Tancabesti 2011

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
T.Adrian
Mesaje: 281
Membru din: Dum Noi 13, 2011 16:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de T.Adrian »

:mrgreen:

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de claudiupascu »

GClaudiu scrie:Au distrus pestele fizic si psihic, dadeau cu el in barca aia, ii dadeau anestezie.

Intrebare:

Dece navodesc propietarii de balti , balta in ajunul iernii?
Dece baga stiuca separat in galeata? Si daca-mi raspundeti ca o bagau la loc in balta, dece i-a mai bagat degetele in branhii?
Pentru ca sunt PROPRIETARI DE BALTI si pot sa-si organizeze afacerea cum vor,ptr.ca este frig si novacul se pescuieste acum(este si post),ptr.ca omul are un restaurant si ar fi penibil sa cumpere stiuca salaul sau crapul de la Metro si mai presus de toate e patron si face ce vrea cu balta lui fara a ne cere parerea noua.Sunt oare suficiente motive?

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de Claudiu Garlea »

Nervosule, stai calm, eu doar eram curios dece navodesc toti propietarii baltile iarna. Nu ma intereseaza ca il baga la restaurant sau ca-l prajeste nevasta-sa acasa... Eram doar curios atat !

Poate iti plesneste vreo vena :|

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de claudiupascu »

GClaudiu scrie:Nervosule, stai calm, eu doar eram curios dece navodesc toti propietarii baltile iarna. Nu ma intereseaza ca il baga la restaurant sau ca-l prajeste nevasta-sa acasa... Eram doar curios atat !

Poate iti plesneste vreo vena :|
Ai grija la DECE curiosule :wink:

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de Cucu Ionel »

Iarna (s-au mai bine spus, cand este rece afara) se fac lucrari in piscicultura fiindca este mai mica mortalitatea la peste, consumul de oxigen este mai mic din cauza ca pestele este amortit din cauza frigului. :wink:
Fir intins

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de valiauto68 »

prieteni dragi novacul se creste doar pentru vanzare ulterioara, nicidecum pentru a fii prins de pescari.

novacul "trage"doar la navod sau in cel mai rau caz la japca in vreo ancora.

pestele luat de opercule era un salau si nu a fost in vreun fel maltratat.

pestele este transportat si eliberai in alta zona a lacului pentru a nu fi deranjat la ulterioarele navodiri. Cine cunoaste balta tancabesti 1 si pe patronii baltii stie ce vorbesc....

http://www.youtube.com/watch?v=HqFhLQ9LOr8

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de RazvanG »

GClaudiu scrie:Nervosule, stai calm, eu doar eram curios dece navodesc toti propietarii baltile iarna. Nu ma intereseaza ca il baga la restaurant sau ca-l prajeste nevasta-sa acasa... Eram doar curios atat !

Poate iti plesneste vreo vena :|

Nervosule vezi ca numai toamna se navodesc baltile in vederea recoltarii de novac,sanger,fitofac si alte chestii de origine chinezeasca,care misuna prin balta :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de Claudiu Garlea »

Bagator-in-seama, vezi ca a venit iarna, sau cel putin mai sunt 9 zile oficial, dar cum e geru` de afara ...
Am inteles,nu trebuia sa mai faci si tu un post in +.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de RazvanG »

GClaudiu scrie:Bagator-in-seama, vezi ca a venit iarna, sau cel putin mai sunt 9 zile oficial, dar cum e geru` de afara ...
Am inteles,nu trebuia sa mai faci si tu un post in +.
Nervosule care esti in continuare,cred ca ai gresit strada pe care vrei sa ajungi insa daca nu nimeresti,poti sa-ti iei un ghid :wink: .Fi putin mai moderat in afirmatii ca iti shade mai bine asha.Ce zici?Si acum ca ne-am inteles ,eu zic sa mai bagi o fisa si sa reformulezi postarea.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tancabesti 2011

Mesaj de addicted »

felicitari Georgica pentru toate pozele si pentru toata munca depusa;)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”