Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Andrei I »

P.S. Vlăduț știu că nu te superi fiindcă știi că nu zic cu rea intenție mai ales că eu inca te consider prieten...chiar daca nu ne-am văzut de câțiva ani.
Și să nu fiu înțeles greșit, Senzor ca și ceilalți producători de pe piata din Romania produce bile f bune. E greu sa găsești ceva de slabă calitate in Ro când vb de nada de crap.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Albert »

Ma bucur ca n-a murit de tot forumul asta. Multumesc Andrei I., ai explicat ce era de explicat. Daca spuneam eu astaz bazandu-ma pe intuitie si pe experienta mea de pescat "amator" , rupeau topicul asta alde gabi&co. Asa s-a lasat linistea :) Daca oamenii scriau articolul cu ce ai spus si tu iesea o poveste faina despre pescuit, despre un pescar inspirat si priceput, nu inca un articol despre o nada minune. Continut nu reclama.

P.S. @ Dan: scrii pe topicul tau asa ca din respect pt banii dati si puterea de moderator Petcu style aferenta m-am abtinut sa rad de/si cu tine. Io spun ca suntem ok asa ;)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de gabi1 »

Albert scrie:Ma bucur ca n-a murit de tot forumul asta. Multumesc Andrei I., ai explicat ce era de explicat. Daca spuneam eu astaz(?) bazandu-ma pe intuitie si pe experienta mea de pesca(t) "scamator" , rupeau topicul asta alde gabi&co.
Săracu' copil...ce să înveţe bă, de la ăi mari?!? :( :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie: P.S. @ Dan: scrii pe topicul tau asa ca din respect pt banii dati si puterea de moderator Petcu style aferenta m-am abtinut sa rad de/si cu tine. Io spun ca suntem ok asa ;)
Cred ca iar confunzi ceva, nu te lasi. Chiar imi pun intrebarea de cand o faci.
Asta este topicul meu si sunt moderator aici ?

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de DumiD »

Albert scrie: Daca oamenii scriau articolul cu ce ai spus si tu iesea o poveste faina despre pescuit, despre un pescar inspirat si priceput, nu inca un articol despre o nada minune. Continut nu reclama.
Asa isi promoveaza toata lumea nada. Cu ce concursuri au castigat si ce pesti mari au prins.
Cand pescuiesti pe un lac pe care predomina pestii mari, ai vreodata siguranta ca nu ai fi prins aceeasi pesti si la mamaliga daca pescuiai in acelasi loc? Sau la rama?
Uite, eu nu sunt un pescar priceput, si nu pescuiesc pe carpodroame celebre. Am prins 5 pesti peste 10 kile anul asta, cu cel mai mare de 17, pe lacuri unde predomina pestii mici. Ii prindeam si cu alta nada? Diferenta a fost facuta de pescar si loc? Probabil, dar la valoarea mea tind sa dau mai mult credit nadei decat ar da un pescar cu experienta ca Andrei de exemplu. Prin urmare, tipul asta de promovare se adreseaza pescarilor ca mine, adica 95%. Restul de 5%, meseriasii ca tine, oricum nu cumpara si daca ii intrebi de senzor o sa-ti zica ca e gris colorat. Deci unde e problema?

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Andrei I »

Salut DumiD. Nu pot sa zic că greșești dar nici sa fiu total în acord cu tine. Cel puțin nu până îmi poți oferi un răspuns la următoarea întrebare: Cum explici faptul că pe lângă multe concursuri câștigate de către pescari campioni, care sunt totodată și producători de nadă, au avut multe concursuri cu zero sau aproape zero? Nu au avut nada bună? Exemple: RB, AV, CPK. Toți super pescari, toți cu nadă de top.
Eu tind sa cred că tu ești mai pescar decât crezi tu despre tine. Altfel e foarte bine că ai încredere într-un tip de nada, eu cred și în porumb la fel de mult. :)
Milionar excentric

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Andrei I »

Și ca să nu intram în polemici aiurea, mai spun atât: Bilele Impact prind pește mult și mare. Sunt bile bune. Si eu am prins cu ele.La fel și celelalte ale altor producători. E dreptul fiecăruia să creadă în unele sau altele.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Albert »

Dumi, eu nu discut calitatea nadei. Dupa cum bine zici, nu-s in target. Contest calitatea articolului. Dupa cum vezi, reactia mea a adus informatii relevante din care cei ca tine (din target) pot sa traga concluzii.

adnov
Mesaje: 58
Membru din: Lun Feb 22, 2016 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de adnov »

Savuros de-a dreptul. Deschide Vladut un topic intru slavirea unei game de nada si intra unul si zice ca a batut la Tancabesti cu cucuruz si decathloane. Pai cum asa ceva? Delicios... absolut delicios :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Imi pare rau, dar Vladut cand scrie pe aici scrie cu numele lui. Din pacate nu mai are timp ca inainte, de 2 ani Vladut se ocupa doar de productie.....
Si se pare ca o face bine.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”