reteta boilies ieftina pentru nadit?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
stoian06
Mesaje: 103
Membru din: Vin Apr 03, 2015 22:07

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de stoian06 »

Am respectat toate gramajele,am facut o ca la carte si degeaba!!

stoian06
Mesaje: 103
Membru din: Vin Apr 03, 2015 22:07

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de stoian06 »

Vad ca majoritate sunt de parere ca bilele aruncate in apa trebuie sa fie de o calitate inalta!!!eu sunt de parere ca bilele de la carlig trebuie sa fie mai bune decat cele aruncate si atunci pestele o gaseste mult mai usor pe ce a de la carlig!asta cred eu,parerile sunt impartite si fiecare crede in strategia lui!asta nu inseamna ca nadesc cu bile facute din gris,malai si alte ingrediente pt platica:)

stoian06
Mesaje: 103
Membru din: Vin Apr 03, 2015 22:07

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de stoian06 »

Doar nu o sa nadesc cu boiliesuri de 100 lei kg!niste boiliesuri de nadit care sa contina un minim de lichid nutritiv etc.

ritesco
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mai 27, 2015 12:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de ritesco »

Depinde pe ce balti pescuiesti,ti-am mai spus daca pescuiesti alaturi de pescari care nadesc cu bile de calitate,nu ai nici o sansa,daca pescuiesti pe o balta singur,ai sanse sa prinzi ceva crap,dar niciodata la felde bine ca si cum ai nadii cu boilesuri bune,sunt si retete de bile bune la 30-35 lei kg,acum depinde si de durata partidei,la unele bile pestele raspunde mai greu.

P.S Dute la pescuit si fa teste si dupa o sa te convingi singur. Ce cantitati de ingrediente si parte lichida ai folosit la un kilogram la asa numita reteta "purina" sunt curios.
Eu bine,Tu ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de gabi1 »

!eu sunt de parere ca bilele de la carlig trebuie sa fie mai bune decat cele aruncate si atunci pestele o gaseste mult mai usor pe ce a de la carlig!asta cred eu,
Asa tata... lupta, lupta si da-i, si da-i si lupta...
Ai grija ca incepi sa le amesteci (incurci) rau, nu gandesti ce spui si spui ce gandesti. :wink: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Ai doua oale cu sarmale mari
Una e plina de sarmale facute din varza umpluta cu orez si ceapa si o sarma cu carne buna ca la mama acasa si o oala la fel de mare plina cu sarmale dupa reteta clasica bune toate de te lingi pe unde iese. :)
Nu stii exact care oala e aia buna si care e aia naspa... ce faci??? De unde mananci si tu o portie onesta de 10 12 sarmale??
Critic echilibrat

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de ionut72 »

eu sunt de parere ca bilele de la carlig trebuie sa fie mai bune decat cele aruncate si atunci pestele o gaseste mult mai usor pe ce a de la carlig!
Mda, esti exact de parerea inversa! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2741
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de PallBogdan »

E ca si cum ai vrea sa gasesti firul ierbii verzi crud si bun in claia cu fan!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de DumiD »

Ați luat-o pe arătură. Omul a cerut o rețetă ieftină, care nu înseamnă neapărat de proastă calitate, cum nici scump nu e echivalent cu bun. Dati-i omului o rețetă, sau nici nu va deranjați să plecați de acasă dacă nu aveți boiliesuri de 70 de lei? Și cum se face ca porumbul fiert și mămăligă prind în continuare foarte mult peste? Pe bălțile respective nu sunt crapii educați sau cum?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: reteta boilies ieftina pentru nadit?

Mesaj de ionut72 »

Dati-i omului o rețetă, sau nici nu va deranjați să plecați de acasă dacă nu aveți boiliesuri de 70 de lei?
Ba da, boiliesurile cu care pescuiesc sunt sub 40 de lei!
asta nu inseamna ca nadesc cu bile facute din gris,malai si alte ingrediente pt platica:)
De ce nu?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”