Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de RSC »

Vladut Mateianu scrie: MV este injurata doar de carcotasi, in rest balta este plina non-stop !
Si la Socola e la fel :D !
"Keep it simple!"

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Daniel D »

Felicitari Vladut pentru realizare in primul rand. Lasa rautatile la o parte si fa ce stii tu sa faci mai bine. Sigur n-ai cum sa dai gres.

Din punctul meu de vedere primeaza gardul . Da o siguranta in primul rand pescarului si induce ideea de loc pazit, ingrijit unde este peste.....nicidecum de lagar cum spunea cineva mai inainte. Apoi umbra, umbra si iar umbra....... restul e cancan :D

Succes
Nume utilizator schimbat din Dani D

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de valiauto68 »

Vladut Mateianu scrie:

@mada

MV este injurata doar de carcotasi, in rest balta este plina non-stop ! Este un ideal ptr mine sa ajung ca MV 2 ! PPesti multi si mari ! :wink:
Doamne apara si pazeste... si tu Brutus?

pascugigi
Mesaje: 24
Membru din: Joi Ian 23, 2014 12:34
Puncte: 0

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de pascugigi »

Gardul in jurul balti este ceva f.bun cit si o stricta supraveghere(greu gasesti un paznic cinstit 100%,daca se stabileste ca masinile sa fie lasate in parcare ar fi grozav daca ar exista niste carucioare(ca in Ungari sa Anglia)cu care sa iti cari bagajele.Ar fi grozav daca ar mai ramine si accesul din autostrada.In alta ordine de idei ar fi grozav sa se promoveze prin regulament pescuitul in sistem C&R.In ori ce caz balta Sulimanu va deveni o adevarata balta de crap.Fir intins!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Pe viitor vom avea si carucioare ca in Anglia, cat si un regulament 100% C&R . De inceput insa, se poate merge cu masina pe stand, se descarca bagajele, apoi se scoate in parcare. Si va exista si o taxa cu retinere, dar 3 kg.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de valiauto68 »

Balta e destul de mare, vor fi 2 spatii de parcare pentru fiecare mal?

Ma gandesc ca daca vii singur si descarci o tona de echipament, pana duci masina in parcare si te intorci cine iti pazeste sculele? Nada?

Zic si eu...

Eu nu m-asi simti jignit daca la plecare inainte sa fac bagajele ar veni un paznic sa asiste la punerea lor in masina.

Poate sa ploua, poate unul nu are cort, vine dimineata roua si uda tot ce nu e la adapost. Mie imi e imposibil sa bag toate bagajele in cort daca pescuiesc cu inca un partener.... Si atunci ce-i de facut?

Am ajuns asa din cauza JEGOSILOR DE HOTI! Bip bip bippppp

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Vladut Mateianu »

valiauto68 scrie:Balta e destul de mare, vor fi 2 spatii de parcare pentru fiecare mal?

Ma gandesc ca daca vii singur si descarci o tona de echipament, pana duci masina in parcare si te intorci cine iti pazeste sculele? Nada?

Zic si eu...

Eu nu m-asi simti jignit daca la plecare inainte sa fac bagajele ar veni un paznic sa asiste la punerea lor in masina.

Poate sa ploua, poate unul nu are cort, vine dimineata roua si uda tot ce nu e la adapost. Mie imi e imposibil sa bag toate bagajele in cort daca pescuiesc cu inca un partener.... Si atunci ce-i de facut?

Am ajuns asa din cauza JEGOSILOR DE HOTI! Bip bip bippppp
Ai dreptate Vali, din cauza catorva hoti sufera toti. Si voi ca pescari, dar si eu ca patron de balta care pierd din clienti ca nu pot sta cu masina langa ei.... :(

PS Din aprilie insa, doresc ca toate standurile sa fie dotate cu umbrele 3x3 m fixe, unde sa se poata tine echipamentul. Iar pe viitor, toate standurile vor avea pontoane cu casute ! :wink:

Pana atunci insa, uite prima achizitie 2014 : 22.4 kg, nume : BABA RADA ! :D
Fişiere ataşate
20140226_154311.jpg
20140226_154311.jpg (156.98 KiB) Vizualizat de 1227 ori
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de ionut72 »

Pe viitor vom avea si carucioare ca in Anglia, cat si un regulament 100% C&R . De inceput insa, se poate merge cu masina pe stand, se descarca bagajele, apoi se scoate in parcare.
Mie mi-ar conveni d'acu' regulamentu' ala 100% C&R! Da' ma rog, aici nu ma bag, exista destui si care vor sa pescuiasca cu retinere si n-are rost sa-i pierzi de clienti! Totusi poate, cu timpul, se ajunge "natural" doar la C&R, prin faptul ca nu vor mai fi pesti la greutatea de luat acasa! :D

Iar cu carucioarele ideea e super, se folosesc nu numai in Anglia, ci si in Franta, Austria etc. Si, la ce investitii planuiesti tu acolo, acestea sunt mizilic! :)

P.S. Si da, nici pe mine nu m-ar deranja (ba chiar voiam sa-ti propun ca sugestie) ca, la incarcarea bagajelor, la cererea personalului de paza, sa se controleze orice bagaj. Cel mai important pentru tine (si pentru noi dealtfel, cei ce dam banii) e sa te protejezi de hoti si pestii sa ramana in balta aia.

P.S.1. Daca-i vorba de trofee ca alde "Baba Rada" (buni ar fi fo' 30-40 d'stia :D), uite o sugestie: concursuri de genul pescuitul unui crap-tinta (cine prinde pestele X sa primeasca un premiu simbolic).

Da-i inainte asa, ca esti pe drumul cel bun! Ne vedem la targ (desi nu voiam sa vin!) ca sa iau un abonament de 15 partide (ma rog, in cazul meu o sa fie mai putine :) )!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ionut, asta este planul de viitor, las cu luat doar sezonul asta (si poate nu tot) si doar pesti pana in 3 kg ( am comandat deja 6 tone 1-5 kg). Anul asta populez cu circa 25-30 crapi 15-25 kg , iar de la anul (odata cu securizarea baltii) va urma o surpriza mare.... :wink: (la pesti ma refer)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florin Vasii
Mesaje: 369
Membru din: Dum Noi 25, 2012 11:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vladut Mateianu, noul proprietar de la Sulimanu

Mesaj de Florin Vasii »

Sambata sau Duminica e deschis?
Cum intram? Cat costa?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”