Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de Cristi Y »

suna-ma pe mine si-ti spun :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de zfcristian »

Genes Florin scrie:
THL scrie:
Genes Florin scrie:ron sau lei, euro..........
Pai patronii de balti... sub forma de taxa! :wink:
DAR RECLAMA?????????????????
Pai intai se incaseaza reclama de cei care se ocupa cu asta in speranta ca din vara vor incasa si cei care platesc acum reclama adica patronii :mrgreen:
E simplu, nasol este ca suntem luati "de orbi si prosti"! Parrea lor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

zfcristian scrie:Pai intai se incaseaza reclama de cei care se ocupa cu asta in speranta ca din vara vor incasa si cei care platesc acum reclama adica patronii :mrgreen: E simplu, nasol este ca suntem luati "de orbi si prosti"! Parrea lor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pana la urma doar pescarii confirma daca o reclama e corect sau nu :wink:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de Cristi Y »

Sau uzura malurilor :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de zfcristian »

THL scrie:
zfcristian scrie:Pai intai se incaseaza reclama de cei care se ocupa cu asta in speranta ca din vara vor incasa si cei care platesc acum reclama adica patronii :mrgreen: E simplu, nasol este ca suntem luati "de orbi si prosti"! Parrea lor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pana la urma doar pescarii confirma daca o reclama e corect sau nu :wink:
Reclama este doar un serviciu platit pana la urma intr-adevar beneficiarul final face diferenta in cazul nostru pescarul ideea este ca cel putin la noi la romani publicitatea excesiva este mincinoasa iar multi deja s-au obisnuit si inteleg asta !

reluxxl
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mar 30, 2005 23:42
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de reluxxl »

Poate iva intelege asta si dl. THL, prea multa reclama in emisiune !

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

reluxxl scrie:Poate iva intelege asta si dl. THL, prea multa reclama in emisiune !
Cum ar fi?

reluxxl
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mar 30, 2005 23:42
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de reluxxl »

Cum ar fi prezentarile obsesive ale nadelor cu care pescuiti, mereu aceleasi, strict cu caracter de reclama. Si aceleasi 3-4 balti tot pentru promovare. Macar scrieti cand este cazul ca este reclama, este mai corect. Si tot ca o sugestie, mai multe imagini de pe balti (eventual altele decat cele de pana acum) si lasati partea de introducere cu pregatirea nadei, si asa e scurta emisiunea.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

reluxxl scrie:Cum ar fi prezentarile obsesive ale nadelor cu care pescuiti, mereu aceleasi, strict cu caracter de reclama. Si aceleasi 3-4 balti tot pentru promovare. Macar scrieti cand este cazul ca este reclama, este mai corect. Si tot ca o sugestie, mai multe imagini de pe balti (eventual altele decat cele de pana acum) si lasati partea de introducere cu pregatirea nadei, si asa e scurta emisiunea.
Hai sa le luam pe rand, asha usor, corect?

1. Nadele prezentate. Pe parcursul anului trecut am lucrat cu o gama mai mult decat larga de nada/momeala, produsele venind de la diverse firme precum:
- Senzor
- Magic Bait (Mircea Gheran)
- Crap One (Mosharu)
- Claumar Pescar
- Arrow
- Energofish
- Mixuri si groundbait de la CarpDiscount
- Dynamite Baits
- Baracuda
9 producatori, cel putin 25 de nade diferite!

2. Cele 3-4 lacuri de care vorbesti, sunt - de fapt - "putin" mai multe, dupa cum urmeaza:
- Tancabesti
- Moara Vlasiei 2
- Greaca-Cercani
- Milotina 1 si 2 (crap si salau)
- Magura 9
- Balotesti-Fieni
- Pleasa
- Lazar (Alexandria)
- Solacolu
- Sarulesti
- Dunare (Cernavoda)
- plus Delta Dunarii (partide la crap, somn, caras, stiuca), aproximativ 15 emisiuni

3. Daca ati fi urmarit cu atentie emisiunile (btw - le aveti pe site-ul nostru, ca si dovada) ati fi vazut ca imagini cu locurile de pescuit sunt mai mult decat suficiente pentru tipul de montaj pe care il practicam.

4. Daca lasam "partea cu pregatirea nadei" ce ar ramane dintr-un material? Doar imagini cu lansetele in asteptare si driluri? Nu ar fi cam monoton? Daca nu am prezenta cum si cu ce pescuim nu am lipsi privitorii de informatii importante?

5. Mie imi place - pentru ca asa am fost educat si pregatit - sa discut cu argumente, eu le-am prezentat, acum va astept sa-mi replicati in EXACT acelasi registru.

Avatar utilizator
popik16
Mesaje: 95
Membru din: Mar Iun 07, 2011 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti, sector 4
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de popik16 »

emisiunea Mincinosii se atreseaza tuturor categoriilor de pescari nu numai celor cu o vasta experienta astfel daca se elimina pregatirea nadei cei cu mai putina experienta vor crede ca cine stie ce sa folosit la capturarea pestilor respecticve shi se vor da curs la alte discutii.
Locul I este intotdeauna cel care conteaza, locul II este intotdeauna primul loc pierzator:)

http://www.mincinosii.ro

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”