1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursuri ?

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

E normal sau nu ???

Da este normal.
15
13%
Nu este normal.
75
63%
Nu este normal, dar nu avem alta pista de pescuit comparabila cu Tancabestiul.
29
24%
 
Voturi totale: 119

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Vladut Mateianu »

asta cu saracia este doar poveste...... natia noastra este invatata sa se planga non-stop, dar avem cele mai luxoase masini, cea mai ieftina benzina( de aceea nici nu se mai poate circula prin Bucuresti :( ) si cele mai ieftine tigari.... (fumeaza toti boschetarii numai kent sau marlboro, iar copiii de liceu fac misto daca este vreunul care nu fumeaza.....) :oops:

Tancabesti este un lac scump. Dar depinde de cum privesti lucrurile.... abonamentul la o curva (alt viciu) costa mai mult de 1000 euro/an....si este tot cu rezervare-programare... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de cea mai buna »

Balta e superba si merita si 2000 E. Punct.
Daca nu ii ai, nu mai fii carcotas si arunca cu noroi in cei care isi permit un abonament sau in administratia baltii.
Fiecare cu placerile sau viciile lui, vorba lui Vladut, fiecare face ce vrea pe banii lui. Inclusiv patronii Tancabestiului. Au o frumusete de balta, au clienti, au si pret!
Abonamentul este facut pt cei cu frecventa crescuta, atunci pretul lui se justifica.

P.S: la o sala de fitness de fitze, abonamentul e minim 100 E! Iti place pretul te duci, nu ai banishorii nu te duci!
When nothing is sure, everything is possible.

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de tonny »

Aproape orice lucru pe lumea asta se face cu rezervare.Nu cred ca te doare gura si mana sa dai un telefon si sa spui cateva cuvinte.
Daca ti-ai rezerva locul tau pe balta pentru 1 an intreg nu cred ca nu te-ai satura sa pescuiesti tot acolo,ar devenii monotonie totala si in plus nu esti numa tu pescar in tara asta care daca ai 1000 euro sa ai locul tau pe lac non stop ori ca esti acolo ori ca nu esti.Daca ar mai fii inca 20-30 de pescari cu gandirea ta balta ar fii tot timpu ocupata,dar de fapt goala ca tu ai fii la servici si locul tau ar fii liber :lol: :lol: :lol:

Ceea ce vrei tu sa faci cu 1000 euro e absurd,ma mir cu ti-a trecut prin cap ca poti rezerva un loc de pescuit si tu nici macar sa nu fii acolo,e ca si cum ai avea bani cu caru si ai plati 3 locuri la un concurs doar pentru tine si ai trage la sorti de 3 ori si ai alege cel mai bun loc tras din cele 3 si din cand in cand ai mai pescui si pe celelalte 2 tot pentru tine :lol:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
dumi74
Mesaje: 354
Membru din: Joi Dec 30, 2010 21:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de dumi74 »

@ popescu59

Balta e smechera, totul pleaca de la pret. Cine isi perimite bine cine nu ..... asta e. ca si la masini si femei.

Dar asta cu rezervarea " cu daca la 10 scapi de la munca" trebuie sa te duci la balta si sa ai locul tau sa fie rezervat ca tu ai abonament e o mare porcarie. daca ai abonament nu inseamna ca e balta ta.
Ce vrei tu nu gasesti nicaieri in lume. Tu vrei sa ai abonament si cand ai o bresa tre sa fie balta la picioarele tale.

Nu exista sa ai abonament si sa suni cu o zi inainte si sa nu ti se dea loc pe balta( in afara concursurilor oficiale afisate).
Nu conteaza cat prinzi, conteaza ce prinzi !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Mai fratilor ori nu am vorbit eu romaneste ori nu stiu ce sa mai cred? Nu am certat pe nimeni nu am facut planul la nimeni Fiecare face ce vrea cu banii lui si balta lui .
Intrebarea si rugamintea mea a fost sa imi explice si mie un abonat care este diferenta dintre el care a dat o suma de bani pe abonament si eu un client oarecare .
Deci cel cu abonament isi face programere la fel ca si cel fara abonament. Si atunci pentru ce mai platesc acea suma de bani?????
Atit am intrebat nimic mai mult .
Ca ma crede sau nu ma crede cineva la balta la care eu platesc acel abonament anual am locul rezervat pentru abonati si indiferent de ora la care maerg la balta eu in acel loc pescuiesc fara probleme. Exista la locul de pescuit rezervat pentru abonati un mare afis in care se scrie asa.Acest loc de pescuit este rezervat pentru abonamente si in momentul cind un abonat a venit sa pescuiasca in acel loc aveti obligatia sa va stringeti sculele si sa va mutati.
Deci asta il consider eu respect pentru cel care plateste acel abonament si imi inchipuiam ca peste tot se procedeaza in modul asta .
Adica acel administrator al lacului a amenajat mai multe locuri de pescuit unde pescuiesc NUMAI SI NUMAI abonati care detin abonamente pe anul in curs.
Daca un pescar doreste sa pescuiasca in acel loc i se atrage atentia sa merga sa se aseze pe alt loc ca daca apare vreunul din abonati si doreste sa pescuiasca , este obligat sa se mute din acel loc de pescuit Si atunci omul are de ales unde va pescui.
Cine ma cunoaste poate confirma ca tot cea ce spun este real nu este fictiune . Asa considera unii administratori de balta ca respecta pe acela care a achitat in avans de la inceputul anului un abonament destul de pieperat.
Si uite ca exista si exceptia de la regula impusa de unii.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de gor965 »

popescu59 scrie:...........
Intrebarea si rugamintea mea a fost sa imi explice si mie un abonat care este diferenta dintre el care a dat o suma de bani pe abonament si eu un client oarecare .
Deci cel cu abonament isi face programere la fel ca si cel fara abonament. Si atunci pentru ce mai platesc acea suma de bani?????
Iti explicase cineva mai inainte ca un "oarecare" fara abonament trebuie sa sune si sa vada daca are loc pe balta, ptr. ca abonatii au prioritate (nu cum ai dumneata impresia ca toti pescarii sunt egali la capitolul rezervari)...si-apoi daca gaseste loc, plateste ziua de pescuit de-l ustura kuru...tocmai ptr. ca abonatii au anumite facilitati gratis (barca,saltea,etc.)...dar vad ca astea la dumneata nu conteaza ...conteaza cat de tare te respecta patronul de la balta aia unde ai abonament si care-ti garanteaza ca la orice ora te duci la pescuit, LOCUL TAU SI NUMAI AL TAU e LIBER si plin de RESPECT...acelasi respect cu care patronul a vandut LOCUL TAU si altui "fraier fara abonament" cu conditia ca in caz ca apari dumneata pe balta la pescuit, "fraierul" sa-si bage sula in ea de partida si sa-si straga bagajele sub privirile dumitale pline de admiratie si respect fata de patronul care te respecta ! Sa fim seriosi...respectul ala fata de tine, e lipsa de respect fata de celalalt platitor de taxa de pescuit caruia ii permite sa se aseze pe un loc de pescuit considerat deja ocupat ! Nu sunt pescar de balta si nu-mi place sa ma mut de pe locul pe care incep sa pescuiesc, dar ma pun in locul aluia care a inceput pescuitul si-a facut oarece cheltuieli si pe care vrei dumneata sa-l evacuezi la orice ora ti-i se nazare sa vi la pescuit pe locul tau...sa ma ierti, dar te arunc in apa si pe tine si pe patronul baltii, cu tot respectul care vi-i se cuvine ! :twisted:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de tonny »

De 1000 euro pescuiesti si 2 saptamani non stop daca ai timp si nu sunt concursuri ca nu te scoate nime de pe balta,dar fara abonament ca sa atai 2 saptamani pe balta ajungi cam la aceelasi pret de abonament,asa ca dupa cum spunea si Gor mai sus platesti de te ustura kuru.
Sincer eu daca as sta prin preajma Bucurestiului as opta pentru abonament,dar daca stii ca faci numai 2-3 partide pe an nu se merita clar sa faci abonament,asta in functie de fiecare om si de timpul lui.Daca tu ai timp putin asta nu inseamna ca toti sunt la fel.
Hai sa fim seriosi,cine isi face abonament nu cred ca este atat de naiv sa plateasca 1000 euro si sa pescuiasca doar de 300 euro sau mai putin.
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de gor965 »

tonny scrie:De 1000 euro pescuiesti si 2 saptamani non stop daca ai timp si nu sunt concursuri ca nu te scoate nime de pe balta,dar fara abonament ca sa atai 2 saptamani pe balta ajungi cam la aceelasi pret de abonament,asa ca dupa cum spunea si Gor mai sus platesti de te ustura kuru.
Ideea pe care am vrut s-o subliniez mai sus, este ca la preturi oarecum prohibitive, e mult mai scump sa pescuiesti fara abonament ! E oarecum similar sistemului de taxare la convorbirile pe mobil, cand minutul are tarif redus daca ai abonament si e mai scump daca esti pe cartela ! Totusi, in cazul telefoniei exista concurenta pe piata care regleaza tariful ...si din cand in cand mai intervine Consiliul Concurentei... iar la Tancabesti, pozitia de monopol oferita de balta (cu toate avantajele, dezavantajele, caracteristicile si facilitatile ei) permit administratiei sa-si stabileasca preturile, cu care evident pot selecta clientela !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

---Iti explicase cineva mai inainte ca un "oarecare" fara abonament trebuie sa sune si sa vada daca are loc pe balta, ptr. ca abonatii au prioritate (nu cum ai dumneata impresia ca toti pescarii sunt egali la capitolul rezervari)...si-apoi daca gaseste loc, plateste ziua de pescuit de-l ustura kuru...tocmai ptr. ca abonatii au anumite facilitati gratis (barca,saltea,etc.)...dar vad ca astea la dumneata nu conteaza ...conteaza cat de tare te respecta patronul de la balta aia unde ai abonament si care-ti garanteaza ca la orice ora te duci la pescuit, LOCUL TAU SI NUMAI AL TAU e LIBER si plin de RESPECT...acelasi respect cu care patronul a vandut LOCUL TAU si altui "fraier fara abonament" cu conditia ca in caz ca apari dumneata pe balta la pescuit, "fraierul" sa-si bage sula in ea de partida si sa-si straga bagajele sub privirile dumitale pline de admiratie si respect fata de patronul care te respecta ! Sa fim seriosi...respectul ala fata de tine, e lipsa de respect fata de celalalt platitor de taxa de pescuit caruia ii permite sa se aseze pe un loc de pescuit considerat deja ocupat ! Nu sunt pescar de balta si nu-mi place sa ma mut de pe locul pe care incep sa pescuiesc, dar ma pun in locul aluia care a inceput pescuitul si-a facut oarece cheltuieli si pe care vrei dumneata sa-l evacuezi la orice ora ti-i se nazare sa vi la pescuit pe locul tau...sa ma ierti, dar te arunc in apa si pe tine si pe patronul baltii, cu tot respectul care vi-i se cuvine ! ---

E foarte corect cea ce spui dar se vede clar ca nu ai citit cea ce eu am scris.
Repet- La locul de pescuit exista 2 mari afise pe care sta scris frumos - Acest loc de pescuit este rezervat pentru abonamente in cazul cind doriti sa pescuiti aici si un abonat vine la pescuit trebuie sa va stringeti sculele si sa eliberati locul.
In cazul asta CE CAUTA ACEL CINEVA IN ACEL LOC???? Daca scrie romaneste nu este clar? stind sa pescuiasca acolo ce risca??? Si cu toate astea am intilnit citeva cazuri cind cu parere de rau acei pescari au trebuit sa se mute de pe acel loc. A fost atit de simplu cind i-am aratat cea ce sta scris pe cele 2 afise. Si am mai facut o chestie la locul de pescuit exista un frumos foisor din lemn si acolo am afisat nr. meu de tel si sta scris daca doriti sa pescuiti in acest loc contactati persoana si vedeti daca azi are in plan sa vina la pescuit.
Deci in cazul asta cine pe cine trebuie sa arunce in apa????
Si inca o intrebare simpla fiindca e cam acelasi caz-- Esti abonat suni la balta si esti programat miine la locul x- Ajungi la locul x pe la ora 9 dim si stupoare pe locul x gasesti alt pescar. Ce faci atunci cind tu ai rezervat acel loc??? TE ARUNCI SINGUR IN APA????
Si ca sa nu intram in polemici fara nici cel mai mic rost am inteles care este diferenta, acea diferenta consta in banii dati in avans si care acopera mult mai multe partide de pescuit . In rest programre fac si eu care nu am abonament programare face si cel care are abonament.
Ar mai fi o intrebare ? Daca sunt abonat si sun ca miine merg la balta si doresc locul X si mi se spune ca acel loc a fost rezervat cu citeva zile in urma pentru miine de altcineva care nu are abonament cum iti vine???? TE ARUNCI IN APA SINGUR??? Cred ca te arunci in cada cu telefon cu tot.
Dar a mai scris cineva mai sus este prea mare cerere de abonamente si de aceea se procedeaza asa. La balta care merg eu nu este asa abundenta de abonamente si din aceasta cauza acel administrator a facut locuri speciale pentru cei care au abonament.
E intradevar diferenta in abundenta de capturi darrrrrrrrrrrrr sincer va spun anul trecut pe aceasta balta am prins somn de 38 de kg de 18 kg ,cten de 14 kg crap de 12,5 kg , de cum s-a dezghetat putin lacul am prins prin stuf niste carase spre 1 kg de mai mare frumusetea deci am fost super super satisfacut.
Avantaje si dezavantaje ale fiecarei balti. Daca exista vre-o nelamurire continuam la tel -0744475476 sa nu plictisim colegii.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de gor965 »

popescu59 scrie:.............
In cazul asta CE CAUTA ACEL CINEVA IN ACEL LOC???? Daca scrie romaneste nu este clar? stind sa pescuiasca acolo ce risca??? Si cu toate astea am intilnit citeva cazuri cind cu parere de rau acei pescari au trebuit sa se mute de pe acel loc. A fost atit de simplu cind i-am aratat cea ce sta scris pe cele 2 afise.

Pe afis,corect ar trebui sa scrie : Pescuitul interzis, cu exceptia dl.Abonat X-ulescu ! ...daca tot ai dat un ban si vrei sa ai locul tau liber pe balta, la orice ora !
popescu59 scrie: Si inca o intrebare simpla fiindca e cam acelasi caz-- Esti abonat suni la balta si esti programat miine la locul x- Ajungi la locul x pe la ora 9 dim si stupoare pe locul x gasesti alt pescar. Ce faci atunci cind tu ai rezervat acel loc??? TE ARUNCI SINGUR IN APA????
Poate asta se intampla la balta unde ai dumneata abonament...la Tancabesti caietul de rezervari arata ca mapa de corespondenta de la SRI !
popescu59 scrie: Ar mai fi o intrebare ? Daca sunt abonat si sun ca miine merg la balta si doresc locul X si mi se spune ca acel loc a fost rezervat cu citeva zile in urma pentru miine de altcineva care nu are abonament cum iti vine???? TE ARUNCI IN APA SINGUR??? Cred ca te arunci in cada cu telefon cu tot.
Ti-a mai scris cineva mai sus si-mi pare rau ca trebuie sa-ti raspund cu niste intrebari...ai impresia ca daca ai platit abonament, ti-ai cumparat o bucata din balta ?...sau te-ai asociat cu patronul ? Cat de "pretentios" trebuie sa fi ca sa traiesti cu impresia ca la Tancabesti sta Parfene si te asteapta pe tine sa suni din clipa in clipa si sa-ti manifesti intentia de a pescui in data X la ora Y pe locul Z ... si la restul sa le dea cu flit ! Sincer, am impresia ca puneti extrem de usor semnul egal intre orice balta si Tancabesti, doar ptr. considerentul ca au acelasi obiect de activitate ! Si Hotelul Baba Novac gazduieste clienti ca si Hotelul Burj Al Arab, diferenta nu e doar la locatie ci indeosebi la calitate ...la calitatea serviciilor si la calitatea clientelei !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”