Boilies decathlon

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boilies decathlon

Mesaj de DumiD »

O explicație ar fi că vara îți trebuie cantitate, cu 1000 de lei bagi 100kg. La cantități d-astea contează prea puțin că n-are bila Robin Red sau mai știu eu ce rahat de extract, dacă ți-au intrat peștii pe pat acolo rămân. De ce să arunci aiurea încă 5000 de lei in balta?

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Albert »

Eduard Mosneanu scrie: Daca voiam sa fac "publicitate" brandului, o faceam de pe vechiul cont, daca eu nu sunt credibil, "el" era :))
Da' stie vulturu' ce cont credibil aveai tu inainte...
Eduard Mosneanu scrie:Daca vrei sa te convingi de calitatea bilelor, lasa-mi un pm cu balta pe care vrei sa le-ncerci, o adresa, si-ti trimit un sac de 10 kg :)
Hahahaha, mersi.Eu nu-mi permit sa pescuiesc cu boiles, indiferent cat costa:) Uite, expune aici strategie de nadire pt. lacul..Pantelimon.Cu ce aroma si cantitate nadesti acolo..partida de 72h.Daca e vreun curajos care pescuieste acolo si pune baza pe strategia ta ii donez sacul oferit de tine.

Acum c-am terminat cu off-topicul, ai dovezi sau doar ai dat o duma sa-ti faci vizibila semnatura? :D

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Albert scrie: Hahahaha, mersi.Eu nu-mi permit sa pescuiesc cu boiles, indiferent cat costa:) Uite, expune aici strategie de nadire pt. lacul..Pantelimon.Cu ce aroma si cantitate nadesti acolo..partida de 72h.Daca e vreun curajos care pescuieste acolo si pune baza pe strategia ta ii donez sacul oferit de tine.
:D
In topic discutam despre "Boiliesul Decathlon", nu despre strategia pe care as aborda-o eu pe lacul X, Y, Z ... Propunerea era ca tu sa incerci bilele, "mocca" , pe orice balta doresti. Daca iti insusesti anumite "skilluri" legate de localizare, tactica etc, si cunosti BINE o balta pe care o pescuiesti des, cred ca-ti poti face o idee despre ORICE bila, intr o partida de cel putin 48 de ore ( comparativ cu alte partide asemanatoare dpdv al vremii, perioadei etc , in care ai folosit alte bile )

Daca te duci pe o balta necunoscuta, poti avea partide de 7 zile, si poti arunca cele mai scumpe nade de pe piata, si exista posibilitatea ca rezultatele sa fie 0, asta nu inseamna ca nada nu e buna, ci ca tu nu cunosti balta.

Legat de poze, nu cred ca sunt relevante, orice poate posta poze cu pesti mari, prinsi la marca "X" de bile, iar in ele sa promoveze cu totul altceva. E fix ceea ce-ti povesteam mai sus.
Nu detin adevarul absolut si nu vreau sa ma crezi pe cuvant, tocmai de aceea ti-am propus sa incerci personal bilele respective, si sa ne dai un feedback ( daca doresti, evident, fie el pozitiv sau negativ :mrgreen: )

Imi cer scuze colegilor, pentru flood :mrgreen: :lol:
Gone fishing....

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Albert »

Salut.
Daca citeai tot vedeai ca nu-mi permit sa pescuiesc la boiles.
Ce ti-am propus tie am propus, de-a lungul tipulu, mai multor producatori/fildtestãri: sa demonstreze ca bila lor prinde pe ape "populare". Pe carpodroame toate bilele-s miez dar n-ai sa vezi vreo povestioara de pe ape d-astea mai grele.
Vad ca n-ai cum sa demonstrezi ceea ce-ai afirmat.....te intergreazi perfect in tagma promovatorilor-de-bile. Macar astea de le lauzi au un avantaj mare fata de celelalte produse din zona: pretul.
Spor la promovare si la floodat :)))

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Bogdan Timis »

Sunt foarte bune bilele, eu am prins cu ele.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Boilies decathlon

Mesaj de petre iulian »

Eduard Mosneanu scrie:
Daca vrei sa te convingi de calitatea bilelor, lasa-mi un pm cu balta pe care vrei sa le-ncerci, o adresa, si-ti trimit un sac de 10 kg :)
----------

da vreau eu sa ma conving ....
alege o balta si mergem impreuna si pescuim unul langa altul 72 ore ... tu cu bilele tale si eu cu ale mele ....numai bile la nadit si la carlig :wink: ... Pescuit curat cu plumb si bila .

Te astept :wink:

ps. tu alegi balta si eu locul/standul sa nu cumva sa te asezi pe un loc pre-nadit :wink: Si ca sa nu zici ca-s baiat rau, te las sa alegi si cu ce gama sa pescuiesc eu din cele 5 de la `4Carp ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D Nu e bine Iulica ! Tu ai experienta mare, Edy nu ! Faceti invers, sa compensati asta ! El pescuieste cu bile de la George, iar tu cu Caperlan ! :!: :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boilies decathlon

Mesaj de gabi1 »

:lol: :lol:
Ce mi-e baba Rada, ce mi-e Rada baba.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Eduard Mosneanu »

petre iulian scrie:
Eduard Mosneanu scrie:
Daca vrei sa te convingi de calitatea bilelor, lasa-mi un pm cu balta pe care vrei sa le-ncerci, o adresa, si-ti trimit un sac de 10 kg :)
----------

da vreau eu sa ma conving ....
alege o balta si mergem impreuna si pescuim unul langa altul 72 ore ... tu cu bilele tale si eu cu ale mele ....numai bile la nadit si la carlig :wink: ... Pescuit curat cu plumb si bila .

Te astept :wink:

ps. tu alegi balta si eu locul/standul sa nu cumva sa te asezi pe un loc pre-nadit :wink: Si ca sa nu zici ca-s baiat rau, te las sa alegi si cu ce gama sa pescuiesc eu din cele 5 de la `4Carp ...

Green Paradise, 19, 20, 21 iunie :lol: , e prea tarziu ?! :)
Gone fishing....

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boilies decathlon

Mesaj de DumiD »

petre iulian scrie:
----------

da vreau eu sa ma conving ....
alege o balta si mergem impreuna si pescuim unul langa altul 72 ore ... tu cu bilele tale si eu cu ale mele ....numai bile la nadit si la carlig :wink: ... Pescuit curat cu plumb si bila .

Te astept :wink:

ps. tu alegi balta si eu locul/standul sa nu cumva sa te asezi pe un loc pre-nadit :wink: Si ca sa nu zici ca-s baiat rau, te las sa alegi si cu ce gama sa pescuiesc eu din cele 5 de la `4Carp ...
Și ca să fie treaba echitabilă Eduard are dreptul la 10kg și tu la 2, nu? Se vorbea aici că sunt niste bile ieftine care prind și pește Iulică, nu că sunt cele mai bune bile.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”