Pleasa - jud Prahova

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Victoras Petcu »

CLAUMAR PESCAR scrie:Incredibila aceasta balta!!!Am prins intre 30-40 de pesti peste 10 kg, iar cei de 5-6kg isi faceau aparitia din 2 in 2 minute. De mult nu am mai avut o partida in care sa scot lansetele din apa ca sa pot sa dorm. Felicitari proprietarului pentru densitatea si media mare de peste pe care o are balta.
"Am prins intre 30-40 de pesti peste 10 kg, iar cei de 5-6kg isi faceau aparitia din 2 in 2 minute."

Eu te cred,dar nici tu sa nu mai minti !!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Lao »

Te oftici? :lol:

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de pycostef »

Dl Petcu cred ca vreti sa nu va mai apara balta pe la emisiune :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

Capturi la deschiderea oficiala a lacului Pleasa

Mai multe poze gasiti aici:

http://mincinosii.ro/index.php?option=c ... -la-pleasa
Capturi 27 aprilie_2.JPG
Capturi 27 aprilie_2.JPG (148.68 KiB) Vizualizat de 1685 ori
Pentru domnul Petcu, sa enumeram dotarile: pontoane dotate cu umbrela fixa, priza si lampa, gratare, mini-fantani cu apa potabila, iluminat nocturn, retea wireless, doua parcari pazite, terasa, toalete ecologice, vitrine frigorifice cu apa minerala, sucuri, bere, produse din carne Cris-Tim. In doua saptamani vor fi gata magazinul de momeli si un loc de joaca pentru copii. Cam intr-o luna va fi gata si modulul video de pe site, deci atunci veti putea verifica singur toate informatiile.
Ciortanul sub 1,5 kg a fost scos cu plasele in mare lui majoritate si transferat intr-un alt bazin pentru crestere puiet. Mai sunt alte nedumeriri?

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

pycostef scrie:Dl Petcu cred ca vreti sa nu va mai apara balta pe la emisiune :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu se pune problema! MV2 ramane una dintre cele mai tari balti pentru "crap-viteza", deci si in acest an vom merge sa facem cateva materiale acolo.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Victoras Petcu »

THL scrie:Capturi la deschiderea oficiala a lacului Pleasa

Mai multe poze gasiti aici:

http://mincinosii.ro/index.php?option=c ... -la-pleasa
Capturi 27 aprilie_2.JPG
Pentru domnul Petcu, sa enumeram dotarile: pontoane dotate cu umbrela fixa, priza si lampa, gratare, mini-fantani cu apa potabila, iluminat nocturn, retea wireless, doua parcari pazite, terasa, toalete ecologice, vitrine frigorifice cu apa minerala, sucuri, bere, produse din carne Cris-Tim. In doua saptamani vor fi gata magazinul de momeli si un loc de joaca pentru copii. Cam intr-o luna va fi gata si modulul video de pe site, deci atunci veti putea verifica singur toate informatiile.
Ciortanul sub 1,5 kg a fost scos cu plasele in mare lui majoritate si transferat intr-un alt bazin pentru crestere puiet. Mai sunt alte nedumeriri?

Nedumeriri nu, dar gardul cu sirma ghimpata care imprejmuieste balta, te face sa crezi ca pescuiesti la R---va, J---va, ......................... !!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de kelu84 »

Sunt foarte curios cum se prezinta balta asta, in scurt timp vreau sa ajung, insa are dreptate dl Victor in legatura cu gardul..senzatia e cam aiurea sa dai la peste inconjurat de betoane si sarma ghimpata, DAR e Romania si trebuie sa iti pazesti investitia cum poti :mrgreen:

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Lao »

petcuvicto scrie:Nedumeriri nu, dar gardul cu sirma ghimpata care imprejmuieste balta, te face sa crezi ca pescuiesti la R---va, J---va, ......................... !!!!! :wink:
Las ca nici cu camerele de luat vederi de la tine nu mi-e rusine plus paznicii din spatele tau care iti miros basinile....Doftana :lol: :lol:

Rade ciob de oala sparta. :mrgreen:

Pleasa va fi cea mai tare balta de pescuit viteza si capturi din jurul capitalei. Nu mai vb de dotari si facilitati pt pescari. :wink:

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:
petcuvicto scrie:Nedumeriri nu, dar gardul cu sirma ghimpata care imprejmuieste balta, te face sa crezi ca pescuiesti la R---va, J---va, ......................... !!!!! :wink:
Las ca nici cu camerele de luat vederi de la tine nu mi-e rusine plus paznicii din spatele tau care iti miros basinile....Doftana :lol: :lol:

Dle Dobi--c, scuze Lao (nu stiu de ce ,dar parca primul nume ar fi mai potrivit pentru unul ca tine), scopul camerelor de luat vederi , este acela de a transmite "imagini live" de pe lac ( pescarul care doreste sa pescuiasca pe M.V.2 ,poate sa-si faca o parere cu o zi inainte de a veni la pescuit in ceea ce priveste faptul,daca se prinde sau nu se prine peste) !!!!! Tot pe camere se poate vedea ca paznici nu stau in spatele pescarilor.......................................... :wink:
Asa ca dupa ce ca nu te duce mintea ............................. :lol:


Rade ciob de oala sparta. :mrgreen:

Pleasa va fi cea mai tare balta de pescuit viteza si capturi din jurul capitalei. Nu mai vb de dotari si facilitati pt pescari. :wink:
La 70 si ceva de km ? M.V.2 este la 20 km de Bucuresti si............................,asa ca lasa-ne !!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Lao »

Mai precis sunt 45 km pana la mv2. ;)
Si prefer sa fac inca 30 km pana la Pleasa pt a fi tratat ca un client nu ca un infractor. :)
Si sa incep cu taxa de ponton, taxa de vapor, taxa de nu-s ce, mai rau ca guvernul romaniei privind taxele.
A inceput sa-ti apuna steaua. Ti-am zis eu mai demult daca nu termini cu cocalarismele si taxe aiuristice.. :lol: :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”