TARIFE ABONAMENTE 2014

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de ionut72 »

Vezi mai jos ce inseamna dovezi :)
Dovezi inseamna: poze, filmari sau cel putin un martor! Care sunt convins ca, in cazul asta, a existat. Deci ...

Ma rog, cred ca mai multe oricum n-are rost sa discutam in absenta vreunei actiuni ale lui Vladut. C-o facem degeaba.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de valiauto68 »

Vladut Mateianu scrie:Nu este chiar asa Vali.... ca ar fi fost o solutie, mai ales ca vecinii cu lacuri o practica....
Totusi, eu provin din alt mediu, inca incerc sa rezolv cu vorba buna . Politia mi-a spus ca fara dovezi (filmari, poze, martori, etc) nu am dreptul sa le fac nimic.... :(

Eu intrebam ce a spus politia vis a vis de p.s. tau ...cu braconierii, furci topoare...

Cat despre aia prinsi la furat ...ce zici de pe balta de la dragoiesti ,aia a baietilor de la bgs fura cineva?
Eu zic sa iti iei paznici mai "imbracati" si putin mai colorati si se face ordine.

Stii tu ce ti-am spus pe mp, nu eu te amenintam cum ai crezut tu, dar zona aia e rau famata...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cu timpul le rezolvam pe toate.....
Din greseli invatam ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de ionut72 »

Sfat: incearca sa-l pui paznic sef pe seful braconierilor!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Asta-i ca lupul paznic la oi.... :D

PS Am ceva asemanator, remediez din mers problemele...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de popescu59 »

Nici cu sabia nu vei rezolva nimic , la Lazar in urma cu citva ani Sebi a prins 4 persoane cu plasele in balta , 2 au reusit sa fuga iar 2 au primit o mica corectie . Au fost chemati si jandarmii iar in final cei 2 eliberati . Dupa ce au fost eliberati cei doi l-au dat in judecata pe Sebi si asta au facut-o la indemnul unor politisti Si uite asa s-a mutat telenovela la tribunal de mai multi ani unde hoti au ajuns acuzatori , deci atentie mare .
Pina la urma tu esti singurul care vei decide care este cea mai buna solutie .

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de Florin Pata »

Cea mai buna solutie ! Topic pe Crapmania cu "HOTI prinsi la furat"! Cu poze si filmulete(dovezi) ! In curând nu ii va mai primi nimeni pe balti deoarece si alte site-uri vor proceda similar ! Cu legea in Romania ............ :oops: !!!

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de valiauto68 »

Florin Pata scrie:Cea mai buna solutie ! Topic pe Crapmania cu "HOTI prinsi la furat"! Cu poze si filmulete(dovezi) ! In curând nu ii va mai primi nimeni pe balti deoarece si alte site-uri vor proceda similar ! Cu legea in Romania ............ :oops: !!!

de ce sa nu ii primeasca nimeni pe balti? cand ajungi pe balta crezi ca stie paznicul cine esti? te legitimezi la intrare?

Oricum au mai fost cazuri "vezi omul cu lada frigorifica" care a fost iertat ,desi unii ziceau sa nu il mai primeasca altii pe la concursuri.

Cum sa nu ii primesti pe balta cand de fapt iti sunt "prieteni" si te fura pe fata? Pe principiul "lasa ba ca asta e patron, are bani, nu il falimentez eu cu 1 peste " merg multi , si pe la Tancabesti, Sarulesti, etc.

P.s. Cum ziceai Vladut pe alt topic? dupa 1 luna jumate iti vine sa-ti bagi .... Nu iti era tie mai bine cum erai inainte?
Cand nu ai un sac de bani de bagat in vant, pe cabluri de curent. garduri, camere video, paza serioasa, faci totul foarte greu si cu sacrificii mari.

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de pycostef »

Nasul meu a prins hotii cnd ieseau p geamul d l mag cu produsele furate, i-a luat l omor cu paru, le-a mai dat si firma d paza si s-a trezit cu dosar penal pt vatamare corporala si fara despagubirile pt pagube...si aia sunt in libertate, bine mersi
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TARIFE ABONAMENTE 2014

Mesaj de ionut72 »

cand ajungi pe balta crezi ca stie paznicul cine esti? te legitimezi la intrare?
Pai, poate ca ar fi bine (oricum, pe multe dintre balti esti legitimat, chiar daca nu de la intrare. Ti se cer si se noteaza, nume si prenume si nr de la masina).
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”