cele mai bune scule pentru distanta mare

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Ahotnic »

incearca kkarp obsession de 3.90 ... numarat am aruncat lejer 146m cu momitor si fir de 0.28

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Ciuchi »

Ahotnic scrie:incearca kkarp obsession de 3.90 ... numarat am aruncat lejer 146m cu momitor si fir de 0.28
Moooaaamaaa!!! :mrgreen:
Daniel Ciuchendea

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Alexandru Mihai »

Ahotnic scrie:incearca kkarp obsession de 3.90 ... numarat am aruncat lejer 146m cu momitor si fir de 0.28
Mai taie din ele ( metri ) dalea dreacu... :mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de zfcristian »

Ahotnic scrie:incearca kkarp obsession de 3.90 ... numarat am aruncat lejer 146m cu momitor si fir de 0.28
Daca ai masurat si burta firului si ai dat dupa avioane atunci e posibil altfel las-o mai usor ca pacane .
Daca te aude Dan Mitranescu inseamna ca tu cu un fir 0,22 dai peste 200 m LEJER :mrgreen: , te ia sa ii promovezi betele

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Ahotnic »

vad ca orice topic are mistocarii lui... nici aici nu sa scapat de ei... vedeti ca sunt topicuri mai fierbinti pt asa ceva, gen Japca la CN ... si sincer nu este vina mea daca sunte ti mai slabi in mana si va e frica sa trage ti de joardele voastre. Cu mare drag v as demonstra live treaba asta dar din pacate nu cred ca voi putea ajunge vreodata in jurul vostru, la nivelul vostru. fire intinse ... fara burta;)

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de zfcristian »

Ahotnic scrie:vad ca orice topic are mistocarii lui... nici aici nu sa scapat de ei... vedeti ca sunt topicuri mai fierbinti pt asa ceva, gen Japca la CN ... si sincer nu este vina mea daca sunte ti mai slabi in mana si va e frica sa trage ti de joardele voastre. Cu mare drag v as demonstra live treaba asta dar din pacate nu cred ca voi putea ajunge vreodata in jurul vostru, la nivelul vostru. fire intinse ... fara burta;)
Gogule, tu poate ai masurat in foots , modestia nu iti este prea familiara !

Nu stiu unde ai stat ascuns pana acu si ii lasi pe d'alde Silviu Florescu , Iohan si altii sa iasa in fata ! :mrgreen:

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Alexandru Mihai »

Ahotnic scrie:vad ca orice topic are mistocarii lui... nici aici nu sa scapat de ei... vedeti ca sunt topicuri mai fierbinti pt asa ceva, gen Japca la CN ... si sincer nu este vina mea daca sunte ti mai slabi in mana si va e frica sa trage ti de joardele voastre. Cu mare drag v as demonstra live treaba asta dar din pacate nu cred ca voi putea ajunge vreodata in jurul vostru, la nivelul vostru. fire intinse ... fara burta;)
Ahotnic,

Facem caterinca cand simtim ca este loc si discutam cu Baronul Munchausen despre pescuit.

Revenind la aruncarea ta de 146 metri cu fir de 0,28... cel mai bun rezultat al meu cu momitorul a fost de 155 de metri cu fir de 0,18 mm ... sa continuam...cu fir de 0,20 + naditor + saculet solubil cat nuca ... arunc in jur de 140 metri... cu fir de 0,25 mm + plumb fara ac am aruncat 172 metri...

De unde arunci tu cu 0,28 + naditor 146 metri???
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Alexandru Mihai »

Ahotnic scrie:vad ca orice topic are mistocarii lui... nici aici nu sa scapat de ei... vedeti ca sunt topicuri mai fierbinti pt asa ceva, gen Japca la CN ... si sincer nu este vina mea daca sunte ti mai slabi in mana si va e frica sa trage ti de joardele voastre. Cu mare drag v as demonstra live treaba asta dar din pacate nu cred ca voi putea ajunge vreodata in jurul vostru, la nivelul vostru. fire intinse ... fara burta ;)

Te iau la mine in echipa cand merg la concursuri, fara bani, daca tu dai 146 metri cu 0,28 si naditor.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Ahotnic
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Sep 03, 2011 10:25
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de Ahotnic »

multumesc de oferta dar pot merge pe banii mei la concursuri.
ps: prefer banatul, nu de alta dar zona bucurestiului e un tabu pt mine si nu cred ca am sa i inteleg vreodata pe oamenii de acolo... ma rog, unii din ei

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cele mai bune scule pentru distanta mare

Mesaj de zfcristian »

Ahotnic scrie:multumesc de oferta dar pot merge pe banii mei la concursuri.
ps: prefer banatul, nu de alta dar zona bucurestiului e un tabu pt mine si nu cred ca am sa i inteleg vreodata pe oamenii de acolo... ma rog, unii din ei
Am inteles tu esti d'ala de ne consideri pe noi Mitici , bine a zis Badea ca daca noi suntem Mitici iar voi sunteti BOCI, frate mai bine sa fiu Mitic decat sa fiu BOC :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”