PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Moderatori: Bogdan Zaharia, odoctee, gor965, Adi Forest

Cristian B
Mesaje: 15
Membru din: Joi Mar 03, 2016 16:03
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de Cristian B »

Cred ca ar fi fost mai bine sa trimita Fox in Romania cateva mostre de rachete de nadire pentru testare :lol:
Cei care le-au testat, dupa parerea mea, imposibil sa nu fi observat aceste probleme....

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de freespirit »

Ca si concluzie, sunt "cele mai bune" spomb-urile Fox?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de mircead »

Eu am varianta medie si se deschide in aer, sunt de acord cu cel ce l-a descris atat de bine in forumul de crap din UK :
"Absolute rubbish. Save your money. The hinge pin on mine came out on almost every cast."
Vivat SPOMB !
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

HENRICH
Mesaje: 136
Membru din: Lun Noi 09, 2015 22:55
Puncte: 0
Localitate: Carei

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de HENRICH »

Este cea mai proasta marfa de la''marele'' Fox,ori se deschide in aer,ori ramane blocat,si nu stiu de ce la recuperare,are tandenta de a face micsari laterale,raman la vechiul SPOMB!

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de robyvan »

Am revenit la clasicul spomb. Niturile ieseau, ba nu se deschidea, pe recuperare agatam toate celelalte fire :lol: .....
slowly we rot- by Obituary

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de Madalin Dirla »

Am inteles ca sunt probleme la nituri :(

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de pescarusull »

HENRICH scrie:Este cea mai proasta marfa de la''marele'' Fox,ori se deschide in aer,ori ramane blocat,si nu stiu de ce la recuperare,are tandenta de a face micsari laterale,raman la vechiul SPOMB!
Pai eu zic ca e normal sa o ia intr-o parte din moment ce nu se deschide simetric fata de punctul de tractiune.
Nu inteleg cum inginerii de la fox nu s-au gandit la asta.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de freespirit »

pescarusull scrie:
HENRICH scrie:Este cea mai proasta marfa de la''marele'' Fox,ori se deschide in aer,ori ramane blocat,si nu stiu de ce la recuperare,are tandenta de a face micsari laterale,raman la vechiul SPOMB!
Pai eu zic ca e normal sa o ia intr-o parte din moment ce nu se deschide simetric fata de punctul de tractiune.
Nu inteleg cum inginerii de la fox nu s-au gandit la asta.
Pe aia, ii inteleg, am vazut multe "bube" la produse si la accesorii Fox, nu-i inteleg pe cei de la Spomb, ca si-au pus "semnatura" pe un asemenea produs, inteleg ca au vrut sa ramana lumea cu Spomb-ul original, insa, tot asupra lor se rasfrang si problemele de la Spomb-ul Fox, cel putin, pentru mine...daca Renault face niste magarii cu Dacia, nu e Dacia vinovata, decat intr-o oarecare masura, desi, e.l cumparata de Ranault, nu e cea mai potrivita comparatie, ca Fox nu e cumparat de Spomb... :wink:
P.S. Nu testeaza si colaboratorii Fox produsele nou aparute? Cum le pot "arunca" pe piata in asemenea hal!? Asta, da, li se poate reprosa celor de la Fox...
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de nicuB »

Eu am cumparat modelul large, iar dupa prima utilizare l-am aruncat. Pe scurt, un gunoi de spomb....... Se deschide in aer la fiecare aruncare in forta.
Pana la ora actuala nu exista niciun spomb pe piata care sa egaleze originalul.

MihneaBV
Mesaje: 141
Membru din: Joi Mai 03, 2012 17:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: PREZENTARE NOUL SPOMB by FOX

Mesaj de MihneaBV »

o mizerie. ma mir ca a lansat asa ceva Fox. la primele aruncari a cedat urechiusa de plastic care asigura inchiderea spombului la doua rachete. bani aruncati pe fereastra.
Buia Mihnea

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “PREZENTARE ARTICOLE PESCUIT”