SBS Baits in Europe

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de Albert »

ce amestec are domnul Tite in povestea asta
E reprezentantul SBS-ului unguresc.
de ce dl. Des nu mai poate comercializa SBS in Romania prin Coco de la Senzor
Doar Coco ne poate spune:)
@ Victor Oana
Daca eu iti dau avansul la o masina, tu imi dai masina...inseamna ca eu pot sa conduc masina cat vreau fara sa-ti mai dau restul de bani?
Ideea e ca itele sunt incurcate...de descurcat se vor descurca in momentul in care unul din cei doi va avea hartii beton cu care sa-i dea celuilalt peste nas. Nefiind cazul de asa ceva o sa asistam la asemena discutii. Macar asa aflam lucurui noi gen "englezii-s naspa"(Vladut dixit), ungurii-s naspa(Des dixit), "toti sunt naspa(Zoli dixit) :lol:

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de George Tite »

George Balan scrie:Eu nu inteleg doua aspecte :

1. ce amestec are domnul Tite in povestea asta
2.de ce dl. Des nu mai poate comercializa SBS in Romania prin Coco de la Senzor ?

Stand mai greu cu engleza poate imi traduce cineva intrebarile pentru dl Des Taylor.
George, SBS BAIT are acum alt proprietar ZOLTAN KOVACI si in scurt timp va va dovedi cu toate actele.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de George Tite »

Albert scrie:
ce amestec are domnul Tite in povestea asta
E reprezentantul SBS-ului unguresc.
de ce dl. Des nu mai poate comercializa SBS in Romania prin Coco de la Senzor
Doar Coco ne poate spune:)
@ Victor Oana
Daca eu iti dau avansul la o masina, tu imi dai masina...inseamna ca eu pot sa conduc masina cat vreau fara sa-ti mai dau restul de bani?
Ideea e ca itele sunt incurcate...de descurcat se vor descurca in momentul in care unul din cei doi va avea hartii beton cu care sa-i dea celuilalt peste nas. Nefiind cazul de asa ceva o sa asistam la asemena discutii. Macar asa aflam lucurui noi gen "englezii-s naspa"(Vladut dixit), ungurii-s naspa(Des dixit), "toti sunt naspa(Zoli dixit) :lol:

Albert, de ce trebuie sa te lamureasca Coco?? nu te-a lamurit noul proprietar al SBS BAIT, ZOLTAN KOVACI.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de George Tite »

remus_cta scrie:6)dupa ce a platit contractul pentru a cumpara sbs baits europa i-am permis prosteste lui kovacs sa inregistreze numele.dupa ce a facut acest lucru a refuzat sa imi mai plateasca banii.acum cred ca asta a fost planul lui din start.din fericire i-am zis lui kovacs sa imi permita sa mai folosesc sbsbaits.com inca putin timp in perioada tranzitionala iar cand a refuzat sa imi mai plateasca banii am refuzat sa ii dau situl.
7)kovacs spune ca eu fiind englez pot sa fiu platit de el si dupaia sa ii iau compania inapoi.adevarul este ca ungurul crede ca deoarece el a facut o plata care este mai mica decat jumatate din plata stabilita in contract este patronul firmei ceea ce nu este.englezii nu fac treburile in felul asta si multi dintre prietenii mei din europa va pot spune cine este omul corect:
Kovacs sau Taylor?
voi inhceia prin a spune ca la ora actuala kovacs detine trade-markul in europa dar asta este in disputa doarece nu a platit toti banii, astfel neindeplinind contractul din partea lui.da, ati fost opriti sa cumparati de la firma SBS Baits anglia in romania pentru moment deoarece curtea de judecata din romania cunoaste doar jumatate din poveste.
daca vei cumpara bile de la firma sbs baits din ungaria vei cumpara bile care nu au aceleasi ingrediente ca firma sbs baits din anglia, sunt niste bile diferite complet.
este pacat ca o idee asa de buna ca cea dintre mine si kovacs a ajuns aici si pescarii din europa sufera acum in lipsa bilelor sbs baits englezesti.imi pare rau pentru asta dar nu este vina mea.

acum cine da berea? :lol:

Multumesc pentru traducere Remus

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de Albert »

George...nu m-a lamurit nici unul dintre cei implicati. Zolt m-a agasat cu discursul lui; m-am si trezit cu un ban aici din cauza ca mi-am exprimat nelamuririle iar englezul mi se pare arogant. La fel, n-am inteles de ce nu s-a spus de la inceput cum sta treaba: nici in cazul SBS hu(existenta acestei firme era o necunoscuta pana sa apari tu ca reprezentant) nici in cazul SBS uk(problemele calitative de acum cativa ani si cele recente legate de neonorarea unor comenzi).
Parerea mea e ca nici unul dintre ei nu-l poate "inchide" pe celalalt asa ca...totul se rezuma la preferinte personale.
Nu mai pun intrebari deoarece m-am saturat de bla-bla-uri si prosteala :)
Spor la treaba.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de George Tite »

Albert scrie:George...nu m-a lamurit nici unul dintre cei implicati. Zolt m-a agasat cu discursul lui; m-am si trezit cu un ban aici din cauza ca mi-am exprimat nelamuririle iar englezul mi se pare arogant. La fel, n-am inteles de ce nu s-a spus de la inceput cum sta treaba: nici in cazul SBS hu(existenta acestei firme era o necunoscuta pana sa apari tu ca reprezentant) nici in cazul SBS uk(problemele calitative de acum cativa ani si cele recente legate de neonorarea unor comenzi).
Parerea mea e ca nici unul dintre ei nu-l poate "inchide" pe celalalt asa ca...totul se rezuma la preferinte personale.
Nu mai pun intrebari deoarece m-am saturat de bla-bla-uri si prosteala :)
Spor la treaba.

Albert, Zoli a intervenit in momentul cand cineva spunea pe un alt forum ca SBS BAIT este clonat in Ungaria. El n-a facut altceva decat sa explice cum s-au intamplat lucrurile intre ei. A explicat zic eu suficient de clar cum a cumparat toate drepturile SBS-ului. Albert, in rest este Can Can. Intr-un viitor apropiat te vei convinge cine a avut dreptate, in rest toate bune.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”