cu acelas autoturism, va costa 240 lei !!!
Buna seara domnule Petcu si va multumesc pentru raspuns.
Imi doresc sa va explic situatia,poate particulara a mea dar exista mari sanse ca in aceeasi situatie sa se afle si altii.
Tatal meu natural al carui nume il port nu mai face parte din viata mea de peste 32 de ani. Din fericire pt mine,la vremea respectiva mama mea s-a casatorit cu cel care mi-a fost tata toti acesti ani si imi este si in continuare. Din acest motiv,poate anormal pentru unii, eu nu port acelasi nume cu cel care imi este tata... De aceea va intrebam cum poti dovedi intr-o astfel de situatie relatia de rudenie.
Cu cele mai bune ganduri,
M.

Dle, mai se fac si exceptii pentru cei care se afla in aceasta situatie !!! Tot ce trebuie facut ,este sa-mi comunicati numele si prenumele dvs si al tatalui dvs. !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Ion Mironov scrie:Domnule Petcu...
Stiu ca sunt pescar de competitie si imi place sa arunc intr-un concurs pana ma dor oasele, insa pe langa asta sunt si producator de navomodele de plantat.Zic eu, unul dintre cei 3-4 care produc si distribuie anual, impreuna, in jur de 3000-5000 de navomodele de plantat.Pe langa vanzari reparam si facem upgrade-uri la un numar mult mai mare de clienti pe care cu drag ii indrumam sa va calce pragul.
80% din CLIENTI i-am indrumat spre Moara Vlasiei 2 sa fie multumiti atunci cand pleaca de la noi.Asa cum am mai sfatuit in trecut cativa patroni de balti va recomand si dumneavoastra sa va mai ganditi la taxa de plantat.Am clienti care isi cumpara un navomodel in rate.Pe langa rata trebuie sa plateasca balta drum mancare nada etc.Ganditi-va daca vreti,probabil daca nu chiar sigur, cum ar fi sa pierdeti si acest segment de pescari care isi doresc sa prinda un peste sa fie fericiti.Noi,producatorii si distribuitorii de navomodele de plantat va recomandam sa mai reflectati putin asupra acestei taxe de plantat care se apropie taxei de balta.Cu respect
Taxa pentru plantat = 40 lei, este valabila atit pentru 12 ore cit si pentru 24 de ore, 36 de ore sau 48 de ore !
Victoras Petcu

mazi
Mesaje: 68
Membru din: Mar Ian 14, 2014 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de mazi »

[/quote]
Buna seara domnule Petcu si va multumesc pentru raspuns.
Imi doresc sa va explic situatia,poate particulara a mea dar exista mari sanse ca in aceeasi situatie sa se afle si altii.
Tatal meu natural al carui nume il port nu mai face parte din viata mea de peste 32 de ani. Din fericire pt mine,la vremea respectiva mama mea s-a casatorit cu cel care mi-a fost tata toti acesti ani si imi este si in continuare. Din acest motiv,poate anormal pentru unii, eu nu port acelasi nume cu cel care imi este tata... De aceea va intrebam cum poti dovedi intr-o astfel de situatie relatia de rudenie.
Cu cele mai bune ganduri,
M.[/quote]


Dle, mai se fac si exceptii pentru cei care se afla in aceasta situatie !!! Tot ce trebuie facut ,este sa-mi comunicati numele si prenumele dvs si al tatalui dvs. !!![/quote]


Va multumesc din nou pentru raspuns cat si pentru gasirea solutiei in astfel de situatie.
Toate cele bune!
M.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

[quote="petre iulian"]eu nu inteleg ceva si e bine sa lamurim ca se interpreteaza ...:wink:

reducerea de 20 lei/pe pescar in cazul in care vin cu o singura masina doi pescari se mai aplica daca unul plateste taxa intreaga de 120 lei si insotitorul 60 lei + 50% la ”taxa de inchiriere ponton "?... daca nu , trebuie specificat ca nu se aplica reducere in acest caz :wink: .

-----------------------

" eu nu inteleg ceva si e bine sa lamurim ca se interpreteaza "


Corect !!! Am modificat si acum cred ca se intelege !!!

20.Pescarul care va pescui noaptea pe M.V.2, poate sa fie insotit numai de tatal sau, de sotie, de copii (maxim 15 ani), de o prietena, dar si de un alt pescar, numai cu conditia ca acel "pescar insotitor", SA PESCUIASCA SI EL (sa ocupe alt stand de pescuit si sa achite taxa de pescuit = 24 de ore C&R), in caz contrar acel "pescar insotitor" nu are acces pe lac !!!

ATENTIE !!! In cazul in care "Pescarul care va pescui noaptea" va fi insotit de un alt "pescar insotitor" SI VOR VENI LA PESCUIT IMPREUNA CU ACELAS AUTOTURISM, ATIT PESCARUL CIT SI "PESCARUL INSOTITOR" VOR AVEA 20 LEI REDUCERE LA TAXA DE PESCUIT FIECARE !!! Acest paragraf,este valabil numai la pct.20 din regulament !!!
Victoras Petcu

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de Exo_luci »

Daca vin cu tatal meu pe un ponton , are aceleasi drepturi de pescuit ca si mine pentru cele 4 bete la pretul de 160 ron /24 h sau 280/48 h?

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Ion Mironov »

Victoras Petcu scrie:
Ion Mironov scrie:Domnule Petcu...
Stiu ca sunt pescar de competitie si imi place sa arunc intr-un concurs pana ma dor oasele, insa pe langa asta sunt si producator de navomodele de plantat.Zic eu, unul dintre cei 3-4 care produc si distribuie anual, impreuna, in jur de 3000-5000 de navomodele de plantat.Pe langa vanzari reparam si facem upgrade-uri la un numar mult mai mare de clienti pe care cu drag ii indrumam sa va calce pragul.
80% din CLIENTI i-am indrumat spre Moara Vlasiei 2 sa fie multumiti atunci cand pleaca de la noi.Asa cum am mai sfatuit in trecut cativa patroni de balti va recomand si dumneavoastra sa va mai ganditi la taxa de plantat.Am clienti care isi cumpara un navomodel in rate.Pe langa rata trebuie sa plateasca balta drum mancare nada etc.Ganditi-va daca vreti,probabil daca nu chiar sigur, cum ar fi sa pierdeti si acest segment de pescari care isi doresc sa prinda un peste sa fie fericiti.Noi,producatorii si distribuitorii de navomodele de plantat va recomandam sa mai reflectati putin asupra acestei taxe de plantat care se apropie taxei de balta.Cu respect
Taxa pentru plantat = 40 lei, este valabila atit pentru 12 ore cit si pentru 24 de ore, 36 de ore sau 48 de ore !
Va multumim ca ati revenit asupra taxei de platat.Acest lucru ne bucura pe noi dar si pe cei care vor pescui pe balta MV2 .Cu respect Mironov Ion
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

dutzarobert
Mesaje: 16
Membru din: Mie Apr 01, 2015 10:24

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Mesaj de dutzarobert »

Incet incet observ ca dispare gheata. cand va fi complet dezghetata se va putea pescui, sau exista o data anume?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”