Prețul corect al nadelor?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Simu Alexandru »

pretul real de productie este cu mult sub 35 ron asa ca despre ce vb am citit mai sus ca rulatul / kg se plateste cu 10 ron :))) o mare aberatie este maxim 3-4 ron/kg cat despre reducerile de sezon ...:))) mor de ras ce reducer sa fie se face curatenie pe rafturi pt sezonul viitor ca acesta este pa. Scuze daca am deranjat pe cineva dar aceasta este parerea mea. A mai fost o discutie pe tema asta unde vladut mateianu a fost corect si a rcunoscut cat il costa kg de bila (10ron) si pe cat il vindea asa ca despre ce vb
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Valerian »

Bravo SEPY31 cred ca acesta ar trebui sa fie un pret corect pe la 35 RON,iar chestia cu rulatul ,ce cred ca acel producător de boiles nu are un compresor ,un pistol ,diuze si cel mult 6-8 mese de rulat,adică face 200-300kg de coca si o trimite la altul sa o ruleze???

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de gor965 »

Bravo mai baieti, ati adus pretul bilelor la costul de productie ... urmeaza sa va citim postarile pe forumurile posesorilor de BMW, Audi, Mercedes ca si acolo e o paine buna de mancat...acolo pretul de vanzare e de 3 ori cat costul de productie...ca deh, multe guri de hranit, firma mare, reclama multa, remuneratie dupa buget. Hai Robin Hood, curaj, scrie si ceva despre Adidas si Nike ca si aia au o problema cu preturile de vanzare si reducerile de sezon ... si pe final ziceti ceva si de Oua si Unt, ca nevastamea vrea sa faca cozonaci si la astea BlackFriday a venit cu cresteri de pret. :twisted:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Valerian »

Adică prețul de producție al unui boiles bun sa cred ca se ridica la 35ron ,sau chiar mai mult????

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Pretul unui boilies, la fel cum este si la alte produse, este in functie de CE si CAT bagi in ele plus multe altele, cele mai scumpe de pe piata, si aici nu ma refer la reduceri, pe care le gasesti la producator sau pe online, sunt cele de la Dudi Bait, undeva pe la 70 de ron
Acum vorba cuiva, decat sa dau 1 leu sa ma uit la stele , mai degraba dau 5 si am activitate ;)
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de nit_matias »

Valerian scrie:Adică prețul de producție al unui boiles bun sa cred ca se ridica la 35ron ,sau chiar mai mult????
Hai sa iti zic asa, de ce vrei bile d'alea scumpe? Ca tot bile sunt si alea caperlan la 100 ron / 10 kg de bile. Tot rotunde, miros a scoica / scopex / miere / prune, sunt de ce culoare vrei tu. Cumpara d'alea, nu te obliga nimeni sa dai 55 ron / kg de nush ce marca. (atentie a nu se intelege ca bilele caperlan nu sunt prinzatoare). Poate peste un timp o sa-ti dai seama ca tot locul e mai important decat nada si nu o sa mai cumperi bile de milioane.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Prețul corect al nadelor?

Mesaj de PallBogdan »

Valerian scrie:Nu,dar atunci acele boilesuri de ce in sezon nu pot costa 35,36 38ron.???si nu numai la boiles la oricare alta nada ,aroma,DIP ,semințe,etc??
Auzi, tu vara cumperi hainele de iarna cu acelasi pret cu care le iei in sezon?
De fapt problema ta care e...ca sunt boabele prea scumpe sau ca sunt reduceri si nu mai ai loc sa faci stoc in debara pana la anu?

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Valerian »

Atunci la pescuit înseamnă ca ai un stand bun si cu bile caperlan vei avea șanse sa prinzi bine ,iar cel de lingă tine cu bile de cinci ori pret ,va prinde mai puțin sau deloc.Si o alta curiozitate ,toți producători de nada spun ,își lauda nada dar,atunci cand merg la unele partide si nu prind,sau in concursuri cand ies pe locuri mai in spate cum este.??

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Tocmai ti-am zis mai sus, atat eu, cat si ceilalti colegi: Nu exista bile universale, care prind peste oriunde, oricand si oricat, ci exista bile X, care prinde mai bine pe balta Y decat bilele Z, W etc, dar care insa, poate, nu-s asa eficiente pe alta balta, spre deosebire de Z si W ...

Incep sa cred ca esti vreun PSD`it undercover :mrgreen: :lol:
Gone fishing....

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Prețul corect al nadelor?

Mesaj de Valerian »

Adică daca sant din București cumpăr de la producătorii din București ,daca ma duc la SATU-Mare caut un producător din zona sa cumpăr ca cele făcute in București nu prea ar da rezultate.???

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”