Recomandare bile pentru o partida de 48 h

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Recomandare bile pentru o partida de 48 h

Mesaj de ovideli »

asta cred ca este cel mai bun boilies, dar.... varianta cea noua prinde si-n fantana :wink: ... numai ca nu o gasesti la vinzare..... e pentru campioni

https://youtu.be/TybjQCaEDdM?t=16
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Recomandare bile pentru o partida de 48 h

Mesaj de ovideli »

hhmm ce zici: :wink: .... asta e intradevar nr.1 :lol: :lol: :lol:

https://youtu.be/Sn1OcFacKgo?t=10
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Recomandare bile pentru o partida de 48 h

Mesaj de ovideli »

lasand gluma la o parte sa nu uiti sa iei si solubile, iar daca e invatat pe un anumit boilies nu mai sta pe ganduri, dar eu asa incerca pe doua lansete si altceva numai asa de curiozitate, nu sti de unde "sare" pestele (nu ca-n reclama de mai inainte :lol: :lol: :lol: )
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Recomandare bile pentru o partida de 48 h

Mesaj de mihai turiac »

Pr locul ala am avut una dintre cele mai lungi partide de pescuit din viata mea aproape 2 luni :))) si nimic nu a mers mai bine ca bilele the source de la dynamite baits.....adica la astea intrau pestii mai mari, aveam si soslubile de la george alexandru care pe vremea aia nu se numeau 4carp (2012) si prindeam destul de bine la ele stiu doar ca erau squid cu pruna nu stiu daca erau bird food sau fish meal, bilele source erau solubile adica facute de noi mix plus parte lichida, lapte de porumb si rulate pe genunchi :) la ready made uri nu am incercat vrodata ceva.
Ca si pont nu incerca sa cauti pestii departe in larg, orienteaza te pe langa maluri, si obligatoriu fire groase si cateva galeti cu plumbi sa ai la tine :))
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”