ABONAMENT TANCABESTI 2012

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de zfcristian »

Faceti teoria chibritului degeaba , balta aia nu a dus si nici nu o sa duca prea curand lipsa de abonati asa ca ....

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lucian Manea »

zfcristian scrie:Faceti teoria chibritului degeaba , balta aia nu a dus si nici nu o sa duca prea curand lipsa de abonati asa ca ....
Ai dreptate, dar asta pentru ca nu are rival pe piata. E mult pana apare primul competitor si situatia se va schimba radical. Balti de "talia" ei sunt dar din pacate nu se doresc a fi administrate cum trebuie. Pacat.

Pana atunci, e bine ca exista o pista adevarata de concurs. Macar unul din "chiriasi" e multumit. :D :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de popescu59 »

Hai sa o luam pe rind -1- Referitor la gramatica mea pe timpul meu se faceau 8 clase gramtica cit mai putina asa ca SCUZE daca am deranjat dar stiu eu destui titrati care fac greseli mult mai mari decit mine.
2- referitor la cea ce spuneai despre conditiile de LUX cred ca exagerezi , cea ce tu mi-ai descris in mare parte se cam gaseste peste tot pe baltile care se respecta deci mai nimic iesit din comun in cea ce mi-ai descris tu .Stii ce face diferenta? Preturile care te arunca de pe scaun cind auzi o partida 24 ore 3 mil cam tragic sincer vorbind.
Nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea cheie daca merg cu telescopicele rusesti ale bunicului cu care se lauda ca a prins tone de peste vad culoarea la vre-un peste ?/?
Adevarul este tot cel constatat de mine LUXUL este doar la costuri si mai ales la scule .
Referitor la capturi jos palaria foarte adevarat darrrrrrrrrrrrrrrrrrrr scuze am citit ca multi de multe ori pe aceasta balta nu au vazut nici cum arata culoarea pestelui deci se compara costul a 24 de ore pescuit aici cu costul altor balti mai rezonabile la pret??? AICI ESTE LUXUL .
Ce pot spune este ca am pescuit pe MV2 cu 100 r 24 ore si nu am ce reprosa totul decent si organizat bine si pe linga toate astea am prins si crapi destui intre 10-17 kg , asa ca Luxul despre care vorbiti se poate intitula DECENT asa cum ar trebuii sa ne ofere toate baltile care se respecta. Daca facem o mica comparatie cu fratii nostrii UNGURI cum sa se denumeasca conditiile de pe baltile de la ei daca la noi ii spunem LUX????? Cred ca se pot denumi FANTANSTIC , FANTANSTIC SUPER SUPER LUX.
Si la niste preturi care sunt mai mult decit rezonabile.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Lac ca Tancabestiul nu gasesti la unguri..... :wink: Probabil ca este una dintre cele mai bine populate balti (la crapi mari ma refer) din Europa ! Ca sa nu mai vb. de curatenie, civilizatie, etc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lucian Manea »

1. Nu mai dezbatem subiectul gramatica.
2. Tu crezi ca domnul crap de la 100 metrii distanta si 4 adancime, cu bilele sub nas, vede daca pe batul tau scrie HI-S 200 sau Germina ??? Sau daca ai picheti din Obor sau de la Solar ??? Hai sa fim seriosi. Cred ca nu ar trebui sa te gandesti la betele bunicului tau si nici nu cred ca ai fost pe MV cu telescopice rusesti. E adevarat ca un echipament de top iti va oferi anumite avantaje, dar nu inseamna ca fara Basia si Century nu poti scoate peste.
3. Nu compara mere cu pere.Daca vrei ciortan-viteza te duci pe MV2 si in 24 ore esti super pescar, cu drill-uri duble si cu mai multe lansete pe mal decat in apa. Dar vei auzi si caraitul statilor paznicilor si vei vedea daca la 10 standuri distanta de tine e vreun drill. :D Are si Moara avantajele si dezavantajele ei precum si Tancabestiul pe ale ei. Sunt diferite.
4. Iarasi, nu compara Romania cu Ungaria. Asa suntem noi romanii, snobi, si platim pentru orice. Nu numai la pescuit. Si la haine si la mancare si la tot. Dar este adevarat ca pretul pe zi (300) si abonamentul (1000 eur) sunt niste preturi de vest, noi fiind in est. Asa cum am spus mai sus, situatia se va schimba cand pe piata va aparea alt competitor. Orice ai spune, Tancabestiul (balta spate) nu are competitor la ora actuala.

Numai bine si un An Nou bun,
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lucian Manea »

Vladut Mateianu scrie:Lac ca Tancabestiul nu gasesti la unguri..... :wink: Probabil ca este una dintre cele mai bine populate balti (la crapi mari ma refer) din Europa ! Ca sa nu mai vb. de curatenie, civilizatie, etc.
Ba gasesti Vladut, hai sa fim seriosi. Poza ta de la avatar nu iti spune nimic ??? Cati crapi over 20 a dat Tancabestiul anul asta ?? Nu cred ca mai mult de 5. Si asta raportat la ce nume au fost pe balta si la cate concursuri au participat. Deci....

Din punct de vedere al curateniei si al conditilor, jos palaria pt Tancabesti chiar daca domnul Popescu spune ca el gaseste asa ceva mai peste tot (parerea lui). :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de claudiue »

Vladut Mateianu scrie:Lac ca Tancabestiul nu gasesti la unguri..... :wink: Probabil ca este una dintre cele mai bine populate balti (la crapi mari ma refer) din Europa ! Ca sa nu mai vb. de curatenie, civilizatie, etc.
Lac identic cu Tancabestiul nu gasesti la unguri - corect!
Dar gasesti lacuri mai bune sau mai proate decat Tancabestiul.

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de alinteodor79 »

E vreun zvon ca nu mai sunt doritori pentru Tancabesti pe anul viitor?
Atata timp cat are clienti la preturile astea de ce le-ar modifica. E un lac administrat de o societate comerciala al carei scop e obtinerea de profit pentru actionari.
Ca inchiriaza balta si abonatilor si celor care organizeaza concursuri- asta e cu totul altceva si ar trebui sa ridice aceasta problema cei care platesc abonamente, si sa impuna si ei niste reguli, asta daca au si drepturi asa cum ar fi normal intr-un contract.
Din pacate noi romanii nu prea avem cultura asta si suntem putini mai snobi - platesc 1.000 euro abonament si dupa platesc si taxa de participare la concursuri.
Ca se vinde acelasi tip de abonament cu 500Euro/1.000 Euro- oare care e pretul corect? :lol:
Sintagma cu cel mai bun lac de pescuit - pentru cine?, poate eu prefer un lac mai salbatic, cu putine exemplare, sau din contra poate prefer un lac gen Greaca(populat,civilizat, curat).

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de claudiue »

alinteodor79 scrie:E vreun zvon ca nu mai sunt doritori pentru Tancabesti pe anul viitor?
Atata timp cat are clienti la preturile astea de ce le-ar modifica. E un lac administrat de o societate comerciala al carei scop e obtinerea de profit pentru actionari.
Ca inchiriaza balta si abonatilor si celor care organizeaza concursuri- asta e cu totul altceva si ar trebui sa ridice aceasta problema cei care platesc abonamente, si sa impuna si ei niste reguli, asta daca au si drepturi asa cum ar fi normal intr-un contract.
Din pacate noi romanii nu prea avem cultura asta si suntem putini mai snobi - platesc 1.000 euro abonament si dupa platesc si taxa de participare la concursuri.
Ca se vinde acelasi tip de abonament cu 500Euro/1.000 Euro- oare care e pretul corect? :lol:
Sintagma cu cel mai bun lac de pescuit - pentru cine?, poate eu prefer un lac mai salbatic, cu putine exemplare, sau din contra poate prefer un lac gen Greaca(populat,civilizat, curat).
De ce ma faci snob? :( - daca ma superi nu mai facem bile impreuna! :)

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de alinteodor79 »

scopul meu nu a fost sa jignesc, insa sunt curios inainte sa achiti abonamentul ai discutat aceste lucruri cu administratorii lacului ? :?:
De ce nu faceti ca si in anglia, unde am inteles ca sunt asociatii care au cate un lac doar pentru membrii. S-ar putea constitui un fel de sindicat cu toti cei care doresc abonament pe tancabesti si sa inchireze lacul in totalitate pentru perioade mai mari (1-3 ani) cu conditii clare si cu numar limitat de concursuri in fiecare an.
E doar o idee :idea:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”