Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

popik16 scrie:emisiunea Mincinosii se atreseaza tuturor categoriilor de pescari nu numai celor cu o vasta experienta astfel daca se elimina pregatirea nadei cei cu mai putina experienta vor crede ca cine stie ce sa folosit la capturarea pestilor respecticve shi se vor da curs la alte discutii.
Cam asta este si ideea prezentarii nadelor, monturilor, tehnicii de pescuit, sondarea substratului, etc...

Si la balti sa mai adaugam si Puiesti...

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de florin pocris »

THL scrie:
reluxxl scrie:Cum ar fi prezentarile obsesive ale nadelor cu care pescuiti, mereu aceleasi, strict cu caracter de reclama. Si aceleasi 3-4 balti tot pentru promovare. Macar scrieti cand este cazul ca este reclama, este mai corect. Si tot ca o sugestie, mai multe imagini de pe balti (eventual altele decat cele de pana acum) si lasati partea de introducere cu pregatirea nadei, si asa e scurta emisiunea.
Hai sa le luam pe rand, asha usor, corect?

1. Nadele prezentate. Pe parcursul anului trecut am lucrat cu o gama mai mult decat larga de nada/momeala, produsele venind de la diverse firme precum:
- Senzor
- Magic Bait (Mircea Gheran)
- Crap One (Mosharu)
- Claumar Pescar
- Arrow
- Energofish
- Mixuri si groundbait de la CarpDiscount
- Dynamite Baits
- Baracuda
9 producatori, cel putin 25 de nade diferite!

2. Cele 3-4 lacuri de care vorbesti, sunt - de fapt - "putin" mai multe, dupa cum urmeaza:
- Tancabesti
- Moara Vlasiei 2
- Greaca-Cercani
- Milotina 1 si 2 (crap si salau)
- Magura 9
- Balotesti-Fieni
- Pleasa
- Lazar (Alexandria)
- Solacolu
- Sarulesti
- Dunare (Cernavoda)
- plus Delta Dunarii (partide la crap, somn, caras, stiuca), aproximativ 15 emisiuni

3. Daca ati fi urmarit cu atentie emisiunile (btw - le aveti pe site-ul nostru, ca si dovada) ati fi vazut ca imagini cu locurile de pescuit sunt mai mult decat suficiente pentru tipul de montaj pe care il practicam.

4. Daca lasam "partea cu pregatirea nadei" ce ar ramane dintr-un material? Doar imagini cu lansetele in asteptare si driluri? Nu ar fi cam monoton? Daca nu am prezenta cum si cu ce pescuim nu am lipsi privitorii de informatii importante?

5. Mie imi place - pentru ca asa am fost educat si pregatit - sa discut cu argumente, eu le-am prezentat, acum va astept sa-mi replicati in EXACT acelasi registru.
Adaugati si o emisiune pe Chiroiu 4 anu asta! :wink:

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

lulupescar scrie:Adaugati si o emisiune pe Chiroiu 4 anu asta! :wink:
Stii cum e strigatul galeriei: "venim, venim, crapii macelarim!"... bine, numai in teorie, in practica ii prindem, ii pozam, ii dam cu "ruj", ii pupam si "hai liberare!!!"

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de florin pocris »

THL scrie:
lulupescar scrie:Adaugati si o emisiune pe Chiroiu 4 anu asta! :wink:
Stii cum e strigatul galeriei: "venim, venim, crapii macelarim!"... bine, numai in teorie, in practica ii prindem, ii pozam, ii dam cu "ruj", ii pupam si "hai liberare!!!"
Si pe Chiroiu 4 puteti face la fel,sau va este frica ca nu veti da de ei?? :mrgreen: Si veti avea ce emisiune sa faceti,garantat!

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

lulupescar scrie:Si pe Chiroiu 4 puteti face la fel,sau va este frica ca nu veti da de ei?? :mrgreen: Si veti avea ce emisiune sa faceti,garantat!
Da frate, asta am si zis.... venim!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de arsinel »

THL scrie:
lulupescar scrie:Si pe Chiroiu 4 puteti face la fel,sau va este frica ca nu veti da de ei?? :mrgreen: Si veti avea ce emisiune sa faceti,garantat!
Da frate, asta am si zis.... venim!
Scuze de off-topic .
Ma ofer ghid :)
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de florin pocris »

arsinel scrie:
THL scrie:
lulupescar scrie:Si pe Chiroiu 4 puteti face la fel,sau va este frica ca nu veti da de ei?? :mrgreen: Si veti avea ce emisiune sa faceti,garantat!
Da frate, asta am si zis.... venim!
Scuze de off-topic .
Ma ofer ghid :)
Si eu secund de ghid!
Va asteptam!

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de THL »

lulupescar scrie:
arsinel scrie:Ma ofer ghid :)
Si eu secund de ghid!Va asteptam!
Sa nu cumva sa fim mai multi ghizi decat pescari :wink: :lol: :!:

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Discutiile sunt de prisos...cine vrea intr-adevar sa vada potentialul unei balti se duce si pescuieste....in rest de pescari de forum suntem cu totii satui. Eu am fost pe lacul Pleasa si vreau sa spun ca am fost super impresionat de peste 30 de pesti capturati sariti de 10 kg dintre care cel mai mare 14.8 kg. Fir intins tuturor si pe balta si pe net :twisted:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Populare Pleasa 800 bucati Crapi 5-10 kg !!!!! ??????

Mesaj de popescu59 »

Felicitari pentru tot cea ce se face la acest lac , se vede ca acolo se vrea .
Am insa o nedumerire am intors si pe fata si pe dos situl personal al balti si nu am gasit nicaieri scrisa suprafata acestui lac .
Sa se fi strecurat vre-o greseala sau este ceva intentionat???
Findca cind scrii ca ai bagat 5 t crap in 5 ha de apa automat spui acolo prinde orcine peste , dar cind citesti ca s-au bagat 5 t crap in 17 ha de apa spui , nu prea are peste . Deci automat suprafata lacului este unul din punctul forte al unui lac.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”