Pleasa - jud Prahova

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de CimpoeruM »

THL scrie:Alti dolofani la Pleasa

Duminica, 22 aprilie, populatia lacului Pleasa s-a mai imbogatit cu doua tone de crap. Cu nici o saptamana inainte de deschiderea oficiala, au fost adusi "mustaciosi" (intre 7 si 14 kg) care isi vor stabili "casa" in cel de-al doilea bazin. Deocamdata lucrarile pentru crearea celei de-a doua balti (in principal daramarea digului dintre bazinele 2 si 3) nu au inceput, insa vor debuta cel mai probabil la jumatatea lunii mai.

Pana atunci, in primul lac au fost introdusi, tot duminica, 20 de amuri (teni) cu greutati intre 7 si 15 kg.

Nu uitati! Vineri, 27 aprilie, lacul Pleasa isi deschide portile pentru toti pescarii. Incepand cu ora 06.00 va asteaptam sa veniti sa vedeti cum se prezinta cea mai utilata si mai moderna balta din Romania. Pontoane, curent electric, iluminat nocturn, internet wireless si - cel mai important - un lac de 9 ha populat cu peste 12 tone de crap, majoritatea pestilor avand greutati cuprinse intre 5-12 kg! Fir intins!

Mai multe fotografii cu crapalaii gasiti aici:

http://www.mincinosii.ro/forum/viewtopi ... 3162#p3162
Populare 22 aprilie_16.jpg
ce piese!ce nada ati folosit.....navodul !cat este taxa pt o toana !!!???

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Vasile Ivan "Baboieru": "Am facut o partida de pescuit minunata pe lacul Pleasa, judetul Prahova, unde in 24 de ore am reusit 6 posturi (12 pescari) sa capturam peste 60 de bucati de crap si salonta cu o greutate cuprinsa intre 10 si 15 kg. Din acest motiv am decis sa aloc mai mult timp partidelor de pescuit pe aceasta balta minunata si sunt decis sa nu ma dau batut pana nu il voi prinde pe unul din 'mustaciosii' de peste 20 kg."
Pleasa - 19-20 aprilie.jpg
Pleasa - 19-20 aprilie.jpg (136.18 KiB) Vizualizat de 1298 ori

sorin_mihai
Mesaje: 132
Membru din: Dum Ian 16, 2011 13:05
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de sorin_mihai »

domnul MANOLE nu prea rasspunde la telefon.....

lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de lii3000 »

sorin_mihai scrie:domnul MANOLE nu prea rasspunde la telefon.....
Cum se poate face o rezervare?

B06dan
Mesaje: 50
Membru din: Mar Aug 16, 2011 11:03

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de B06dan »

Rezervari, in mod normal, nu pot sa faca decat detinatorii de abonament.
Sincer si eu as vrea sa imi fac o rezervare ca ajung maine seara dar ... in seara asta ma apuc de rugaciuni sa prind loc :D

Toate cele bune

lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de lii3000 »

Ideea e ca in weekend plec la munte si cand ma intorc as vrea o partida de duminica seara pana luni seara si sincer nu vreau sa car cateva sute de km echipamentul doar ca sa vad daca e loc pe balta. Din acest motiv ar fi util un contact.....

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Se pot face rezervari fara probleme, aici gasiti nr de telefon si persoana de contact:

http://www.laculpleasa.ro/index.php/contact

sorin_mihai
Mesaje: 132
Membru din: Dum Ian 16, 2011 13:05
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de sorin_mihai »

tocmai am spus mai sus THL..... il sun pe domnu Manole de 3 zile dar nimic ....... poate ai alt nr de tel .....

lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de lii3000 »

Merci frumos, s-a rezolvat! (cu numarul de pe site)

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

sorin_mihai scrie:tocmai am spus mai sus THL..... il sun pe domnu Manole de 3 zile dar nimic ....... poate ai alt nr de tel .....
Mai incearca... poate n-a fost omu' pe langa tlf... :wink:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”