BOILIES PARERI

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

BOILIES PARERI

Mesaj de PallBogdan »

Eu am mai auzit de o combinatie care face minuni...forest combinat cu mister red la nadit si mister dudi si mister red glazurat pe carlig. Combinatia folosita la nadit am inteles ca e echilibrata foarte bine pentru ceea ce inseamna atractia pestelui pe patul de nada (responsabila fiind partea acida din fructele existente in forest squid si partea proteica existenta in mister red, care tine pestele pe patul de nada).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de freespirit »

ill_dottore scrie:
freespirit scrie:Pentru ca am auzit numai lucruri bune despre aceste boillies-uri, as dori sa cumpar, insa nu gasesc in Bucuresti pe unde m-am uitat, doar la Cluj! Nu exista si magazine partenere Dudi-Bait din Bucuresti?

Sal

Are la magazinul Gym deschis nou intre Gorjului si Pacii , langa ING , Alpha Bank chiar pe colt , nu stiu adresa exacta .eu de acolo am luat .
Multumesc, stau chiar la Veteranilor!
P.S. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Fir intins!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de zander »

Se pot achizitiona boiliesurile de la dudi direct de pe site ... nu scriu siteul ca nu este site partener dar se poate gazi in google. Se trimit cu curierul direct la destinatie.

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de zander »

De recomandat sa nadesti cu Forest Squid si sa pescuiesti cu aceleasi bile de carli dar glazurate , iar daca vrei sa combini pentru un maxim de randament nadeste amestecat mister red cu mister dudi iar la carlig floseste boiliesurile pt carlig mister dudi cu pasta mister dudi .

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de Madalin Dirla »

Eu am comandat niste bile de la el anul trecut in toamna si am fost dezamagit de ele.

ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de ady10 »

Madalin Dirla scrie:Eu am comandat niste bile de la el anul trecut in toamna si am fost dezamagit de ele.
in ce sens dezamasgit?
O viata avem..

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de Madalin Dirla »

Bile de 24 solubile care nu puteai sa nadesti cu ele,se spargeau in aer......nu erau destul de uscate dar nu erau nici proaspete :(((((((((
ady10 scrie:
Madalin Dirla scrie:Eu am comandat niste bile de la el anul trecut in toamna si am fost dezamagit de ele.
in ce sens dezamasgit?

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de Stefan B »

freespirit scrie:Pentru ca am auzit numai lucruri bune despre aceste boillies-uri, as dori sa cumpar, insa nu gasesc in Bucuresti pe unde m-am uitat, doar la Cluj! Nu exista si magazine partenere Dudi-Bait din Bucuresti?

Carp Gym este magazine care comercializeaza gama completa Dudi si nu numai ..... Tot aici gasiti si de alti producatori gen ....Sipos, Tata Nitu, etc ...plus producatorii locali ....

..............................

Sunt pe Iuliu Maniu .....

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de viper28 »

Madalin Dirla scrie:Bile de 24 solubile care nu puteai sa nadesti cu ele,se spargeau in aer......nu erau destul de uscate dar nu erau nici proaspete :(((((((((
Asa am patit si eu, dar cele care le-am luat eu erau proaspete. Eu am rezolvat problema udand foarte des cobra si bilele, apoi puteam sa le arunc la o distanta considerabila.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BOILIES PARERI

Mesaj de Madalin Dirla »

Noi le-am comandat in noiembrie pentru Cupa Iernii MV2 unde trebuia sa nadin cat mai departe(daia am si luat bile de 24 mm).....cand l-am sunat pe Ciprian mi-a spus ca alea sunt ce i-a mai ramas deoarece incepe perioada de iarna si nu mai are rost sa faca............am fost dezamagit ca nu mi-a prezentat situatia reala fiindca nu mai comandam la el.
Fire intinse si sa auzim numai de bine!

viper28 scrie:
Madalin Dirla scrie:Bile de 24 solubile care nu puteai sa nadesti cu ele,se spargeau in aer......nu erau destul de uscate dar nu erau nici proaspete :(((((((((
Asa am patit si eu, dar cele care le-am luat eu erau proaspete. Eu am rezolvat problema udand foarte des cobra si bilele, apoi puteam sa le arunc la o distanta considerabila.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”