Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe HP?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
George Szantho
Mesaje: 944
Membru din: Mie Iun 03, 2015 0:10
Puncte: 0
Localitate: Galati

Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe HP?

Mesaj de George Szantho »

Alexandru Popescu scrie:pai daca voi luati 5-7 podiumuri in fiecare weekend, producatorii ceilalti sunt degeaba? hai sa fim seriosi, nu pot sa cred ca pe weekend daca mergeti la 3 concursuri voi luati minim 5 podiumuri. E deajuns ca sa aveti un loc mai slab cotat pe Hermes Peris , pe Moara, pe doripesco si cu siguranta nu vedeti podiumul. Chiar m-ai facut sa zambesc Bogdan. Fara suparare sau sa o luati personal, dar eu unul nu cred. Asa o fi cum zici tu, nu neg , dar nu cred.
Anul asta din 3 concursuri pe Cenusaru am 4 trofee cu bilele CarpBait. Locul 2 sector, B locul 1 sector A + captura competitiei si locul 3 General. Plus inca 2 podiumuri la cupa Moldovei locul 2 general si locul 1 la individual! Si inca vreo 3 podiumuri la Corbu si pe alte balti mai putin cunoscute! Toate cu aceiasi bila "CarpBait by Razvan Gheorghe" Deci se poate! Poti verifica ca sunt postate aici pe crapmania.

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Avatar utilizator
Mugady
Mesaje: 43
Membru din: Mie Noi 01, 2017 11:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Mugady »

Exista posibilitatea ca reteta folosita de producator in concursuri sa fie diferita fata de cea pusa la vanzare?

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Bineinteles ca exista aceasta posibilitate, doar sunt producatori...Dar personal o vad ca o greseala capitala sa faci asa ceva..merge un an - 2 si dupa nimeni nu mai cumpara de la tine...se merita????

Eu personal pescuiesc de 3 ani cu boiliesurile lui Razvan, exclusiv, si nu am observat nici o diferenta la boilies, plus ca ar fi o abordare gresita a unui producator de boilies sa faca asa ceva. De accea in gama de produse Carpbait nu exista decat o singura calitate, de exemplu squid cu capsuna, exista doar varianta premium, nu exista si varianta de nadit sau alta calitate.
Am avut discutia cu Razvan de a face si alte retete pentru o gama de boilies si a hotarat sa ramana doar o singura calitate la gama respectiva pentru a nu avea discutii de acest gen
Stiu ca exista banuiala ca producatorii fac bila pentru ei si pentru altii altceva, am avuto si eu..
Cand am inceput sa pescuiesc cu gama Carpbait mi s a spus sa am incredere in bila ca voi prinde...primele 3 partide printre care si 2 concursuri, rezultate slabe, dar trebuia sa am incredere in bila..Cu timpul dupa ce am inteles au aparut si rezultatele... Nu totul sta intr un boilies, sunt mai multi factori...
Indiferent de boiliesul cu care pescuiesti trebuie sa pescuiesti cu el destul de mult pentru a intelege cum functioneaza si sa scoti bila din calcul si sa cauti alte probleme de ce nu prinzi peste
ImagineImagine
BÂZ

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Alexandru Popescu »

Mugady scrie:Exista posibilitatea ca reteta folosita de producator in concursuri sa fie diferita fata de cea pusa la vanzare?

Cu siguranta exista posibilitatea. Spre exemplu, nu poti tine bile 1 an in punga fara sa bagi ceva prafuri pentru conservare. Majoritatea, daca nu toti, merg la concursurile mari cu produse proaspete, facuta rulate cu o saptamana,doua inainte.
...

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Alexandru Popescu scrie: Cu siguranta exista posibilitatea. Spre exemplu, nu poti tine bile 1 an in punga fara sa bagi ceva prafuri pentru conservare. Majoritatea, daca nu toti, merg la concursurile mari cu produse proaspete, facuta rulate cu o saptamana,doua inainte.
Eu prefer boiliesurile care sunt pietroi ;)
ImagineImagine
BÂZ

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Alexandru Popescu »

Una este sa fie pietroi si alta este sa dai cu unele pline de mucegai :d. Sincer cele pietroi, din punctul meu de vedere sunt prea uscate, isi pierd hidratarea si nu prea imi plac .... Bineinteles daca avem aceleasi repere cand spunem pietroi :d
...

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Simu Alexandru »

pietroi= peste mare cine stie cunoaste:))
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Vladut Mateianu »

CREDÚL adj. 1. naiv, prost, (înv., în Transilv., Ban. și Olt.) lud, (fam.) fráier. (Dac-ai fost ~ și l-ai crezut!) 2. candid, ingenuu, inocent, naiv, neștiutor. 
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

ionescu marian m
Pescar de competitie
Mesaje: 514
Membru din: Lun Dec 28, 2009 22:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de ionescu marian m »

depinde cine pescuieste cu ele.....alea sunt mai bune

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiliesurile Carpbait/4Carp - cele mai bune rezultate pe

Mesaj de Alexandru Popescu »

Vladut Mateianu scrie:CREDÚL adj. 1. naiv, prost, (înv., în Transilv., Ban. și Olt.) lud, (fam.) fráier. (Dac-ai fost ~ și l-ai crezut!) 2. candid, ingenuu, inocent, naiv, neștiutor. 

m-ai pierdut :d
...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”