Tancabesti 2010

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de viorel dulamita »

Vladut Mateianu scrie:Totusi, ca o concluzie, Tancabestiul are asa de multi crapi incat trebuie sa fi prea ghinionist(sau prost ! :D ) incat sa nu prinzi crap in 24 de ore ! Important este insa sa-i poti selecta, multi pescari ajungand sa pescuiasca cu bile de 35-45 mm !!!!!! ptr a selecta exemplarele mari.
De acord, dar, au fost concursuri in care, in mai mult de 24 de ore, unele echipe nu au putut prinde 7 crapi :D .
Apropo, nu tot timpul bila mare=crap mare(asta o sustineai) :wink: :D si cred ca nu dimensiunea bilei este cel mai important lucru, ci "continutul" ei.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de razvan u. »

Cel mai important este UNDE pescuiesti. :D
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de gor965 »

Razvan Ulmeanu scrie:Cel mai important este UNDE pescuiesti. :D
Cum UNDE ?...in apa ! :D ...cunosti vre-unul care pescuieste in alta parte ? :? :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de viorel dulamita »

gor965 scrie:
Razvan Ulmeanu scrie:Cel mai important este UNDE pescuiesti. :D
Cum UNDE ?...in apa ! :D ...cunosti vre-unul care pescuieste in alta parte ? :? :mrgreen:
....la :bradu, ripa, planet, dinamo, dud, avicola :wink: :D .....

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de sebas »

gor965 scrie:[Cum UNDE ?...in apa ! :D ...cunosti vre-unul care pescuieste in alta parte ? :? :mrgreen:
Asa e George dar gradina e mare si cu posibilitati multe..... :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=niedoyXQ3ww

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

@vio

Nu vorbeam de pescuitul de competitie, ci de cel de relaxare, cand pe balta nu este asa mare presiune.....

Iar la bila de la carlig chiar nu conteaza compozitia, ci doar prezentarea si aroma ! Parol.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Adi Vasile
Mesaje: 49
Membru din: Lun Iun 09, 2008 15:37
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de Adi Vasile »

Aseara m-am intors si eu de pe balta terminat in cele din urma de o raceala foarte urata.Balta are o noua "coada", superba de altfel, eu am pescuit pe avicola 1, cu bile mari si foarte mari, am avut foarte multi pesti sariti de 10 ocale, iar in a doua noapte am luat 10 pesti din care unul de vreo 7-8kg si restul de 9 au avut o medie de 14,1 kg si imi umpleau salteaua de 1016 digerate.Cel mai mare a avut 18.6 dar am scapat un peste fenomenal pe care l-am avut la 5m in fata mea dupa care a plecat vreo 40 de m si s-a priponit in buturugi si dus a fost, a fost imposibil de strunit.
O sa revin cu poze cat de curand.

.JuNioR.
Mesaje: 306
Membru din: Mar Sep 21, 2010 21:05
Puncte: 0
Contact:

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de .JuNioR. »

Adi Vasile scrie:Aseara m-am intors si eu de pe balta terminat in cele din urma de o raceala foarte urata.Balta are o noua "coada", superba de altfel, eu am pescuit pe avicola 1, cu bile mari si foarte mari, am avut foarte multi pesti sariti de 10 ocale, iar in a doua noapte am luat 10 pesti din care unul de vreo 7-8kg si restul de 9 au avut o medie de 14,1 kg si imi umpleau salteaua de 1016 digerate.Cel mai mare a avut 18.6 dar am scapat un peste fenomenal pe care l-am avut la 5m in fata mea dupa care a plecat vreo 40 de m si s-a priponit in buturugi si dus a fost, a fost imposibil de strunit.
O sa revin cu poze cat de curand.
Imi zici si mie te rog, cum cheama lacul?

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de Cucu Ionel »

Junior, ai grija la cum scrii fiindca ai inceput sa mananci chiar cuvinte, ai papat un SE, in alta ordine de idei, te-ai uitat la titlul topicului?? :wink:
Fir intins

.JuNioR.
Mesaje: 306
Membru din: Mar Sep 21, 2010 21:05
Puncte: 0
Contact:

Re: Tancabesti 2010

Mesaj de .JuNioR. »

Cucu Ionel scrie:Junior, ai grija la cum scrii fiindca ai inceput sa mananci chiar cuvinte, ai papat un SE, in alta ordine de idei, te-ai uitat la titlul topicului?? :wink:
"Inca o partida superba pe un lac minunat, cu foarte multi pesti din care 22 de pesti peste 10kg.Cei mai mari au fost 16.2, 15.5, 14.9, 15.5, 13,2 si foarte multi intre 10 si 13kg pe care cu greu am reusit sa ii selectez.Dadeam cu 1016 cate 3 bile de 24 pe rig sau 2 bile de 30 si am prins inclusiv pesti de 5-6 kg agatati din afara gurii de opercul sau in zona ochilor, au mancat foarte bine incat tragea la 3-4 lansete in acelasi timp.Postez si cateva dovezi"

Deci man,nu era pe Tancabesti! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”