Boilies picant

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boilies picant

Mesaj de DumiD »

Nu trebuie sa-ti faci niciun idol, doar sa nu iei de bune tot ce zic ai lor, si de proaste ce zic ai nostri. Ca nu sunt neica nimeni nici ai nostri, stai linistit. In alta ordine de idei, tind sa-i dau crezare unuia care pescuieste sute si mii de kilograme in 3 zile in regim de concurs decat unuia care sta o saptamana, planteaza, prinde 6 pesti si scrie 3 articole de pe urma experientei. Si mai ales cand vine vorba de nada, unde pe DM nu l-am vazut niciodata sa recomande o nada si nici producator nu e ( daca nu pui la socoteala celebra mamaliga sau peletele de nadit). Deci cine e mai interesat sa-ti bage pe gat un ingredient englezesc al carui rol si valoare nu o stiu nici producatorii???

Avatar utilizator
lucian76
Mesaje: 124
Membru din: Joi Mar 25, 2010 9:00
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Boilies picant

Mesaj de lucian76 »

Toti comerciantii sunt interesati , problema apare atunci cand ii denigrezi pe unii care nu pot sa ia parte la discutii si implicit sa-si spuna punctul de vedere .

Avatar utilizator
lucian76
Mesaje: 124
Membru din: Joi Mar 25, 2010 9:00
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Boilies picant

Mesaj de lucian76 »

DumiD scrie:. Si mai ales cand vine vorba de nada, unde pe DM nu l-am vazut niciodata sa recomande o nada si nici producator nu e ( daca nu pui la socoteala celebra mamaliga sau peletele de nadit). Deci cine e mai interesat sa-ti bage pe gat un ingredient englezesc al carui rol si valoare nu o stiu nici producatorii???
L-am vazut eu aici pe forum ....nu recomanda o nada anume ...recomanda nada producatorilor autohtoni in defavoarea celor englezi . E un punct de vedere ....dezinteresat cum spui tu.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boilies picant

Mesaj de DumiD »

Dom'ne, aici discutam discutii, nu a fost denigrat nimeni, poate Frank, pe care tu l-ai bagat in fata si eu l-am luat la suturi, din principiu...Revenim la ale noastre, receptorii de capsaicina, robin red, robin red romanesc si rolul lor in mix. Carry on, cum zice englezul...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boilies picant

Mesaj de DumiD »

lucian76 scrie:
DumiD scrie:. Si mai ales cand vine vorba de nada, unde pe DM nu l-am vazut niciodata sa recomande o nada si nici producator nu e ( daca nu pui la socoteala celebra mamaliga sau peletele de nadit). Deci cine e mai interesat sa-ti bage pe gat un ingredient englezesc al carui rol si valoare nu o stiu nici producatorii???
L-am vazut eu aici pe forum ....nu recomanda o nada anume ...recomanda nada producatorilor autohtoni in defavoarea celor englezi . E un punct de vedere ....dezinteresat cum spui tu.
Fix dezinteresat, pentru ca daca ii calcai in magazin vedeai ca nu are bile la vanzare, avea ceva carping de carlig ultima data cand i-am trecut pragul...s-o fi reorientat dar nu cred. Nu vad un pacat in a recomanda produsele romanesti.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boilies picant

Mesaj de gabi1 »

lucian76 scrie:A scris si el cate ceva ... :D . In alta ordine de idei promit sa fiu mai atent si sa nu mai iau de bun tot ce scriu englezoii....am sa-mi fac idoli pe plan national ...ca tot e la moda nationalismul . :wink:
Isuse Hristoase si Maica Precista! Doamne fereste'!
Lucian, ţi se întâmplă să reciteşti ce scrii....din când in când? Şi dacă o faci nu te gândeşti că poţi declanşa un conflict diplomatic cu Regatului Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord?!?
Dumi, nu-l mai provoca(stârni) şi tu...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies picant

Mesaj de pescarusull »

Deja e ca in politica.
Nu conteaza cat de bun sunt eu, conteaza cat de proasta e concurenta.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boilies picant

Mesaj de Dan Mitranescu »

lucian76 scrie:Toti comerciantii sunt interesati , problema apare atunci cand ii denigrezi pe unii care nu pot sa ia parte la discutii si implicit sa-si spuna punctul de vedere .
Interes comercial ? :D Sunt fiert pe concurenta englezilor, nici nu stiu ce sa ma mai fac. :D

Legat de dreptul la replica, ai dreptate. O nesimtire crasa.

Cand a iesit Romania Campioana Mondiala , nesimtitii s-au pus sa scrie in presa ca romanii au trisat, ca au masluit pista de concurs. ( asta dupa ce am avut pe departe cea mai buna organizare de cand se fac CM-urile si dupa ce ne-am prezentat cu o balta ce nu au visat in viata lor )

Acum, eu, da-mi voie sa le b.. .... .. .... si le dau si dreptul sa raspunda, daca doresc. Crezi ca pot sa zica ceva ? :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boilies picant

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan Mitranescu scrie:Oricum, cea mai prinzatoare aroma, inventie toamna 2017, apreciata de absolut toti pescarii care au auzit de ea, tot in Romania s-a conceput !
Si nici ca va mai spun ! :D

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Boilies picant

Mesaj de jugarucristian »

Dan Mitranescu scrie:
Dan Mitranescu scrie:Oricum, cea mai prinzatoare aroma, inventie toamna 2017, apreciata de absolut toti pescarii care au auzit de ea, tot in Romania s-a conceput !
Si nici ca va mai spun ! :D

Nu vreau sa ma injure cineva, dar este vorba despre Squirt cu pruna? :lol: :lol: :lol:
Am auzit ceva, ceva si eu, sper ca nu gresit :lol: :lol: :lol:
C.S SENZOR TEAM

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”