Withy pool

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
ciprian.andriesei
Mesaje: 66
Membru din: Mar Feb 16, 2016 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de ciprian.andriesei »

Montura wp este foarte eficienta pe orice apa si in orice anotimp atunci când ai pești cu apetit scăzut.Insa nu poți face selecție cu aceasta.iti recomand sa folosești chod pe acea montura helicopter.poti încerca în paralel și wp cu plumb pierdut sau inline dacă pescuiești din mana.Daca pescuiești plantat îți recomand plumbul culisant.
Fit întins!

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

zeerocool2000
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 16, 2016 15:41

Re: Withy pool

Mesaj de zeerocool2000 »

Pescuiesc in 80% din cazuri plantat, cu monturi cu plumb inline, cu autointepare.
Insa au fost cazuri cand fundul lacurilor era cu mal foarte gros, 25-40 cm si orice montura a fost ineficienta, pentru ca momeala se afunda in mal.

Stiu ca montura wp este foarte eficienta si ca nu este o montura selectiva, insa acum, la inceput de sezon, ma intereseaza mai mult sa prind, aproape orice fel de peste,
urmand ca dupa ce apa se mai incalzeste, sa incep sa folosesc criterii de selectie a pestelui, pentru a avea capturi din ce in ce mai mari.

Oricum, am inteles ce trebuie sa fac. O sa imi fac monturi chod rig, exact cum trebuie facute si le voi folosi pe lacurile cu fund malos, iar wp o voi folosi acolo unde lacul
are un subtrat cu putin mal.

Multumesc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”