ABONAMENT TANCABESTI 2012

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENT TANCABESTI 2012

Mesaj de Lukyan »

Ma bucur sa vad bunul simt al lui Vladut Mateianu raspunzand atat de diplomat. Pe undeva sunt multe din intrebarile si nemultumirile domniilor voastre (puse corect dealtfel) care ar avea raspunsuri simple si fara echivoc, desi un mare procent al nemultumirilor mai au si un alt substrat pe care il voi detalia cat de curand.

Ca si fiu obiectiv, dupa ce am citit postarile de mai sus, imi vin in minte lucruri simple traite in echipa la pescuit cu Vlad Parfene, fie la balti din tara fie din strainatate. Si baltile acelea aveau reguli - reguli ale competitiei , reguli ale lacului. Va asigur ca eram atenti la fiecare chistoc de tigare, la iarba, sa nu mai zic la peste, doar o experienta dobandita in timp si nu cu putini bani a facut sa putem respecta cu brio acele reguli. Si nu am pus pe nici un site nemultumirile noastre pentru ca ... nu au fost. Nu au fost legate de cum isi administreaza oamenii balta, ca accepta pescari cu 1 Euro pe zi sau cu 1000 de Euro pe zi, de ce sa pescuim doar la mal, sau doar in larg, de ce ne trec iahturi printre lansete, etc. Stiam regulile, le-am citit, ne-a mancat in popou, ne-a usturat in popou dar nu am cerut explicatii administratiei acelor lacuri despre ce si cum. Am putut si ne-am permis , ne-am dus. Ne-a durut, ne-am linistit, ne-a mancat mai tare ! :lol:
Ca pescar asa e cum ziceti voi. Vlad Parfene are balta lui si impune niste reguli pe care le respecti sau nu fara sa se supere nici el nici tu.

Vreti povestile adevarate pe care le stiu destui dintre cei care citesc pe topicul Tancabesti despre acei prieteni adevarati ai lui Vlad si Ovidiu care au dat 1500 Euro/an pentru 2-3 ani inainte si nu au venit la Tancabesti decat pentru o plimbare pe malul lacului, vreti numele abonatilor care au dat 1000 E si au venit de 2 ori pe an sau deloc? Vreti numele abonatilor care nu au dat nici un Euro si au platit in materiale de constructie pentru drumuri, aparare de mal, diguri si pontoane ? Etc etc ...

Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic. Va pot oferi o pozitie oficiala a administratie vis-a-vis de toate problemele ridicate de domniile voastre. Daca doriti sa comentam de ce are administratia Tancabesti acea pozitie veti primi un raspuns direct din partea lui Vlad si Ovidiu.

Va multumesc .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”