Balta Solacolu 2011

Moderatori: Cristi Matei, georgeoprea

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de Cristi Matei »


Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de Cristi Matei »

De la Fundulea 8 km spre Nana. am depus eforturi si in repetate randuri am nivelat cu autogrederul acest drum. piatra s-a pus anul trecut, deci este bun drumul. speram ca anul viitor sa avem si asfalt, dar asta nu tine de noi, totusi este drum judetean.

Avatar utilizator
dnt
Mesaje: 196
Membru din: Mar Iun 07, 2011 22:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de dnt »

Confirm partea cu drumul,chiar ieri am vizitat balta deoarece am avut treaba in Fundululea, sunt fix 8 km de la iesirea de pe autostrada pana la balta. Am rulat cu 50-60 km/h fara sa musc din volan,se vede clar ca cineva a nivelat drumul,deci in concluzie se intra cu orice tip de masina.

Pe balta erau doar 2 locuri ocupate si se plangeau ca mananca numai peste mic, in fata mea au prins un ciortan max 500g la boiles!!! La plecare am vazut si un crap la 3-4 kg.

Ca o sugestie era bine daca la umbrare se tragea o priza si un neon(nu-mi dau seama daca este suficienta lumina de la stalpi pe locul de pescuit)

Cele doua casute arata foarte bine sunt ideale ptr un pescuit impreuna cu familia.

Desi pe site-ul dvs scrie ca se poate planta cu navomodel(contracost) paznicul de pe balta mi-a zis ca nu se planteaza.

Sper in cel mai scurt timp sa pot face o partida de 24 de ore,dupa care sa vin cu noi pareri
cpk carp team

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de Cristi Matei »

dnt scrie:Confirm partea cu drumul,chiar ieri am vizitat balta deoarece am avut treaba in Fundululea, sunt fix 8 km de la iesirea de pe autostrada pana la balta. Am rulat cu 50-60 km/h fara sa musc din volan,se vede clar ca cineva a nivelat drumul,deci in concluzie se intra cu orice tip de masina.

Pe balta erau doar 2 locuri ocupate si se plangeau ca mananca numai peste mic, in fata mea au prins un ciortan max 500g la boiles!!! La plecare am vazut si un crap la 3-4 kg.

Ca o sugestie era bine daca la umbrare se tragea o priza si un neon(nu-mi dau seama daca este suficienta lumina de la stalpi pe locul de pescuit)

Cele doua casute arata foarte bine sunt ideale ptr un pescuit impreuna cu familia.

Desi pe site-ul dvs scrie ca se poate planta cu navomodel(contracost) paznicul de pe balta mi-a zis ca nu se planteaza.

Sper in cel mai scurt timp sa pot face o partida de 24 de ore,dupa care sa vin cu noi pareri
se planteaza doar in zona standurilor 8-17.
va asteptam.
rezolvam si priza si lumina la umbrar, sunt in plan pe luna aceasta. multumim de sugestii.

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de norisss »

8 km nu ar fi asa de nesuportat...parca pana la Corata am facut cel putin dublu.Daca drumul mai e si nivelat o sa incerc sa ajung.

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de Hert »

se ajunge foarte usor daca nu ploua. posta cineva ca a mers cu 50-60km/h, comfirm ca e real. singura conditie: sa fie uscat. daca ploua, asa cum am prins eu duminica dimineata, se face un pic de patinaj artistic dar fara riscuri mari.
oricum, balta merita vizitata si pescuita!
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de Cristi Matei »

joi 28 iulie vom popula balta cu 1000 kg crap cu greutate medie 3 kg. voi posta fotografii si video.

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de norisss »

@ Hert...nu zic ca nu se poate merge cu 50-60 km/h pe drumul ala.Eu unul am mers incet si tot ma durea inima cu gandul la articulatii.Pietrele alea mici m-au secat.Vreau si eu sa vin la balta asta, dar sper ca drumul nu mai este asa cum era acum 2 ani.Am vazut pozele cu balta si cu casutele si sunt incantat de ce amenajari s-au facut acolo.Ma gandesc sa vin cu familia si sa stau 2-3 zile.

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de Hert »

nu stiu cum era drumul acum doi ani, insa acum e perfect practicabil. nu e asfalt, asta e adevarat, insa piatra pusa e concasata destul astfel incat sa nu-ti faci griji de articulatiile masinii. cand am zis ca se poate merge cu viteza aia, am vrut doar sa intaresc faptul ca e un drum bun.
intr-adevar este o locatie unde te poti gandi la o iesire frumoasa cu familia sau prietenii. am vizitat una dintre casute pentru ca si eu am de gand sa fac o iesire acolo si sa inchiriez una. concluzia este ca merita din plin.
Bogdan Chiriac

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Solacolu 2011

Mesaj de mariusd »

norisss scrie:@ Hert...nu zic ca nu se poate merge cu 50-60 km/h pe drumul ala.Eu unul am mers incet si tot ma durea inima cu gandul la articulatii.Pietrele alea mici m-au secat.Vreau si eu sa vin la balta asta, dar sper ca drumul nu mai este asa cum era acum 2 ani.Am vazut pozele cu balta si cu casutele si sunt incantat de ce amenajari s-au facut acolo.Ma gandesc sa vin cu familia si sa stau 2-3 zile.
Am fost cu niste prieteni cu un Peugeot 206 weekendul trecut, de sambata seara pana dimineata. De la 12 noaptea pana pe la 5 dimineata a plouat in continuu iar pe drumul de intoarcere n-am intampinat dificultati.
Marius Dumitru

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SOLACOLU”