atentie la furatul crapilor domnule parfenie

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

yeti scrie:bai jujac mai traiesti ? ce mai faci ? pe ce balti o mai arzi si cu ce rezultate ? adica e profi ? :wink:


Pa . Puiu.
Mai PUIULE :!: Daca a-si stii cine esti, ti-asi raspunde cu cea mai mare placere :wink:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

@Jujak

Stai linistit ca nu esti singurul care erai supus acestui "tratament".
Dan N.

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

Si ca sa nu ne abatem prea mult de la postarea lui ILIUTA :arrow: Daca Vlad a-si rezerva[va], dreptul de a lua Crapii de la pescarii, pentru bucatarie , si pe acestia ai pune sa elibereze pestii .........................Atunci unde este respectul fata de sine :?: P.S . El vrea sa fie respectat :!: Dar nu stie sa si respecte :!:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Tipic romanesc. Sa ajungi din victima, acuzat :shock: De ce nu ma mir?
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Florentin Iuga scrie:Tipic romanesc. Sa ajungi din victima, acuzat :shock: De ce nu ma mir?
Pai sa nu te miri prea tare sa nu ramai asa..... Noi facem exceptie de la regula ptr ca suntem tigani :twisted:
Chiar nu inteleg ce vrei sa spui... care e victima si care e acuzatul?!
Sa inteleg ca il consideri pe Vlad victima :?: :lol: Saracul de el.......
Iti spun eu ca singurele victime sunt crapii :!:
P.S. Eu stiam ca tu esti realizatorul unei "emisiuni" tv,nicidecum sfatosul site-ului..... Dar vad ca iti place sa faci pe lupul moralist :roll:
Dan N.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Harry_Potter scrie:Chiar nu inteleg ce vrei sa spui... care e victima si care e acuzatul?!
Sa inteleg ca il consideri pe Vlad victima :?: :lol: Saracul de el.......
Iti spun eu ca singurele victime sunt crapii :!:
P.S. Eu stiam ca tu esti realizatorul unei "emisiuni" tv,nicidecum sfatosul site-ului..... Dar vad ca iti place sa faci pe lupul moralist :roll:
Pai daca ai o turma de oi si vine ursul si-ti fura cate o oaie in fiecare noapte, cine-i victima pana la urma? Oaia sau tu? Ca mai tai si tu cate o oaie sau o vinzi, treaba ta, ca-i turma si afacerea ta. Gresesc? Sau pestele nu se pune, ca nu-i oaie? Sau cel care are oi poate dispune de ele cum vrea dar cel care are pesti trebuie sa ceara voie altora?
P.S. Tu stii cine sunt, pentru ca mie nu mi-e rusine cu numele meu si am barbatia (ca majoritatea celor de pe forum) de a-mi asuma vorbele. Sub nick-uri se ascund de obicei puberii cu cosuri pe nas, care nici n-ar trebui lasati sa se bage in discutiile oamenilor mari. Apropo de lupul moralist. :evil:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

Florentin Iuga scrie:Tipic romanesc. Sa ajungi din victima, acuzat :shock: De ce nu ma mir?
@Florentine a-ti spun eu de ce nu te miri :!: Si-ti mai spun de ce intervii pt. VLAD :idea: In primul rand, esti un [bibanel] mic, ajuns cu inundatiile pe TINCABESTI :!: , si [cam maninci tot ce zboara]. In al 2-lea rand, mii se pare ceva normal din partea ta sa inervi , atata timp cat noul tau partener de concurs este chiar VLAD :!: Daca te aducea [apa ] mai devreme pe lacurile de la Tincabesti, [respectiv prin 99'-2000] aveai cred eu mai mult timp sa-i cunosti pe fratii Parfene :!: P.S. Singurul lucru bun care ii sa intimplat lui VLAD a fost acela ca sa lasat de bautura :!: In rest :arrow: , a-l cauta doctorii de la Balaceanca sa-l interneze :!:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu personal il consider pe Vlad Parfene un exemplu de urmat ptr toti patronii de balti ! Sa nu uitam ca este a 2-a balta(dupa Sarulesti) care a trecut la stilul catch & release.Sa nu uitam grija deosebita care o are Vlad fata de crapii lui si fata de modul in care ii manevreaza pescarii. Sa nu uitam ca totii banii castigati din aceasta afacere i-a reinvestit in amenajari pe balta. Sa nu uitam ca este un adevarat prieten ptr. multi din "abonatii" de pe balta.
De aceea, eu il respect.
Dar, la fel de bine inteleg ca nu are cum sa fie respectat de Jujak, caruia i-a interzis accesul pe Tancabesti din anumite motive...... :oops:
Si , de aceea ,las discutia sa continue...
Ultima oară modificat Mie Aug 29, 2007 2:32 de către Vladut Mateianu, modificat 1 dată în total.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Nenea Florentin imi dati voie sa va va spun cum vad eu lucrurile....Aveti dreptate cu treaba cu oile,cu ursii,si cu ciobanul care are dreptul sa taie si el cate o oaie din turma lui.Dar ciobanul nu isi poate pazi singur turma si de aceea mai ia pe langa el cate o potaie care sa latre sa mai sperie ursii.
Din cate imi dau seama si matale nenea Florentin te-ai aciuat pe langa stana lui Vlad si incerci sa sperii ursii....

P.S. Nenea Florentin va rog sa ma iertati ca ma bag in discutiile dumneavoastra de om mare
Un puber mic si cu cosuri pe nas :roll:
Dan N.

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

Vladut Mateianu scrie:Eu personal il consider pe Vlad Parfene un exemplu de urmat ptr toti patronii de balti ! Sa nu uitam ca este a 2-a balta(dupa Sarulesti) care a trecut la stilul catch & release.Sa nu uitam grija deosebita care o are Vlad fata de crapii lui si fata de modul in care ii manevreaza pescarii. Sa nu uitam ca totii banii castigati din aceasta afacere i-a reinvestit in amenajari pe balta. Sa nu uitam ca este un adevarat prieten ptr. multi din "abonatii" de pe balta.
De aceea, eu il respect.
Dar, la fel de bine inteleg ca nu are cum sa fie respectat de Jujak, caruia i-a interzis accesul pe Tancabesti din anumite motive...... :oops:
Si , de aceea ,las discutia sa continue...
@Vladut Vad ca mai nou te-ai facut si CONSILIER DE IMAGINE al lui Vlad Parfene. In fine , despre asta o sa discutam un pik mai tarziu :idea: Inainte de toate sa lamurim un lucru :!: Sint User pe acest Site de aproape 2 anii, timp in care te-am respectat atat ca om cat si ca pescar :!: Nu mi-am permis sa fac aberatii la adresa ta nici macar in gluma :!: De 2 anii de zile esti singurul pe care-l aud ca spune ;Jujak are interzis pe Tincabesti din anumite motive ; Daca stiai acest lucru de ce nu l-ai spus mult mai devreme :?: Si cam care sint acele motive :?: Inafara de faptul ca SINGUR AM DECIS SA NU MAI PESCUIESC LA TINCABESTI DUPA O PERIOADA DE 6 ANII ABONAMENT CONSECUTIV :!: 6 anii in care Vald si-a batut joc de banii mei :!: Si-a batut joc de familia mea scarpinindu-se la [prostia lui] in fata lor , si tipind in gura mare fara vre-o jena [ce mare o are el ] :!: Cam ce respect a-si putea avea fata de acest om :!: Atata vreme cat el nu stie sa respecte pe altii, sau macar pe cei din familia lor :?: In legatura cu ce a facut Vlad pt. baltile de la TINCABESTI , aici ai mare dreptate . JOS PALARIA :arrow: nU POT SA CONTEST spusele tale :wink: Daca ar fii dupa mintea lui Vlad si-ar construi o casa de sticla pe fundul baltii si ar dormii acolo inconjurat de Crapii din apa :lol: Una peste alta ;Degeaba face pt. balta ceea ce face;o populeza . curatenie de nota 10, nu permite dezordinea si indisciplina s.a.m.d. Daca el insusi nu-si respecta abonatii si pescarii fideli :!: P.S. Mai sint ele inca multe de spus, dar toate la timpul lor :!: Cu speranta ca m-ai inteles ; Te salut si inca te respect :wink:
CLUBUL PESCARILOR

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”