Fir monofilament Katran Eclipse

http://www.snz.ro
Discutii, noutati, promotii si oferte din gama de nade si momeli Senzor Planet

Moderatori: Vladut Mateianu, SENZOR PLANET

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mateianu scrie:
Florin Pata scrie:
GNicolae scrie:Nici nu ma asteptam sa nu apare "vreun" profesionist , ce legatura are gramatica cu pescuitul ? Discutam despre fire de pescuit , am scris strict ca este parerea mea , nu vad logica ...
Chiar daca ai corectat , mai ai "sa nu apare "vreun" profesionist" :lol: ! Daca vroiai sa fii sarcastic , trebuia sa bagi in ghilimele "profesionist" si NU "vreun" :lol: ! Adevarat , gramatica nu are legatura cu pescuitul ci spune totul despre PESCARII ...useri pe forum . Problema mare e ca la Senzor e majoritara :oops: ! Incepand cu cel care vede "prosti peste tot" desi el .............!!!
Sa vii cu un Lastun sa zici ca il preferi unui Rolls-Royce...e prea mult pentru orice om cu un singur neuron functional !
Stimate Florin Pata,

Inainte sa dai lectii de gramatica altor utilizatori afla ca nu prea esti masura sa o faci pentru ca postarile tale sunt comparabile cu discursurile doamnei Viorica, daca o cunosti.
Atunci cand incerci sa faci o corectie, fa-o printr-o postare curata, impecabila.
In limba romana nu exista cuvantul "vroiam", ci "voiam". "Vroiam" este doar o forma alterata, in niciun caz o forma gramatical corecta.

Cat despre lectiile cu semnele de punctuatie sunt convins ca ai cam lipsit sau chiar nu ai fost deloc pentru ca nu ai nici cele mai elementare norme de redactare. Si ca sa intelegi la ce ma refer, te anunt ca spatiul se pune mereu dupa semnele de punctuatie, niciodata inainte.

De asemenea, te rog pe aceasta cale sa inchei off-topicul (postare care nu are legatura cu subiectul).

Multumesc. pentru intelegere.


Stimate Dan Mateianu ,

Inainte sa intri sa INCERCI sa dai lectii de gramatica :
1) Sunt in cea mai mare masura sa dau lectii de gramatica multor membri de pe acest forum , chiar si tie , mai ales cand exprimarea si nu neaparat gramatica sunt de nivel de analfabet functional .
2) Pentru o singura litera vroiam , care in multe definitii de pe internet inca exista , in altele NU , tragi concluzii pripite .
3) Sunt multi apropiati de doamna "Veorica" in apropierea ta :lol: ...mai ales unul , care e .... maximum ! Deci in nici un caz eu , cred ca as fi printre ultimii de pe forum !
4) Iti pot da lectii atat tie cat si altora de redactare pe internet.... , daca pui semnul de punctuatie imediat dupa cuvant , in pagina va iesi un gunoi deoarece computerul va crede ca "fyqsuyfuu,uyffilyv!jgcvcc@,udftdffdofd#,fv7tdi7fd%" este egal cu un cuvant si il va trece imediat pe randul urmator , lasand o aranjare in pagina de tot RAHATUL !!! Mai invata ....nu iti cer bani sa te invat , e gratis ! Spor !

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Dan Mateianu »

Florin Pata scrie:
Stimate Dan Mateianu ,

Inainte sa intri sa INCERCI sa dai lectii de gramatica :
1) Sunt in cea mai mare masura sa dau lectii de gramatica multor membri de pe acest forum , chiar si tie , mai ales cand exprimarea si nu neaparat gramatica sunt de nivel de analfabet functional .
2) Pentru o singura litera vroiam , care in multe definitii de pe internet inca exista , in altele NU , tragi concluzii pripite .
3) Sunt multi apropiati de doamna "Veorica" in apropierea ta :lol: ...mai ales unul , care e .... maximul ! Deci in nici un caz eu , cred ca as fi printre ultimii de pe forum !
4) Iti pot da lectii atat tie cat si altora de redactare pe internet.... , daca pui semnul de punctuatie imediat dupa cuvant , in pagina va iesi un gunoi deoarece computerul va crede ca "fyqsuyfuu,uyffilyv!jgcvcc@,udftdffdofd#,fv7tdi7fd%" este egal cu un cuvant si il va trece imediat pe randul urmator , lasand o aranjare in pagina de tot RAHATUL !!! Mai invata ....nu iti cer bani sa te invat , e gratis ! Spor !
Esti haios, totusi citeste (si aprofundeaza) cu atentie si pana la capat ce ti-am scris. (Am scris ca spatiul se lasa dupa semnele de punctuatie, nu ca nu se pune :D).
In rest nu doresc sa continuam polemica pentru ca devii penibil.
O seara frumoasa!

PS: Voi muta aceste postari intr-un alt topic.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de gabi1 »

Dan Mateianu scrie: Voi muta aceste postari intr-un alt topic.
În ''Menopauza bărbaţilor'' fără marote :roll: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Florin Pata »

Muta unde vrei , esti sef (doar) aici ! Care e penibil dintre noi , conteaza doar parerea celorlalti , opinia importanta cu adevarat e din pacate a celor inteligenti care nu vor sa mai posteze , datorita multor "inteligenti" prezenti . Si eu postez mult mai rar si tind spre 0 , mai scriu doar pentru ca nu suport porcariile , altfel nu as posta deloc .
Sa compari Katran si sa alegi in defavoarea Invisitec si Technium...demonstreaza penibilitatea absoluta .
Va pot da si lectii de marketing profesionist dar in nici un caz GRATIS !
Spor !

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Lucian SV »

Florin Pata scrie: Sa compari Katran si sa alegi in defavoarea Invisitec si Technium...demonstreaza penibilitatea absoluta .
Va pot da si lectii de marketing profesionist dar in nici un caz GRATIS !
Spor !
Am înțeles, vrei să spui că-i o cardeală și dacă tot te-ai băgat ai început să-ți cureți scamele singur, vorba aia sunt bun dar nu mă vede nimeni. Ți-am mai zis eu că ai profilul unei secretare blonde, iar acum devii suspect că ai biroul în Piața Victoriei. :D

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de GNicolae »

Dar ai folosit fir Katran pana acuma sau doar iti dai cu parerea ? Btw Shimano Technium Invisitec este un singur fir , nu E 2
CS SENZOR

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de razvan u. »

GNicolae scrie:Dar ai folosit fir Katran pana acuma sau doar iti dai cu parerea ? Btw Shimano Technium Invisitec este un singur fir , nu E 2
Exista Shimano Tehnium, Shimano Tehnium Invisitec si Shimano Tehnium Invisitec New.
C. S. PELICANUL

GNicolae
CS SENZOR
Mesaje: 228
Membru din: Mie Ian 14, 2015 20:41
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de GNicolae »

razvan u. scrie:
GNicolae scrie:Dar ai folosit fir Katran pana acuma sau doar iti dai cu parerea ? Btw Shimano Technium Invisitec este un singur fir , nu E 2
Exista Shimano Tehnium, Shimano Tehnium Invisitec si Shimano Tehnium Invisitec New.

Pot fi 100 , eu comparam un fir de la Katran cu unu de la Shimano :)
CS SENZOR

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de razvan u. »

Ai uitat brusc ce ai scris mai sus? :lol:
Am folosit si eu Katran Synapse Eclipse de 0.33 inca din luna mai. L-am folosit la platat pentru distante mari.
Este un fir bun, vizibil noaptea, are ceva elongatie,nu foarte multa, doar ca pana la comparatia cu orice fir din gama Tehnium este pas mare.
Totul este insa o chestie de gusturi.
P.S. Exista textil care nu pluteste. Trebuie insa sa cauti bine bine.... :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fir monofilament Katran Eclipse

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florin Pata scrie:Muta unde vrei , esti sef (doar) aici ! Care e penibil dintre noi , conteaza doar parerea celorlalti , opinia importanta cu adevarat e din pacate a celor inteligenti care nu vor sa mai posteze , datorita multor "inteligenti" prezenti . Si eu postez mult mai rar si tind spre 0 , mai scriu doar pentru ca nu suport porcariile , altfel nu as posta deloc .
Sa compari Katran si sa alegi in defavoarea Invisitec si Technium...demonstreaza penibilitatea absoluta .
Va pot da si lectii de marketing profesionist dar in nici un caz GRATIS !
Spor !
Florin, hai sa revenim strict la discutia tehnica despre fire. Ptr alte discutii exista mesagerie privata.
Firul Katran Eclipse este un fir scump, costa undeva in jur de 100 lei rola de 1000 m ! Am crezut ca nu o sa se vanda nicioadata la pretul asta, dar m-am inselat. Este in top vanzari, si asta datorita calitatii sale principale, LIPSA DE MEMORIE ! Este recomandat de catre persoanele care il folosesc, nu de catre producator .Ceea ce spune multe.....
Eu personal il folosesc, lipsa de memorie ajuta mult la lanseurile la distanta, iar culoarea il face partial vizibil noaptea, o mare problema la Tehnium, cred ca sti si tu. Si tot ca minus la Tehnium, foarte batos, sta ca si coada porcului cand il scoti de pe tambur !:))
In concluzie, iti recomand din inima sa restezi un fir Katran Eclipse, simt ca o sa-ti placa !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “SENZOR PLANET”