Site Sulimanu

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Site Sulimanu

Mesaj de florin pocris »

Vladut Mateianu scrie:Intri frumos pe http://www.baltasulimanu.ro/index.php , dai click pe un stand de pe fiecare sector si-ti va aparea descrierea sectorului respectiv....

Sectorul B are apa mai adanca, latime mai mare (pana la 170 m) si culoare mai largi de pescuit.... dar nu are dozator, casute, terasa, dusuri, etc... :D
cand am facut asta nu scria inca ..nu este dozator etc.. da se. pot aduce.

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Site Sulimanu

Mesaj de florin pocris »

florin pocris scrie:
Vladut Mateianu scrie:Intri frumos pe http://www.baltasulimanu.ro/index.php , dai click pe un stand de pe fiecare sector si-ti va aparea descrierea sectorului respectiv....

Sectorul B are apa mai adanca, latime mai mare (pana la 170 m) si culoare mai largi de pescuit.... dar nu are dozator, casute, terasa, dusuri, etc... :D
cand am facut asta nu scria inca ..nu este dozator etc.. da se. pot aduce.

STANDUL 16
DETALII
GALERIE FOTO
REZERVARE
Lacul dispune de 30 de standuri, 15 situate pe balul cu complexul (1-15) si 15 situate pe malul opus(16-30), dar fara ca cele 2 sectoare sa se suprapuna ca directii de pescuit.
Sectorul cu standurile 16-30 se numeste sectorul B, dispune de parcare proprie, si toalete ecologice.Capacitatile de campare sunt limitate, fiind doar cateva standuri in care se poate amplasa cortul. Adancimea medie a apei este de circa 2 metri, substratul fiind cu namol pe mijloc, dar foarte tare in apropierea malului opus. Distanta medie a lacului pe sectorul B este de circa 150 de metri.
Revenim in scurt timp cu descrierea detaliata a fiecarui stand in parte.

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Site Sulimanu

Mesaj de cata grasu »

Azi 4 aprilie pe standul in cauza 16, am luat 8 crapi din care 2 sariti de 10 kg. Se prinde bine la solubile si la montura cu arc naditor , bine este sa le si plantezi. Personal de nota 10 plus in special dl. Augustin. Saptamana viitoare de abia astept sa incerc alt stand ca proaspat abonat la Sulimanu !
SREVNI ETSETIC !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Site Sulimanu

Mesaj de florin pocris »

cata grasu scrie:Azi 4 aprilie pe standul in cauza 16, am luat 8 crapi din care 2 sariti de 10 kg. Se prinde bine la solubile si la montura cu arc naditor , bine este sa le si plantezi. Personal de nota 10 plus in special dl. Augustin. Saptamana viitoare de abia astept sa incerc alt stand ca proaspat abonat la Sulimanu !
Felicitari!
Ps
Ati plantat?
Daca nu ,la ce distanta ati putut arunca,distanta maxima,la care ati avut si trasaturi?
cat mai aproape de malul de vis a vis?

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Site Sulimanu

Mesaj de cata grasu »

Plantate, din pacate nu sunt un bun aruncator si nu reusesc nici macar sa sper ca prind malul opus ! Recomand standurile cu pontoane de pe B, parca 24 si 25, am avut mereu rezultate bune, sper ca si maine sa pun cativa solzosi impanati pe saltea !
SREVNI ETSETIC !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Site Sulimanu

Mesaj de florin pocris »

cata grasu scrie:Plantate, din pacate nu sunt un bun aruncator si nu reusesc nici macar sa sper ca prind malul opus ! Recomand standurile cu pontoane de pe B, parca 24 si 25, am avut mereu rezultate bune, sper ca si maine sa pun cativa solzosi impanati pe saltea !
Fir intins si asteptam rezultatele,mai amanuntit! :D

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Site Sulimanu

Mesaj de mircione »

la mine nu merge site-ul....nu pot accesa standurile ...taxe pescuit....nimic ... :(

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Site Sulimanu

Mesaj de danbd »

Buna ziua,

Navigand un pic pe site am gasit 2 exprimari diferite referitoare la insotitori. Daca se poate cateva lamuriri

mai jos extras din textul de pe site:

1. extras de la rubrica taxe:

TAXA AGREMENT: 10 LEI/PERSOANA (PESCARUL POATE FI INSOTIT DE CATRE 1 ADULT, CARE ARE DREPTUL SA-L AJUTE, RESTUL INSOTITORILOR URMAND SA PLATEASCA TAXA DE AGREMENT). EXCEPTIE FAC SOTIA(PRIETENA) SI COPIII PESCARULUI

2. extras de la rubrica regulament:

3. Pescarul are dreptul sa fie insotit de catre un prieten, sotie sau copil pana in 14 ani, care nu vor plati nimic suplimentar pe lac, chiar putand sa intervina in activitatile de pescuit. Pentru restul insotitorilor se plateste o taxa suplimentara de 10 lei.

Una peste alta: sotia/prietena/copilul exclud sau nu insotitorul?

Cu respect,

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Site Sulimanu

Mesaj de matei1971 »

danbd scrie:Buna ziua,

Navigand un pic pe site am gasit 2 exprimari diferite referitoare la insotitori. Daca se poate cateva lamuriri

mai jos extras din textul de pe site:

1. extras de la rubrica taxe:

TAXA AGREMENT: 10 LEI/PERSOANA (PESCARUL POATE FI INSOTIT DE CATRE 1 ADULT, CARE ARE DREPTUL SA-L AJUTE, RESTUL INSOTITORILOR URMAND SA PLATEASCA TAXA DE AGREMENT). EXCEPTIE FAC SOTIA(PRIETENA) SI COPIII PESCARULUI

2. extras de la rubrica regulament:

3. Pescarul are dreptul sa fie insotit de catre un prieten, sotie sau copil pana in 14 ani, care nu vor plati nimic suplimentar pe lac, chiar putand sa intervina in activitatile de pescuit. Pentru restul insotitorilor se plateste o taxa suplimentara de 10 lei.

Una peste alta: sotia/prietena/copilul exclud sau nu insotitorul?

Cu respect,
Deci, eu inteleg ca sotia/prietena/copilul si/sau insotitorul nu platesc.
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Site Sulimanu

Mesaj de danbd »

Voi incerca sa fiu mai clar:

Presupunem situatia in care ajung pe balta un pescar+ insotitor+ sotie si copil.

Conform rubricii "taxe" se plateste balta si atat. (avem un insotitor iar sotia si copilul fac exceptie de la plata taxei de agrement)

Conform rubricii "regulament se plateste balta + 2 taxe de agrement.

Consider ca in ansamblu, nu ar trebui sa existe contradictii, pentru a se evita polemicile inutile de pe malul baltii

Multumesc,

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”