salut

http://www.normark.ro

Moderatori: Dan Mateianu, Normark

Încuiat
Avatar utilizator
Quick
Mesaje: 378
Membru din: Lun Dec 16, 2013 19:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

salut

Mesaj de Quick »

Va salut ce pret ar avea la noi in tara o mulineta de la shimano
Shimano bullseye xt 9050!!! ms

Avatar utilizator
Normark
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 15, 2015 12:33

Re: salut

Mesaj de Normark »

Stimate Domn,

Va mulțumim pentru interesul acordat articolelor Shimano
Mulineta solicitata de dvs. nu face parte din portofoliul de articole curente și nici nu poate fi adusa la comanda.

Cu stima,

Normark Sport Romania

Avatar utilizator
Quick
Mesaje: 378
Membru din: Lun Dec 16, 2013 19:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: salut

Mesaj de Quick »

Normark scrie:Stimate Domn,

Va mulțumim pentru interesul acordat articolelor Shimano
Mulineta solicitata de dvs. nu face parte din portofoliul de articole curente și nici nu poate fi adusa la comanda.

Cu stima,

Normark Sport Romania
Multumesc frumos de raspuns. imi pare rau , erau niste mulinete care cred ca isi faceau banii daca se aduceau si in romania!!! .

DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Normark

Mesaj de DaFishMan »

toate ca toate, dar pana la urma eu cu cine votez??? mtx 14 pe care le folosesc de 3 ani fara probleme sau velocity (ma batea gandul sa-mi iau)... halp!!! :lol:

bobalex76
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Ian 09, 2010 0:02
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: Normark

Mesaj de bobalex76 »

iulius_gherase scrie:
Florin Coacaza scrie:si eu am luat 4 lansete Shimano Velocity la promotie si sunt impecabile. Chiar le-am fortat foarte tare si nu s-au rupt.
Din punctul meu de vedere sunt cea mai buna alegere facuta.
Am 2 prieteni care ambii au luat velocity asta iarna...nu au nici o problema cu ele...si eu tot shimano am...numai ca ciudat ca aud tot mai multa lume care au rupt astfel de lansete...mi-e greu sa cred ca sunt atat de multi pescari care nu stiu cat sa le incarce
Si cu cat anume seincarca o astfel de lanseta.Vreau sa-mi achizitionz si eu un set si acum sunt in dilema.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Normark

Mesaj de Dan Serban »

Salut,

Am urmatoarea problema.
Bat Shimano Beastmaster 3.9m si 3,5lbs aflat in garantie, la concursul "Cupa Pescarilor" desfasurat pe Hermes Peris s-a rupt in aruncare fara sa fi fortat deloc, martori au fost vecinii de stand, arbitrii si George Iorga care a reusit sa surprinda cateva cadre(le-am adaugat mai jos). Varful s-a rupt deasupra locului unde se mufeaza, s-a rupt o portiune de aproximativ 5cm; inainte de aruncare am verificat mufarea..
Service-ul Normark refuza sa schimbe varful pentru ca nu am prezentat bucata lipsa(care a sarit in lac)..
Am banuiala ca ultimul lot adus a fost cu ceva probleme, am mai auzit de inca 4 bete rupte in acelasi loc fara sa fi fost fortate.
Din punctul meu de vedere nu mi se pare corecta abordarea dvs, ba mai mult mi se pare ca incercati sa va spalati un pic cam repede pe maini.

Multumesc,
Dan.
Fişiere ataşate
IMG_5749.JPG
IMG_5749.JPG (97.4 KiB) Vizualizat de 2558 ori
IMG_5747.JPG
IMG_5747.JPG (38.65 KiB) Vizualizat de 2558 ori
Pescar de rând

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Normark

Mesaj de arsinel »

Am și eu un prieten care a avut problema asta tot la aceasta marca de bat și pana la urma cei de NORMARK au schimbat bățul după câteva săptămâni de plimbări, certuri...Opc-uri. .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Normark

Mesaj de romanraul »

Sunt niste nesimtiti.... Un coleg a rupt un intensity la prima iesire pe balta... Cu multi martori rupt nu din greseala lui si lafel... Au refuzat la garantie... Banuiesc ca si el va publica pe Crapmania si plangere la OPC...
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

gogupescaru
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 16, 2016 13:47

Normark

Mesaj de gogupescaru »

dancalinescu scrie:Subscriu la cele spuse mai sus.
Am comandat si eu diverse produse online de la magazine externe (produse diverse din afara pescuitului) si cursul de schimb la Euro era aproape cat cel de la Lira Sterlina (mult, mult mai mare decat cursul BNR). In plus, cursul de schimb la Dolar in tranzactiile externe (cand cumperi cu cardul direct din afara) are paritate de 1-1 cu Euro (adica 1 $ = 1 Euro).
Dumneavoastra din ce tara primiti comenzile de Shimano? Banuiesc ca le primiti dintr-un stat extracomunitar ceea ce implica si ceva taxe vamale sau le primiti pe filiera unui stat comunitar (Germania, UK) ?
@Nomark : Cand deschideti magazinul online? Am tot vazut ca site-ul e "under construction".
@Darius123 : Tine cont ca importatorii din tari cum ar fi Germania, UK au mai mult ca sigur preturi negociate cu producatorul in functie de piata de desfacere careia se adreseaza comanda de import.
Una e sa comande neamtul 1000 de bucati pe luna intrucat in Germania cam toata lumea isi permite Shimano, si alta e sa comanzi in Romania un numar realist de bucati de ordinul catorva zeci de bucati pe luna . Totusi in Romania gama Shimano e una cu produse exclusiviste (un fel de Ferrari al articolelor de pescuit) si sunt prea putini cei care isi permit sa si le cumpere.

Nu sunt apropiat sau afiliat in nici un fel firmei Normark dar cunostintele avansate dobandite in facultate in vanzari si marketing m-au facut sa punctez observatiile de mai sus.
Serios? Compari Shimano cu Ferarri? Pai atunci Daiwa, Century, Sonik care sunt mai scumpe decat Shimano cu ce le mai compari, ca sa nu mai vb si de calitatea Daiwa(Japonia), Century(Anglia), Shimano = CHINA SI MALAYESIA.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Normark

Mesaj de jugarucristian »

Si eu am intampinat aceasta problema, am rupt un beastmaster de 3.90 din lotul asta nou cu minunata husa cadou, o mizerie de husa sincer si au refuzat sa imi schimba varful pe garantie....
Prima data primesc telefon de la magazinul de unde au fost cumparate, dupa asa zisa inspectie a varfului rupt,de catre cei de la Normark, iar magazinul imi spune ca imi pot oferi un varf cotracost pentru 415 lei, dupa ce le dau si eu un mail frumos celor de la Normark, imi spun ca imi pot oferi varf la la 350 lei si sa dau comanda la magazinul de unde au fost cumparate, ajung acolo si proprietarul magazinului habar nu avea despre ce vorbesc, niste nesimtiti cei de la Normark...
Am cumparat impreuna cu cativa colegi 16 bucati din lotul asta nou+husa, iar din acestea 4 s-au rupt....
Mai am un set de beastmaster de 2 ani si acestea nu au nici pe dracu' sa zic asa, nu cred ca se vor rupe prea curand...
Alti prieteni de-ai mei au mai rupt cateva velocity, aceasi problema, nu vor sa schimbe pe garantie,altii au depus plangeri la ANPC, altii s-au dus pe la avocati, dupa refuzul lor de a schimba varful....Nu mi se pare normal ce se intampla, este bataie de joc...
Cand am avut probleme cu produse cumparate din Austria, Germania, mi-au trimis produsul in cateva zile fara probleme, fara certuri, fara nimic, doar le-am spus problema si s-a rezolvat, la noi este nesimtirea prea mare...
C.S SENZOR TEAM

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “NORMARK”