Reteta Boilies

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Reteta Boilies

Mesaj de Andrei91 »

Daca nu respecti anumite procente, pur si simplu nu vei putea rula boilesul ... documenteaza-te inainte, faina de peste este greu de inlocuit, pentru ca nu vei gasii faina de carne de o foarte buna calitate,cel putin nu usor. Inafara de pudra de ficat si sange nu vad ce valente spre "meat" ar avea mixul de mai sus postat de tine care nu se ruleaza. Meteor-ul avea succes prin prisma fainurilor de carne de o calitate superioara, cu siguranta nu prin prisma pudrei de sange sau a ficatului. Ai putea incerca un boilies pe baza de faina de peste, belachan si ficat.

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Reteta Boilies

Mesaj de Bogdan Timis »

L-ai rulat?
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

George...
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 26, 2016 11:30

Re: Reteta Boilies

Mesaj de George... »

Imi pare rau dar cred ca ma las pagubas deoarece nu sunt dispus sa risc sa arunc 400-450 lei pe niste fainuri (bune) care in proportie de 90% le voi arunca deoarece voi strica ceva.

Am plecat pe acest drum si pe aceasta cale tin sa va multumesc pentru sfaturile oferite, in ideea de a incerca o imitatie (sa ma apropii de mixul Meteor) dar se pare ca nu voi reusii asadar continui cu bilele mele la care nu pot spune ca nu am avut rezultate bune.
Dar firea noastra ne impinge de fiecare data sa vrem mai mult si bineinteles ca si eu am zis ca trebuie sa schimb bilele cu ceva mai bun (Meteor-ul l-am folosit mult timp si mi-a placut foarte mult - sau mai bine zis rezultatele lui mi-au placut:).

Asadar maine sau miercuri voi merge la un magazin de specialitate sa-mi aprovizionez geanta cu boiliesuri gata facute/ ambalate
Pacea eternă nu va dăinui pe pământ decât atunci când ultimul om îl va ucide pe penultimul.
"Adolf Hitler în Mein Kampf"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”