boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de okd »

Alin Galbenu scrie:Wellmix-ul este rezultatul a multor teste, multe ore petrecute pe malul lacurilor, multa munca din partea unor oameni pasionati de pescuit.
Nu este usor sa poti sa produci o bila buna si ieftina in acelasi timp.
Cat despre liantul respectiv, daca exista asa ceva, il vindeam separat :))

Toate cele bune
Alin, Ambasador Caperlan pentru Romania.
cu tot respectul Alin, scrie pe ambalaj ce contin , asa ca este rezultatul multor ore petrecute in birouri cu negocierea pretului de achizitie la cereale si servicii de rulare
sunt foarte bune dar daca fac chinezii vreo fasole rotunda de 20 , s-a terminat treaba :lol:

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2779
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de Alin Galbenu »

Pai vezi, marimea conteaza :D
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de Vladut Mateianu »

Alin Galbenu scrie: Cat despre liantul respectiv, daca exista asa ceva, il vindeam separat :))

Toate cele bune
Alin, Ambasador Caperlan pentru Romania.
Posibil. Numai ca fabrica care produce aceste boiliesuri tine secret acest praf....momentan ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de Szilveszter »

Cum vine vorba de bile, inevitabil se aduce vorba de bilele caperlan.super pentru unii,ghimpe în coaste altora.cert e că toată lumea le folosește,unii recunosc,alții nu :mrgreen:

paul.alecs
Mesaje: 10
Membru din: Vin Noi 30, 2018 19:19
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de paul.alecs »

OK, pai cred ca s-a discutat destul, astfel încât sa pot trage o oarecare concluzie, sunt curios doar care este bila care a lucrat cel mai bine, (vorbesc de decathloane și ma refer la arome), as dori sa fac un pescuit de primavara, pe langa mixul de seminte pe care am de gand sa mi-l produc singur (are cineva si o rețetă pentru mix de seminte?, în afara de apa si foarte multă sare ca sa le pot băga și în PVA) am de gand sa bag și niste bile, am sa caut sa-mi fac doua paturi de nada ( asta daca gasesc pe balta structuri de care sa ma leg) unul pe bile si seminte undeva mai la distanța și am sa bag tot bila la carlig, iar mai la mal pe baza de groundbait unde am sa pescuiesc cu silicoane/pop-up/porumb/tigernuts(daca balta are ten).

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2779
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de Alin Galbenu »

Primavara scopex, capsuna iar pe masura ce inaintezi in vreme, monster crab.
Anul asta au aparut cateva modele noi, o sa fie lansate la targul F&H Expo la sf lui Martie, plus alte arome separat, pelete, etc
Fir intins!
Imagine

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de GNicolae »

Eu cred ca este buna in perioada cand pestele cauta carbohidrati (primavara si toamna tarziu , cand se raceste apa ) . In alta perioada ... te uiti la vecini !

Si cred ca Vladut se referea ca nu folosesc oua , probabil folosesc praf de ou sau ... orice altceva .
CS SENZOR

okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de okd »

GNicolae scrie:Eu cred ca este buna in perioada cand pestele cauta carbohidrati (primavara si toamna tarziu , cand se raceste apa ) . In alta perioada ... te uiti la vecini !

Si cred ca Vladut se referea ca nu folosesc oua , probabil folosesc praf de ou sau ... orice altceva .
daca tu dai cu sacii si vecinii cu punga, s-ar putea sa se uite ei la tine

cred ca Vladut se referea la modul cum lucreaza bila in apa, se inmoaie pe exterior cativa mm si de aici vine atractivitatea; dar nu se topeste ca o solubila sau semisolubila; daca nu o ataca pestii cred ca rezista ca o bila tare

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de GNicolae »

Iti pot zice ca unele dintre ele se topesc cap coada , altele se exfolieaza si atatat , in acelasi sac .
CS SENZOR

okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: boilesuri nadire vs boilesuri carlig

Mesaj de okd »

Ciudat, in cat timp s-au topit ? Eu am tinut in apa din 2 loturi diferite cate o mana, in 48 de ore s-au comportat la fel.Am mai aruncat si la mal cateva si nu s-au topit.Un prieten le-a tinut in ceva lichid o iarna si doar s-au muiat/exfoliat la exterior

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”