Boilies picant

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Boilies picant

Mesaj de eugen dragnea »

Lucian SV scrie:
eugen dragnea scrie: Nu neaparat...sunt multi altii aici din prea multa pasiune...spre exemplu George Iorga are studii care nu au legatura cu domeniul dar adora fenomenul...Mitranescu are Politehnica pe vremea cand se facea scoala nu ca acum cand iei note la examen pe prezenta la cursuri... pe Albert si Gabi1 nu-i cunosc dar sunt "suspect" de interesanti in discutii...e o vorba veche: Stejarii falnici se hranesc cu uscaciunile padurii :wink:
iar tu piscicultor vinzi robineți! au și ăștia legătura cu apa deci e ok. :lol:
on topic ceva sincer și la locul lui http://albuflorin.ro/ lectură plăcută!
De ce vrei tu neaparat sa demonstrezi tuturor ca esti putregaiul de serviciu ?!
Daca-l citesti pe Albu Florin o sa vezi la comentarii ca l-am contrazis cu argumente de cateva ori,ultima oara cand am verificat nu a raspuns la intrebarile puse, probabil sa nu fie nevoit sa-si recunoasca greseala,dar asta nu inseamna ca nu scrie bine si ca nu este un profesionist in ceea ce face,dar s-a molipsit si el de boala secolului : uneori face copy-paste fara sa mai proceseze informatia si astfel se strecoara erori tehnice.
Legat de ce fac eu,de ce esti supozitor si te bagi in seama aiurea? pot sa vand si materie cenusie in Suceava daca o fac cinstit,nu crezi? Totodata ma faci sa ma duc sa-mi iau diploma de la Agronomie doar ca sa-ti demonstrez tie si la inca cativa de pe aici ca vorbesc in cunostinta de cauza...dar pana la urma de ce sa va scot din bezna ? meritati ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: Boilies picant

Mesaj de okd »

era interesant topicul asta intr-o vreme; deci cum facem RRR (robin red romanesc) ?

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Boilies picant

Mesaj de RB Baits »

Teoretic este foarte greu de demonstarat de ce crapului ii place nada picanta dar in cei cativa ani de pescuit la crap cu boiles homemade am observat ca boiaua, piperul, curry, chili etc au functionat, chiar cateodata au fost criteriu de selectie in prinderea crapilor capitali.
Nu cred ca e doar un produs de reclama, chiar la toti producatorii de boiles exista cate un produs "spices", mai mult inclusiv la producatorii de nada pentru feder sunt foarte multe produse cu adaos de condimente.
Si mai cred ca si opinie personala ca o nada gustoasa poate contine ideea de "spices", deci incurajez utilizarea lor in pescuitul crapului la boiles sau chiar la groudbait.

Radu Badica

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Boilies picant

Mesaj de osc1or »

RB Baits scrie:Teoretic este foarte greu de demonstarat de ce crapului ii place nada picanta dar in cei cativa ani de pescuit la crap cu boiles homemade am observat ca boiaua, piperul, curry, chili etc au functionat, chiar cateodata au fost criteriu de selectie in prinderea crapilor capitali.
Nu cred ca e doar un produs de reclama, chiar la toti producatorii de boiles exista cate un produs "spices", mai mult inclusiv la producatorii de nada pentru feder sunt foarte multe produse cu adaos de condimente.
Si mai cred ca si opinie personala ca o nada gustoasa poate contine ideea de "spices", deci incurajez utilizarea lor in pescuitul crapului la boiles sau chiar la groudbait.

Radu Badica
Eu cred ca si dulcele il atrage in aceasi masura. Zahar... dextroza...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies picant

Mesaj de cornelserbu »

- pescuitul crapului nu inseamna hranirea crapului, ci atragerea lui la momeala cu o nada care-i atractiva si nu neaparat hranitoare
- pescuitul crapului nu este o stiinta deci, nu se prea poate demonstra nimic stiintific
- la pescuitul crapului intervin cativa factori care-l fac placut si prolific pentru pescar, dar dintre acestia, nada e undeva la sfarsit
- cel putin asa spune experienta nu informatia
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”