Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancabesti

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

dajackal scrie:... Practic acest lucru era unul din punctele forte ale baltii care e acum inlaturat pt profit....
Asa este. Se doreste un profit, nu a fost asa intotdeauna ? Sau investitiile le faci din ce ?

Dezvolt pentru oricine doreste sa afle, cine nu poate sa ocoleasca aceasta postare sau chiar sa denigreze, suntem deschisi la dialog oricum :

Extras decizii Administrative Tancabesti - martie 2013:

Sunt vremuri grele pentru oricine in primul rand. Stim asta.

In al doilea rand , Vlad si Ovidiu, desi cu toate problemele legate de zona de protectie, stiu ca fara populari constante, nu vor putea tine stacheta sus. Pentru aceasta trebuiesc fonduri. Multe !

Scazand preturile speram sa vina pescarii in numar si mai mare fata de anii trecuti.

Speram sa simta asta si oamenii la buzunar desi nu este o scadere semnificativa (stim si noi asta) insa este o totusi o reducere cand altii cresc preturile. Fiecare cum stie mai bine.

Prioritatea numarul 1 la Tancabesti sunt popularile care fata de alti ani sunt ingreunate de situatia economica europeana si nu numai - toti producatorii piscicultori cat si proprietarii de iazuri din tara si din strainatate care vand capturi mari au marit pretul pe kg!

Desi greu, avem deja 3 populari cu crap intre 1 - 3 kg peste 1 tona fiecare:

1260 kg - http://tancabesti.ro/index.php/populare ... 0-kg-crap/

1740kg - http://tancabesti.ro/index.php/populare ... u-1740-kg/

1370 kg - http://tancabesti.ro/index.php/populare ... u-1370-kg/

pana azi, si peste :

2 tone puiet vara 1, (2300 kg) - http://tancabesti.ro/index.php/populare ... cabesti-2/

plus aproape 1 tona crap 500g - 1~1,5 kg in bazinul Tancabesti Junior.

S-au strans grossomodo in jur de 7,5 tone ! Si inca sunt alte transporturi pentru care s-au platit avansurile si avem negociere acceptata de esalonare plata pentru suma integrala pe cateva luni.

Vlad si Ovidiu, vor ca din banii stransi sa populeze Lacul Tancabesti 2 cu 15 - 20 tone crap pana in 4 kg bucata si pe Tancabesti 1 sa ajunga spre 5 tone crap intre 10 -25 kg bucata,

( pretul este de 10 E / kg iar capturile peste 18 kg pe bucata au preturile chiar si mai mari! dupa cum cred ca se stie ) si reiese doar pentru Tancabesti 1 un minim de 5000kg x 10E = 50.000 de Euro, fara transport, fara taxe, fara asigurari sociale, fara mancarea oamenilor, fara plata/salariul acestora, etc.

Sper ca v-am fost de ajutor cu acest raspuns.

Va stau la dispozitie si cu alte intrebari, fie de buna-credinta sau nu.

Sanatate.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

popescu59 scrie:Asa este oferta de 12 ore este valabila tot anul dar stim cu totii ca 12 ore pe Tincabesti s-ar putea sa nu vezi o trasatura , poate ca vor fi pescari care de dragul de a se lauda ca merg la pescuit pe Tincabesti sa vina 12 ore dar cu siguranta se vor lamurii foarte repede ca pe Tincabesti o partida reusita nu poate fi mai putin de cel putin 24 de ore . Si exclus cei care sunt abonati la mamaliga nu vor calca niciodata pe Tincabesti .Asa ca nu va agitati e loc destul pentru toti pescarii , chiar daca se ocupa toate cele 34 de locuri intr-o zi ,distantele dintre standurile de pescuit sunt ok pentru toti .
Sunt sigur ca daca s-ar putea cea mai buna metoda de marketing ar fi sa faci si o reducere dar si sa si pui pretul pe ora desi stim cu totii ca indicat este ca o partida eleganta sa depaseasca oricum 24 de ore, mai ales pe Tancabesti.

Cum ar suna oferta taxa pescuit pe ora la Tancabesti 2 (80 Ron/ 12ore) = 6,66(6) Ron / ora !! ... cu 6 in peroada !!! Interesant nu ? .. cred ca de asta nu aleg pescarii sa stea doar o ora la pescuit pe Tancabesti 2.. :!:

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de pharaoh »

Nu poate fi decat de apreciat politica de reducere (pe cat posibil) a taxelor de pescuit, dand astfel posibilitatea si altor pescari posibilitatea de a-si planifica partide de pescuit aici. Era ideal, din punctul meu de vedere (e posibil sa gresesc sau sa fiu subiectiv), daca aceasta taxa dadea posibilitatea de a pescui o echipa de doi pescari pe un loc (cu o singura baterie de lansete, evident), asa cum de altfel este tendinta in acest stil de pescuit, asa cum se pescuieste si in concursuri sau la partidele lungi de pescuit. Pentru cei veniti mai de departe inseamna o economie importanta inclusiv la transport si la costurile legate de nada. Cu alte cuvinte, partenerul sa aiba drepturi depline, eventual in schimbul unei taxe mai mari un pic. Oricum ar fi, sa dea D-zeu sa fie de bun augur si pentru partea economica a afacerii dumneavoastra.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

pharaoh scrie:Nu poate fi decat de apreciat politica de reducere (pe cat posibil) a taxelor de pescuit, dand astfel posibilitatea si altor pescari posibilitatea de a-si planifica partide de pescuit aici. Era ideal, din punctul meu de vedere (e posibil sa gresesc sau sa fiu subiectiv), daca aceasta taxa dadea posibilitatea de a pescui o echipa de doi pescari pe un loc (cu o singura baterie de lansete, evident), asa cum de altfel este tendinta in acest stil de pescuit, asa cum se pescuieste si in concursuri sau la partidele lungi de pescuit. Pentru cei veniti mai de departe inseamna o economie importanta inclusiv la transport si la costurile legate de nada. Cu alte cuvinte, partenerul sa aiba drepturi depline, eventual in schimbul unei taxe mai mari un pic. Oricum ar fi, sa dea D-zeu sa fie de bun augur si pentru partea economica a afacerii dumneavoastra.
Eu unul personal sustin cele spuse de tine. Ii transmit in sedinta de seara lui Vlad si Ovidiu aceasta situatie si voi posta raspunsul lor.

Sanatate.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

Remember taxe 2007 :

In acest videoclip ii puteti vedea pe : Guguianu, Rudeanu (Sorin), Filippo Camilli, Alessandro di Loreto, Cornel Iacob, Vlad Parfene, Nicu Marian (Cioara), Coco (Popescu), Iustin Bobea – Sinaia, Hamude si Valentina Enizan, Bodo - Proconsul si speech Andrei Vladeanu si Zvonko Milojkovic:



Pentru materalul Remember, Tancabesti – First Tv Promo pe larg, aveti link-ul urmator :

http://tancabesti.ro/index.php/remember ... -tv-promo/

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de popescu59 »

Bine a spus pharaoh cred ca ar trebui gindita o oferta de pescuit in 2 cu 4 lansete , este foarte greu sa vi de unul singur la pescuit sa zicem pentru cel putin 24-48 de ore . Intodeauna cind esti 2 pescari iti formezi o tactica si te sfatuiesti cu colegul pescar ,Venind de unul singur este foarte greu sa stai mai mult de 24 de ore singur cuc .Asa ca poate gasiti o varianta de pescuit in 2 pescari per 4 lansete cu perioada minima 24 de ore , si cu cit perioada e mai mare 48,72, 96 de ore pretul sa scada .Cred ca ar avea mare priza la pescari o astfel de oferta.

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de dajackal »

Lukyan scrie:
dajackal scrie:Nu mi se pare ok pentru abonatii actuali ai baltii care practic vor avea parte de mult mai multa aglomeratie. Practic acest lucru era unul din punctele forte ale baltii care e acum inlaturat pt profit. Mai mult ca sigur e ultimul an in care pastrez abonamentul.
@dajakal,

punctul meu de vedere il stii prea bine, te-am respectat intotdeauna ca om si ca pescar ce stiu ca esti si nu e pb mea ce ai tu cu Tancabestiul.

Insa stim amandoi ca nu mai ai de ani de zile abonament, dar asta iar nu este treaba mea cum nu este nici a ta sa spui ca ai.

Sanatate.
Lucian, ma confunzi. Ti l-am trimis scanat. Nu am nimic cu T1, altfel nu mai dadeam 4-5 mii de euro pe abonamente in ultimii ani.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

dajackal scrie:Lucian, ma confunzi. Ti l-am trimis scanat. Nu am nimic cu T1, altfel nu mai dadeam 4-5 mii de euro pe abonamente in ultimii ani.
Nu am primit nimic. Astept.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

Va rog sa va rezumati la intrebari pertinente.

Va raspund la orice intrebare sau sustin punctele domniilor voastre vis-a-vis de administratia Tancabesti.

Cine a venit la Tancabesti la pescuit si i-am tinut locul lui Vlad pe Tancabesti cat timp acesta a fost plecat stie despre ce vorbesc.

Nu sunt aici sa enervez si nici sa supar pe cineva.

Sunt chestii pe care in cei aproape 10 ani de cand am intrat in echipa cu Vlad, (si chit ca pescuiesc pe Tancabesti din 1977) inca nu si-au gasit o rezolvare. Poate ... in curand.

Dar multe, foarte multe au putut fi schimbate, din mers si numai prin dialog.

Va multumesc.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Claudiu Garlea »

Are dreptate pharaon, eu la 2 pescari pe bon, as mai adauga 10-20lei la bon. Adica 2 bonuri, 140lei. Iar doi pe un bon, 100lei sau 90lei. Ceva de genu', cred ca ar fii convenabil si pt. pescar si pentru admnistratie.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”