boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de edibss »

Albert scrie:
adrian apetrea scrie:cam 26 kg in 1 iunie! :wink:
si inca vreo 3 -4 peste 23!tot atunci! :lol: (cu poze si martori.inclusiv patroana)
apropo ce e aia xbaits? 8)
xbaits e atunci cand cate unii fac niste bile si isi pun numele in ele, ca sa zic asa. Cat despre pestii aia, bravo lui. I-a prins, i-a pozat, felicitari. Dar sa spui ca i-a prins datorita bilelor si ca gitzibeits it's the shit pe lacul ala e cale lunga :)

Nu inteleg nevoia asta de "promovare"" ai prins niste pesti pe-un lac, gata, esti tata bilelor. Pe de alta parte, daca sunt gaini care gusta glumele astea bravo "producatorului" si vanzare buna :)
pai vezi ca aici ai bagi pe toti in ciorba!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
adrian apetrea
Mesaje: 493
Membru din: Mar Mar 28, 2006 8:29
Puncte: 0
Localitate: brasov
Contact:

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de adrian apetrea »

@albert
eu nu inteleg care iti e problema.zau asa
eu nu promovez pe nimeni nu cumpar bile de la nimeni.omul asta a intrebat ceva.i-am raspuns frumos dar tu?...
intr-adevar anul acesta bilelele facute de ghiti au luat cei mai mari pesti acolo!am zis altceva? ca ar fi cele mai ce sau ?
am zis eu ca sunt cele mai tari bile?
te mananca rau vad eu.... :lol: nu ai pace daca nu faci un pic de circ... :lol:
LIFE IS FISHING!
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de Albert »

edibss scrie: pai vezi ca aici ai bagi pe toti in ciorba!!!!!!!!!!
Nu chiar.Pe mine ma..amuza asta cu icsulescubaits.Daca se spunea bilele facute de icsulescu nu ma zgaria deloc pe retina.
Din punctul meu de vedere un producator de nada trebuie sa aiba un istoric solid in spate. Concursuri variate la care a obtinut niste rezultate(el si/sau nada proprie) decente, niste ani de teste cat mai relevante, pe diverse ape, prezentate ca atare si o minima retea de distributie.
Cand tu spui ca ai prins peste pe-un lac la bile facute de tine e ok.Dar cand spui ca icsbaits detine recorduri pe lacul Z deja e hilr.
E doar parerea mea.Putina decenta nu strica.

@adrian sper ca e clar acum ce am vrut sa spun. Stiu, mai sunt cazuri pe forum, dar cand am vazut ca pana si ghiti a ajuns sa fie baits nu m-am putut abtine:)

Avatar utilizator
adrian apetrea
Mesaje: 493
Membru din: Mar Mar 28, 2006 8:29
Puncte: 0
Localitate: brasov
Contact:

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de adrian apetrea »

clar!
nu am vrut sa sune a reclama!
:wink:
LIFE IS FISHING!
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de Albert »

Asa. Imi place cand ne intelegem :D
Fire intinse...oriunde si cu orice bile vei pescui :wink:

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de viorel dulamita »

...mai nea Albert, hai tati in Ardeal, sa-ti dam "bile"(pahare) "stropite" cu horinca, sa vad cite poti pune pe "firul de par", dar sa ramii pe picioare :wink: :D ...

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de Albert »

viorel dulamita scrie:...mai nea Albert, hai tati in Ardeal, sa-ti dam "bile"(pahare) "stropite" cu horinca, sa vad cite poti pune pe "firul de par", dar sa ramii pe picioare :wink: :D ...
Mai nea Vio io de-acolo-s de fel. Am crescut si m-am format cu "margelute de pãlincã" asa ca nu-i stres.Ma "tratez" de fiecare data cand trec muntii cu d-astea asa ca mai stiu cum e sa intinzi firu si sa mai si ramai in picioare :)

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de Catalin Bujita »

Albert scrie:
edibss scrie: pai vezi ca aici ai bagi pe toti in ciorba!!!!!!!!!!
Nu chiar.Pe mine ma..amuza asta cu icsulescubaits.Daca se spunea bilele facute de icsulescu nu ma zgaria deloc pe retina.
Din punctul meu de vedere un producator de nada trebuie sa aiba un istoric solid in spate. Concursuri variate la care a obtinut niste rezultate(el si/sau nada proprie) decente, niste ani de teste cat mai relevante, pe diverse ape, prezentate ca atare si o minima retea de distributie.
Cand tu spui ca ai prins peste pe-un lac la bile facute de tine e ok.Dar cand spui ca icsbaits detine recorduri pe lacul Z deja e hilr.
E doar parerea mea.Putina decenta nu strica.

@adrian sper ca e clar acum ce am vrut sa spun. Stiu, mai sunt cazuri pe forum, dar cand am vazut ca pana si ghiti a ajuns sa fie baits nu m-am putut abtine:)

Daca nu-l cunosti pe Ghiti e pierderea ta.... da'-i unul dintre pescarii buni din Romania si are si multe concursuri castigate, stiu ca-si face singur nada, sau impreuna cu partenerii lui si pescuie numai cu ea, avand in vedere si rezultatele pe care le obtine acolo unde se duce in concurs trag concluzia ca nada-i una de calitate, insa mai multe nu pot spune pentru ca nu o cunosc, de fapt cred ca nici nu am vazut-o vreodata :)

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de Lucian Manea »

De acord cu Albert.

@Carping Race - cat timp (ma refer la ani) este testata o reteta Carping pana sa ajunga pe piata in magazine ?
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boiliesuri recomandate pentru Nagykallo

Mesaj de Albert »

Carping RACE scrie: Daca nu-l cunosti pe Ghiti e pierderea ta....
Crede-ma, nu-i nici o pierdere. :lol:
Eu vorbeam despre producatorul-de-nada.Sa vedem ce spui tu despre asta:
trag concluzia ca nada-i una de calitate,
si
insa mai multe nu pot spune pentru ca nu o cunosc, de fapt cred ca nici nu am vazut-o vreodata :)
A? :)
Tu crezi ca-i buna da' defapt nu stii cum e.Ok. E ca si cum as zice eu ca nada Carping e naspa pentru ca nu-mi place ca are galben pe punga :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”