Boilies decathlon

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de freespirit »

ionut72 scrie:
Vin Mai 10, 2019 7:46
freespirit scrie:
Mie Mai 08, 2019 17:46
pescarusull scrie:
Mie Mai 08, 2019 2:04
Ce mama dracului treaba au bilele cu vacile din Austria ?
Probabil fac parte din "#inteligentii" de nu inteleg mare lucru din ce spui.
Micii comercianti au disparut, din ce cauza oare ? Daca magazinul din colt vinde ulei de la firma X cu 9 lei litru cand toate magazinele vand acelasi produs al firmei X cu 5,8 lei cine e de vina pt falimentul micului comerciant ? Tot vacile din Austria?
Aici vorbim de boilies, de calitatea oferita pentru un anume pret. Fiecare e liber sa foloseasca ce doreste.
Ai dreptate! Majoritatea, nici dacă ar vedea, cu ochii lor, tot n-ar înțelege nimic...!! :lol: :twisted:
P.S. Trebuie să traduc, din limba română...!? Era un exemplu, pentru justificarea prețurilor extrem mici, cu puține excepții, ori calitatea lasă de dorit, ori, producatorii beneficiază de subvenții preferențiale(că au de unde, storcând, în continuare, fostele, și actualele colonii), care elimină concurența...! Era cel mai recent, și concret, exemplu! Dacă nici acum, nu se înțelege, Dumnezeu, cu mila... :lol: :twisted:
<<Jos ciuma roșie, rușii, Dragnea...trăiască Lumea Veche "Civilizată" Colonialistă imaculată...>> :lol: :twisted:
Adicătelea Jean, din Franţa, subvenţionează din banii proprii ca Ion, din România, să pescuiască cu boilies de 10 lei/kg, şi ... Ion se plânge? Cât de idiot e Ion? Uite, atât de idiot!

Cine să mai înţeleagă lumea în care trăim? Preţurile sunt, concomitent, şi mici (ca să omoare concurenţa, de parcă nu asta e scopul firmei, să fie mai bună decât concurenţa!), şi mari (nu mai există, tovarăşi, decât pâine peste un leu, huo multinaţionalele!). :D :D :D

Şi unii încă se miră că Veorica a ajuns Primul Ministru!
Ai dreptate! :lol: :twisted:
E greu să înțelegi...încep cu prețuri de nerefuzat, ca să bage turma, în rutină, să cumpere, să se obișnuiască, apoi, pe parcurs, le cresc, gloata cumpără, în continuare, și..."succesuri"...când ceva este prea frumos, ca să fie adevărat, unii, se mai și întreabă, de ce...
P.S. Dacă amesteci prețul mic al bilelor(deocamdată), cu prețul care a crescut, al pâinii..."succesuri"... :twisted:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Valerian »

Eu cred ca aceste preturi intre 50 si 70 ron sant obraznic de scumpe.

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de freespirit »

Valerian scrie:
Vin Mai 10, 2019 14:56
Eu cred ca aceste preturi intre 50 si 70 ron sant obraznic de scumpe.
Și asta-i adevărat, doar avem profesori buni, de vreo 29 de ani.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de freespirit »

Să vedem, cât timp vor mai comercializa și bilele de 10 lei. Deja, la alune tigrate, la sac de 5 kg, a crescut prețul, cu 20%, am cumpărat, cu puțin timp, în urmă, cu 59 lei/5kg, acum, costă 69 lei/5 kg.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de freespirit »

Rectific, cu aproape 17%, a crescut prețul alunelor tigrate!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Boilies decathlon

Mesaj de ionut72 »

freespirit scrie:
Vin Mai 10, 2019 11:59
Ai dreptate! :lol: :twisted:
E greu să înțelegi...încep cu prețuri de nerefuzat, ca să bage turma, în rutină, să cumpere, să se obișnuiască, apoi, pe parcurs, le cresc, gloata cumpără, în continuare, și..."succesuri"...când ceva este prea frumos, ca să fie adevărat, unii, se mai și întreabă, de ce...
P.S. Dacă amesteci prețul mic al bilelor(deocamdată), cu prețul care a crescut, al pâinii..."succesuri"... :twisted:
N-am folosit, până acum boiliesurile în cauză, dar îmi place cum îi bagi pe toţi cei care le-au folosit in turmă, gloată etc.

P.S. Preţurile ... sunt preţuri. fie că vorbim despre pâine, boiliesuri, salarii, automobile, locuinţe etc. Eu înţeleg şi ce e ăla preţ, şi cum se formează, şi ce îl afectează/alterează, tu însă te încăpătânezi să baţi câmpii cu graţie despre un subiect care te depăşeşte complet.

E adevărat, oamenii nu sunt o adunătură de furnici sau roboţi spălaţi pe creier, şi îşi adptează comportamentul în funcţie de stimulente. Unii folosesc boiliesurile Caperlan (şi prind şi peşte!), alţii nu, anumite lacuri permit folosirea lor, altele nu.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de freespirit »

ionut72 scrie:
Sâm Mai 11, 2019 6:28
freespirit scrie:
Vin Mai 10, 2019 11:59
Ai dreptate! :lol: :twisted:
E greu să înțelegi...încep cu prețuri de nerefuzat, ca să bage turma, în rutină, să cumpere, să se obișnuiască, apoi, pe parcurs, le cresc, gloata cumpără, în continuare, și..."succesuri"...când ceva este prea frumos, ca să fie adevărat, unii, se mai și întreabă, de ce...
P.S. Dacă amesteci prețul mic al bilelor(deocamdată), cu prețul care a crescut, al pâinii..."succesuri"... :twisted:
N-am folosit, până acum boiliesurile în cauză, dar îmi place cum îi bagi pe toţi cei care le-au folosit in turmă, gloată etc.

P.S. Preţurile ... sunt preţuri. fie că vorbim despre pâine, boiliesuri, salarii, automobile, locuinţe etc. Eu înţeleg şi ce e ăla preţ, şi cum se formează, şi ce îl afectează/alterează, tu însă te încăpătânezi să baţi câmpii cu graţie despre un subiect care te depăşeşte complet.

E adevărat, oamenii nu sunt o adunătură de furnici sau roboţi spălaţi pe creier, şi îşi adptează comportamentul în funcţie de stimulente. Unii folosesc boiliesurile Caperlan (şi prind şi peşte!), alţii nu, anumite lacuri permit folosirea lor, altele nu.
Și pe mine, m-am repartizat la categoria turmă, după cum am scris, am cumpărat, și eu, boiliesuri Caperlan, asta nu înseamnă că nu încerc să gândesc pe termen lung, și, să fac niște analogii...să înțeleagă, fiecare, ce vrea, oricum, nu vrea să înțeleagă, aproape nimeni, nimic!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de freespirit »

Și antireclama, tot reclamă, se numește...😈
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Valerian »

Gammarus si Garlic foarte prinzatoare ,urmeaza sa testez Liver!!!.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Sorin Daringa »

Deja sunt mai scumpe 109 RON
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”